С "наследствено" образование и професия ли сте?

  • 4 022
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 327
Не съм, а ме влееше, ама нашите ми забраниха да кандидатствамв техния университет, щото щяха да ме приемат Simple Smile
Сега вече знам и защо са ми забранили и са били прави.

# 31
  • Мнения: 399
Да, с еднаква специалност сме, работим в сродни сфери. Пък и дъщеря ми е със същата професия, даже я практикува. Тя е трето поколение ...

# 32
  • София
  • Мнения: 7 097
Баща ми беше дълги години режисьор, но от известно време има туристическа фирма. Майка ми и дядо ми и баба ми са икономисти, та и аз като тях...

# 33
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Цепя се от семейството. Татко е лозаро-винар, а мама - счетоводител.
Първото ми образование е инженер, а второто - икономист. Счетоводство да не видя.

# 34
  • Мнения: 6 390
Да  Laughing
с наследствено образование съм - еднакви специалности с майка ми имаме  Crazy Laughing
но професията вече не е наследствена, смених я  Peace Laughing

# 35
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не. Нито аз, нито мъжа ми.  Но като гледам големия ни син върви по нашите стъпки, така че след 7-8 години пак ще пиша по темата:)

# 36
  • Мнения: 6 167
горе долу - да

# 37
  • Мнения: 6 315
Не, изобщо  Laughing.

# 38
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз, и майка ми, и двете ми лели, и свако ми, и дядо ми и т.н. родата сме все учители, но в различни дисциплини.

# 39
  • Мнения: 3 248
Не, изобщо! Peace

# 40
  • Мнения: 5 790
Не. Никой няма с моята професия. Сама си я избрах, не съм се влияла от никого.

# 41
  • Мнения: 772
според мен някои професии 'предразполагат' към наследственост, макар да има изключения, но гените оказват поне някакво влияние... с доста различни специалнсоти сме всички вкъщи, но като цяло най-много са ни привличали / ни привличат сходен тип реализация - по-научната и по-непрагматичната  Grinning

# 42
  • Мнения: 2 567
Дядо ми, майка ми и аз сме икономисти по образование. Дядо ми е бил счетоводител и аз съм работила като счети, въпреки че специалността ми е друга.

# 43
  • Мнения: 1 187
Не  no
Баща ми е морски  smile3548
Майчето е завършила керамика и стъклопис, но работи в сферата на туризма  sun
А аз съм финансист, за сега само на диплома   superuu Тепърва ми предстои да се доказвам  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 44
Много наследствено - има -няма стотина години сме все адвокати. Че и братовчеди, племенници....лели и т.н.Чак досадно, само брат ми къде се пръкна архитект никой не разбра.

Общи условия

Активация на акаунт