Помогнете ми

  • 3 648
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 433
171 съм,и съм 67 кг....но съм с много лек кокъл и изглеждам все едно съм 75.даже една смотана продавачка ми каза "ти не може да влезеш в 34 номер"-това за едни дънки....а преди носих 29 или 30.така си седят в гардероба....

# 16
  • Мнения: 433
налага се да изляза в момента защото баща ми има работа на компютъра,но вечерта ще вляза пак по-късно.а до тогава ще гледам повече да не ям.огромно благодаря на всички

# 17
  • Мнения: 114
luni4ka, опитай се малко по малко да намалиш тестените изделия, сладките неща и газираните напитки. Вместо тях хапвай зеленчуци на воля. Не е необходимо да гладуваш - просто като усетиш глад гризни морков или краставичка или каквото друго обичаш от зеленчуците  Simple Smile Сутрин може и плодове да ядеш, а веднъж седмично хапвай вредните неща, коита са ти се прияли  Wink
И престани да си повтаряш, че си дебела - така само се стресираш, а нали знаеш, че от стрес също се напълнява.
Точно това те съветвам и аз. и не искай за кратко време да свалиш много килограми, защото точно бързо свалените се възтановяват почти двойно. Може да са 2 кг месечно, но си помисли - за 6 месеца това са 12 свалени килограми. успех

# 18
  • Мнения: 7 186
Според мен трябва да потърсиш диетолог, предполагам, че и родителите ти ще помогнат. На тези години е много важно да се научиш как да се храниш, трябва да спазваш режим на хранене, а не да гладуваш, защото освен, че е вредно може да получиш йо- йо ефект- отслабваш и след това качваш двойно. Объркаш ли си хормоните на тази възраст после ще ти е много трудно.
И остави всякакви боклуци от сорта на чипсове, снаксове, безалкохолни, вафли и др. от сорта. Те вредят най- много, а забелязвам, че тийновете ги консумират ежедневно. Confused

# 19
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Виж сега не бива да се притесняваш чак толкова. Описваш себе си все едно си някакъв плуващ кит. Едва ли положението е толкова зле.
Мисля, че диетата ти е била ефективна и здравословна.Опитай с воля да се върнеш към нея.
 Мисля още, че в момента се тъпчеш, защото си емоционално неудовлетворена. Намери си някакво хоби, потърси нова среда(щом най-добрата ти приятелка е заминала извън Бг). Добре ще е даже да й пишеш и да й се извиниш и да се разберете помежду си.
А иначе похвално е, че от тази възраст мислиш за килограмите си. Когато си по-млад, по-лесно се свалят.
Но, моля те, внимавай да не преминеш норм. граница.

# 20
  • Мнения: 1 455
Започни да се храниш често, но по малко. Може да си купиш някоя книжка, за мотивация. Момичетата тук постигнаха добри резултати с книгата на Майкъл Търмънд, намери темата, има голяма част от книгата  в нета.
Забрави за храни, като чипс, снакс, бисквити, дюнери, пици, хамбургери, колбаси, полуфабрикати и подобни.  Хапвай плодове, зеленчуци, бяло месо (ако обичаш месо), риба, сурови ядки (ограничено количество), извара, сирене/кашкавал (умерено), пълнозърнести продукти, овесени ядки. Направи си режим за хранене и го спазвай. Може да си водиш дневник какво и кога ядеш, така ще можеш да се контролираш по-лесно.
Сутрин може да хапнеш някакъв плод на гладно или пък 2 с.л. овесени ядки, накиснати в чаша кисело мляко. Може да добавиш малко стафиди (1 ч.л.), малко сурови ядки, пшенични трици (2 с.л.), пшеничен зародиш (1 с.л.) + 1 ч.л. пектин. След това изпий поне една чаша вода. Хубаво е и след ставане от сън да изпиеш чаша вода на гладно. По-късно, като втора закуска, хапни един плод (може да е резен диня или пък 5-6 по-едри кайсии или сливи). За обяд си направи някакво месо или риба със зеленчуци или пък изяж една голяма салата от сурови зеленчуци + 1 филия пълнозърнест хляб. Ако не ти се яде нещо от изброените, може да си направиш кафяв ориз със зеленчуци и малко соев сос - много е вкусно и засищащо. За следобедна закуска (поне 3 часа след обяда) хапни малко сурови ядки (не повече от 30-40г) или пък някакъв зеленчук (краставица, чушка с извара или 1-2 домата). За вечеря - зеленчукова супа със салата е добър вариант или пък омлет  със салата. Месо със зеленчуци също е добър вариант, или пък само зеленчуци със сирене или извара, а може и с кашкавал (не повече от 50 г). Гледай да не вечеряш след 20 часа, особено ако няма да изразходваш енергия вечерно време. Избягвай мазните храни, всичко приготвено от бяло брашно, солта, сладкото (позволявай си сладолед или каквото обичаш, но умерено - като начало - веднъж - два пъти седмично), всякакви майонезени сосове и т.н. Не се стресирай, защото така се покачва адреналина и по този начин спомагаш за складиране на мазнините. Бъди упорита и търпелива, защото резултатите ще дойдат, но трябва да мине време. Най-здравословно е да сваляш около 500-1000г седмично, така поне може да бъдеш сигурна, че ще задържиш килограмите. Потърси темите за НВД, има адски много информация и пробни менюта. Ако ти допада този начин на хранене (аз например не ям месо и не мога да се храня по този метод), следвай принципите и може да постигнеш чудесни резултати. Пишеш, че не можеш да спортуваш, но пък споменаваш, че си тичала с твоята приятелка. Не знам какъв здравословен проблем имаш, но все пак може да се пробваш да си правиш упражнения в къщи. Необходимо е да отделяш около 30-40 мин. дневно и ти гарантирам, че ще се чувстваш страхотно. Има адски много филмчета из Интернет, може да си свалиш няколко и да разнообразяваш. Гимнастиката на С. Крауфорд не е лоша, а също и сериите Пилатес. На Ана Курникова тренировките също могат да са ти от полза, по натоварващи са, но доста ефективни.
Пожелавам ти успех и не се предавай - ще се справиш.
поздрави   bouquet

забравих да спомена за газираните напитки и натуралните сокове  - по-добре ги забрави. Пий поне 1.5 - 2 л вода дневно.

# 21
  • Smallville
  • Мнения: 994
Аз мисля,че най добрата мотивация ще имаш когато се влюбиш,тогава ще имаш най добрия резултат от борбата със себе си и своите недостатъци txtloves

# 22
  • Мнения: 433
мисля че нямам волята да изпълня всичко,което danisport е написала.ще се опитам да ги спазвам тези правила както преди ,но ми е много трудно.вчера след като излязох изядох 2 филии хляб с топено сирене.-скарайте ми се..НО-от днес започвам.....

# 23
  • Мнения: 433
аз да ви кажа-понеже няма на кого друг-до сега съм изяла една купа пъпеш и съм изпила чаша вода.сега заминавам при баба ми-там ще се опитам поне хляб да не ям и като се върна ще ви пиша отново.сега съм 67 кг

# 24
  • Мнения: 739
Пий много течности, без захар - вода предимно, поне 2-3л. дневно, плодов или зеленчуков сок без захар, фреш, чай с мед. Последното много засища.
Съдя по себе си - ако пия по-малко течности, ям като за световно.
Освен това не си повтаряй непрекъснато, че си на диета и не бива да ядеш, защото това предизвиква точно обратната нагласа в организма.
Недей да скучаеш, защото тогава все ума ти в яденето лети, убедена съм.
Друг трик - снимай се как изглеждаш сега по бански и залепи снимката на хладилника. Ще я виждаш всеки път преди да го отвориш и това може да те спре, щом не се харесваш сега.
Като не можеш да спортуваш, ходи пеша, поне няколко километра дневно.
Когато ти се яде сладко - яж диня и пъпеш.
Успех  Flutter!

# 25
  • Мнения: 1 986
  Аз няма да повтарям всичко написано до момента,защото точно съветите, които са ти дали останалите момичета,са ефикасни и дават резултат PeaceНяма магическо лекарство и не става със щракване на пръсти Naughty-в крайна сметка всичко зависи само и единствено от теб,трябва да положиш усилия;ние колкото и да сме добронамерени и да ти даваме всевъзможни съвети,ти си тази,която трябва да се мотивира и да се захване със себе си!
  Това безразборно тъпчене с боклуци е на психическа основа-подтисната си,депресирана,външния ти вид спомага за това състояние,води до самосъжаление,непоносимост към самата теб,което те води до храната,която пък използваш като заместител на доброто настроение и самочувствие,и вид самонаказание!Това е омагьосан кръг,който трябва да осъзнаеш и да се опиташ да излезеш от него-и не забравяй,че всичко зависи не от нас,а от теб!!!Успех!!!

# 26
  • Мнения: 217
мисля че нямам волята да изпълня всичко,което danisport е написала.ще се опитам да ги спазвам тези правила както преди ,но ми е много трудно.вчера след като излязох изядох 2 филии хляб с топено сирене.-скарайте ми се..НО-от днес започвам.....

Споко бе, душата, най-важното е да не се паникьосваш.
Сега, предлагам ти няколко лесни стъпки, като за първо време:
1. Изчисли си калорийните нужди за запазване на сегашното тегло и започни да ядеш с 200-250 калории дневно по-малко, отколкото са ти поддържащите калории
2. Направи си хранителен режим, който да отговаря на точка 1, но който да съдържа по мъничко от ВСИЧКИТЕ ти любими храни. Писах тук веднъж, че от едно парченце шоколад дневно никой не си е докарал проблеми с теглото. Така проблема с изяждането на 3 кроасана един след друг ще отпадне.
3. Яж по мъничко, но често - 5-6 пъти дневно
4. Не се тегли всеки ден. Каквото и да покаже кантара на тази база няма да дава точна информация.

Успех!

# 27
  • Мнения: 739
това с едното парченце шоколад е много хубаво, но при мен не действа. Мога да не ям с месеци и после хапна ли малко, стой та гледай ........  Sad Мисля, че при всеки е различно, това специално.

# 28
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
това с едното парченце шоколад е много хубаво, но при мен не действа. Мога да не ям с месеци и после хапна ли малко, стой та гледай ........  Sad Мисля, че при всеки е различно, това специално.
Това все едно аз съм го писала. Като алкохолиците съм : "Без една мога, но с една не."

# 29
  • Мнения: 433
здравейте,обещах като се върна от баба ми да ви пиша.за 6 дни съм свалила 2 кг.вече съм 65.диета не съм спазвала,но ядох хляб само единия ден.през другото време ядях домати,краставици,сирене,диня,царевица,чушки(печени със сирене).за 6 дни от "прегрешенията" са ми-2 пакетчета солети и една единствена вафла,както и хляба де-но аз вече го писах.днес съм яла една чиния манджа без хляб,и няколко сливи.не съм гладна и повече няма да ям

Общи условия

Активация на акаунт