Къдрокоси красавици - 4

  • 36 493
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 076

От къната и на мен косата ми е супер лъскава и здрава,вече няколко човека ми правят комплименти и питат с какво е,но усещам и аз някакво поизправяне и май ще спирам.
И при мен изправя къната.Но косата е по-здрава и плътна,докато с боите-заради амоняка ли,не знам-косъмът става по-тънък и чуплив,старее.Искам да стои хубаво,пък ако ще  в скала 2.За мен не е важна къдрата,а общата визия,с обем,форма,здравина.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 24
Здравейте, днес ще ходя да си купувам шампоан и се двуомя между тези двата. Някой ползвал ли ги е и отзиви, моля.

https://www.amazon.com/Cantu-Sulfate-Free-Cleansing-Cream-Shampoo/dp/B01LTIAU9W

https://www.sheamoisture.com/manuka-honey-and-yogurt-hydrate-rep … 764302231493.html

# 62
  • София
  • Мнения: 5 139
Аз пробвах балсама на Nature Box с авокадо - не е лош, мирише много свежо, но не хидратира така, както "храната" за коса. Може би за една по-склонна към омазняване коса би бил таман...

# 63
  • Мнения: 80
Здравейте. Някой ползвал ли е Bounce curl ,доволни ли сте и от къде поръчвате?

# 64
  • Мнения: 94
Може да направиш запитване в hairmag, последния път ги попитах и казаха че скоро ще заредят продукти от марката. Доколкото разбрах ще са на цени като devacurl. А иначе можеш и от Amazon,

# 65
  • Мнения: 80
Здравейте. От няколко месеца съм на CGM и косата ми беше многооо добре, но от няколко дена стана суха и цъфтяща, някакви предположения? И препоръки за марка ,сега съм с Shea moisture.

# 66
  • София
  • Мнения: 5 139
Здравейте. От няколко месеца съм на CGM и косата ми беше многооо добре, но от няколко дена стана суха и цъфтяща, някакви предположения? И препоръки за марка ,сега съм с Shea moisture.

"Храната" за коса на Garnier е ок с CG метода, така че можеш да пробваш нея.
Освен това можеш да пробваш домашни маска с банан и зехтин - през зимата действа адски добре на къдриците. Въобще, можеш да разгледаш за разни домашни маски за коса - почти всички ми се виждат CGM Approved.
Ако много ти е нацъфтяла косата, все пак е най-добре да ти се оберат връхчетата. Тази зима и моята коса страда повече от обикновено, не знам от мръсния въздух ли е, обаче няма и два месеца след основна подстрижка май пак е за леко подрязване...

# 67
  • Мнения: 80
Каква е тази “храна” на Гарниер? Правя си всяка седмица домашни маски, не знам какво става... Но съм решиха да ходя и за цъфтежите да ги махат. Хем се опитвам да я пусна дълга и то пък нищо не става...

# 68
  • София
  • Мнения: 5 139
Каква е тази “храна” на Гарниер? Правя си всяка седмица домашни маски, не знам какво става... Но съм решиха да ходя и за цъфтежите да ги махат. Хем се опитвам да я пусна дълга и то пък нищо не става...

Води се серия "Hair Food" на Garnier. Не съдържа силикони, парабени и алкохол и е съвместима с CG метода, даже се води веган (не е тествана на животинки). Към момента в България съм срещала вариантите с банан, с макадамия, с алое и с папая. Аз предпочитам макадамията, защото като че ли хидратира най-добре.
Иначе отиди на фризьор и много, ама много внимателно му обясни, че искаш да махне само и единствено нацъфтелите краища и нищо повече.

# 69
  • Мнения: 80
Благодаря, още утре ще ги купя ,дано нормализират положението.

# 70
  • Мнения: 5 481
Опитай и с маслена маска преди баня - слагаш каквото масло имаш - кокосово, зехтин, бадемово и стоиш няколко часа. Какъв стилизант ползваш? Може преди него да слагаш количество колкото лешник от храната за коса, аз така правя, ако много се изсуши. Ако нямаш храна - разтъркваш няколко капки масло между дланите, намачкваш косата, сресваш да разнесеш маслото и после - стилизант.

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 09:28 от Spiritlight

# 71
  • Мнения: X
Цъфналите краища само ножица ги оправя. Не се опитвай да закрепиш положението, защото косъмът само ще се накъса още по-нагоре и косата ти ще стане проскубана. Оправи цъфтежите и после закрепвай с маски.

# 72
  • Мнения: 80
Опитай и с маслена маска преди баня - слагаш каквото масло имаш - кокосово, зехтин, бадемово и стоиш няколко часа. Какъв стилизант ползваш? Може преди него да слагаш количество колкото лешник от храната за коса, аз така правя, ако много се изсуши. Ако нямаш храна - разтъркваш няколко капки масло между дланите, намачкваш косата, сресваш да разнесеш маслото и после - стилизант.


Правя си маски всяка седмица или с кокосово или с бадемово масло,иначе стилизанта ми е муса на Shea moisture за къдрици ,ноооо май ще сменя с нещо друго и съм се насочила към Moroccanoil.Мнения за тях?

# 73
  • Мнения: 5 481
Какво на Moroccanoil мислиш? Прегледах два крема за къдрици - имат силикони.

# 74
  • Мнения: leet
Аз не се разбрах с храната за коса на гарние, идват ми тежки, поне тези, които пробвах. Исакам да похваля обаче гела им, който сщо е подходящ за CG. Оформя много добре, не е сьс силна фиксация и почти няма нужда от намачкаване, след като изсьхне. Купих го през почивните дни и сьм го полвала два  пьти само но, сьм доста доволна

Общи условия

Активация на акаунт