Моля ви за капки Инфакол!

  • 2 599
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Буболина да каже, ама при нашите пощенски услуги капките май ще пристигнат по-бързо. Joy

# 16
  • Мнения: 712
Ако не се лъжа, съставката на Инфакола е същата като на Сап симплекс. Струва 3.5 лири в Англия. Не помага кой знае колко, аз пробвах. Мисля, че някои от старите бабини илачи помагат повече.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 423
Много благодаря на всички  bouquet
Ще пробвам с капките и ако не стане, ще ми пращаш борината, няма как.
Благодаря още веднъж от сърце!  bouquet Hug Heart Eyes

# 18
  • София
  • Мнения: 6 798
Ние бяхме с Авент, но пие / и е пила/ само NAN, колики имахме 10 дни само...даже не съм убедена, че бяха колики, защото плачеше само вечер, най-много по час / не непрекъснато де, със спиране/, според мен ако бяха колики, трябваше след всяко ядене да реве. Все едно де. Да не е от млякото? newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 4 423
Не е, преди това бяхме на Нан - същата работа. Confused

# 20
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И Васи беше на НАН, шишето и беше на д-р Браун...Ми коликите не питаха. Напати се, милата.

# 21
  • Мнения: 5 790
Буболина, това с Инфакола е чист търговски трик. И Инфакола и Саб Симплекса съдържат като активно вещество Симетикон и нищо по-различно. За да действа Саб Симплекса, трябва да го даваш на всяко хранене, поне 2-3-4 дни, при всяко дете е различно.
Топлите компреси на коремчето помагат също.
Целувки на малката Джули и бързо да й минават коликите!

# 22
  • София
  • Мнения: 6 363
правилно са казали - Инфакола не е панацея. съдържа симетикон, точно както и Саб Симплекс и Еспумизан.
от 5 дни имам Инфакол и давам - е, нещата не са се подобрили, даже от вчера се влошиха Sad

# 23
  • Мнения: 2 257
А отвара от копър /семена/ пробва ли? Не знам точната рецепта, както и дали беше копъра или семената му - но мога да питам и да ти кажа, ако искаш - това е доста разпространено природно лекарство за колики при бебета.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Капките помагат само ако се дават системно.Моя дребосък доста го мъчиха.Стигнах до там,че давах по 15 капки Саб на всяко хранене,3 месеца подред.Два пъти спирах за ден-два и мъките започваха на ново.Споко ще минат,зъбите са по-страшни Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 259
За Борината ми казаха едни мои приятели,че много помага,но не можах да немеря да я пробвам.Ефекта бил на минутата.Преди месец ми изпратиха Саб-симплекс от Германия,но ние вече нямаме колики.Ако искаш мога да ти го изпратя,в срок на годност си е,може пък той да помогне.На нас АМ Омнео много ни помогна също Peace Толкова са гадни тези колики Sad

# 26
  • Мнения: 962
И нашия юнак имаше ужасни колики.Какво ли не пробвхме.Който каквата ни кажеше го правихме и...нищо.То не бяха различни капки,сешуар,топли пеленки и т.н.
До ката един ден не се вгледах в устичката му-по точно в езичето.
Оказа се че юздичката му  е сраснала много напред и не може да галта както трябва.Отидохме при детски хирург.Цепнаха го и край от тогава всичко е спокойно.Оказа се че е плакал заради езичето.И от тогава вичи нищо не сме му давали и всичко е спокойно.ние сме на 2 месеца

# 27
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря на всички за отговорите    bouquet
G&J , правих и това, не знам дали има точна рецепта но го правих според указанията.

# 28
  • Мнения: 176
След като пробвах всичко, нищо няма да ми струва да пробвам и това. Praynig
Наистина не помагат нито пелени, нито сешуари, нито гушкане....
Ето сега е заспала и след малко ще се започне... Cry

И при нас не помогнаха топлите кърпи на коремчето, масажите, нито сушоара...След като явно се налага да прибягваме към бабините лекове, ще споделя нещо, което и аз си позволих да изпробвам, защото не ми се стори толкова крайно като борината например /моля не приемайте това като критика към борината  Naughty/... Няколко "стърготинки" от индийско орехче се прибавят към една чаена лъжичка изцедена кърма и се дава на бебче да го глътне. Давала съм го 3 пъти, в момент на криза. Не мога да бъда съвсем сигурна, че именно това е помогнало, тъй като знаете много добре как в такъв един момент човек прави какво ли не за да помогне....но все пак мисля, че нищо не пречи да се пробва. Дали е чисто съвпадение или не, след това коликите ни поспряха - пу пу пу  Whistling

# 29
  • Мнения: 3 116
Ами ние имахме 5 месеца колики, първите 3 месеца и половина денонощно. Не бях спала, не бях яла, абе трагедия !

И реших да пробва с Инфакол, едни мамчета от форума ми помогнаха да го намеря, след поредния 3 часов непрекъснат рев до посиняване.

Е, при нас определено имаше разлика между Инфакол и Еспумизан.
Инфакола не прави чудеса но определено облекчи коликите до някаква сравнително нормална степен. Трябва обаче да се дава редовно и при силни колики аз давах максималната дневна доза. Резултатата се усеща след около седмица, след първото даване. Ние мамчета сме изпили 15 шишенца  Shocked

Има разлика между състава на Инфакола и Еспумизана. Инфакола е със симетикон, а еспумизана е с диметикон. Освен това в Инфакола имаше и някакъв вид сода, доколкото си спомням !

Знам че има друго подобно лекарство, но немско, което също вършило много добра работа,  но не мога да се сетя името.

Буболинке, при нас тези колики (според мен) бяха предизвикани от голямо количество антибиотици с което натъпкаха бебка след раждането.

Въоръжи се с търпение, сили и здрави нервички миличка и бързичко да ви минават коликите  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт