Модни консултации - 44

  • 55 412
  • 783
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 360
Mystic, такива долнища съм виждала в някои от английските сайтове катж booho, i saw it first, pretty little thing, даже и в топшоп има доста,просто малко трябва да поровиш.

Много благодаря ❤

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Искрено се надявам жената-колхозничка да остане в миналото.Достатъчно съм се нагледала на майка ми и наборките и в по-младите им години с късо подстригани глави с еднакви палта,в сиво,кафяво или черно,еднакво закръглени и мъкнещи торби с провизии.То голяма гордост за тогавашните времена(комунистически)и разбирания,че на,която са и по-напукани ръцете,значи по-работна!?Никаква женственост!Всяка може да стърже тави и да бели чушки ама не всяка може да бъде Кюри или Моника Белучи.Макар да съм сигурна,че въпросните и това могат да вършат.
Иначе за протокола, вкъщи съм облечена долу/горе като на показаните снимки,но когато готвя се преобличам в някои по-стари и размъкнати дрехи,че после веднага ги мятам в пералнята и се къпя.Много мразя миризма на манджи.

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 13:53 от Nina_Z

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
    ...но когато готвя съм с по-стари дрехи,че после веднага ги мятам в пералнята и се къпя.Много мразя миризма на манджи.
+1
Ако някога нещо ще ме затрива от този свят, това ще е миризмата на манджа.

Карантина, не карантина ще си нося новите дрехи и това е 👍🏻.

# 723
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Извинете, че ви развалям елитарната компания с пижамата си на облачета.
Ще си сложа стилето обувките и ще се върна.

# 724
  • Мнения: 5 832
Искрено се надявам жената-колхозничка да остане в миналото.Достатъчно съм се нагледала на майка ми и наборките и в по-младите им години с късо подстригани глави с еднакви палта,в сиво,кафяво или черно,еднакво закръглени и мъкнещи торби с провизии.То голяма гордост за тогавашните времена(комунистически)и разбирания,че на,която са и по-напукани ръцете,значи по-работна!?Никаква женственост!Всяка може да стърже тави и да бели чушки ама не всяка може да бъде Кюри или Моника Белучи.Макар да съм сигурна,че въпросните и това могат да вършат.

Аз пък нямам спомен да съм наблюдавала това при майка ми и нейните приятелки. Всички бяха модерни, с маникюр и прическа, шиеха си тоалети постоянно, събираха се на кафе, просто нормални млади жени, които живееха според възможностите си. Относно дрехите и прическите, сега е същото - нещо излиза на мода и всичко живо се юрва към него. Балеажи, омбрета, кичури, щом е на мода масово се носят така. За дрехите е пак същото, с малката разлика, че едно време не са имали възможността да пазаруват онлайн от цял свят, не са имали този богат избор от модели, материи и цветове. Което пък не значи, че не бяха добри домакини, майки и съпруги. Но със сигурност е по-смешно да се барнеш в кашмир докато си стоиш вкъщи в Люлин, отколкото да си със стария анцуг. Има начин и начин на живот. Да, не може всички да сме Моника Белучи, тя затова е Моника Белучи, за да си стои в имението от няколко стотин квадрата и друг да се грижи за вечерята, чистотата и прочие битовизми, а тя просто да си хубавее, обвита в коприна и да се чуди дали да си купи чанта от 3, или от 5 бона. И не, че не може да бели пипер, ама едва ли го прави, друг стандарт на живот има. А Пенка от панелките, ако ще пауново перо да си завре отзад, пак ще си е Пенка от панелките, която работи на заплата при някой, чуди се как да върже бюджета и дали първо да сготви, или първо да изчисти. И това съвсем не значи, че е колхозничка, а просто една нормална средностатистическа българска жена, която се опитва да балансира между работа и грижа за дома. Тази мома от клипа ми напомни за следното: " Всички книги за самоусъвършенстване са написани на един и същ принцип - някакъв от Бевърли Хилс съветва хората от Меден Рудник да излязат от зоната на комфорта ".

# 725
  • Мнения: 1 024
Толкова ми хареса това последното, че не мога да мина само с бутон "полезно".
Kissing Heart

# 726
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
И аз не помня подобен сив типаж с  къса коса и напукани ръце.
Единствената колхозничка, която съм виждала е тази в творението на Вера Мухина "Работникн и колхозничка",
Явно всеки съди по собствения си кръг
А сравнението между Мария Кюри и Моника Белучи направо  изби рибата.

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Искрено се надявам жената-колхозничка да остане в миналото.Достатъчно съм се нагледала на майка ми и наборките и в по-младите им години с късо подстригани глави с еднакви палта,в сиво,кафяво или черно,еднакво закръглени и мъкнещи торби с провизии.То голяма гордост за тогавашните времена(комунистически)и разбирания,че на,която са и по-напукани ръцете,значи по-работна!?Никаква женственост!Всяка може да стърже тави и да бели чушки ама не всяка може да бъде Кюри или Моника Белучи.Макар да съм сигурна,че въпросните и това могат да вършат.

Аз пък нямам спомен да съм наблюдавала това при майка ми и нейните приятелки. Всички бяха модерни, с маникюр и прическа, шиеха си тоалети постоянно, събираха се на кафе, просто нормални млади жени, които живееха според възможностите си. Относно дрехите и прическите, сега е същото - нещо излиза на мода и всичко живо се юрва към него. Балеажи, омбрета, кичури, щом е на мода масово се носят така. За дрехите е пак същото, с малката разлика, че едно време не са имали възможността да пазаруват онлайн от цял свят, не са имали този богат избор от модели, материи и цветове. Което пък не значи, че не бяха добри домакини, майки и съпруги. Но със сигурност е по-смешно да се барнеш в кашмир докато си стоиш вкъщи в Люлин, отколкото да си със стария анцуг. Има начин и начин на живот. Да, не може всички да сме Моника Белучи, тя затова е Моника Белучи, за да си стои в имението от няколко стотин квадрата и друг да се грижи за вечерята, чистотата и прочие битовизми, а тя просто да си хубавее, обвита в коприна и да се чуди дали да си купи чанта от 3, или от 5 бона. И не, че не може да бели пипер, ама едва ли го прави, друг стандарт на живот има. А Пенка от панелките, ако ще пауново перо да си завре отзад, пак ще си е Пенка от панелките, която работи на заплата при някой, чуди се как да върже бюджета и дали първо да сготви, или първо да изчисти. И това съвсем не значи, че е колхозничка, а просто една нормална средностатистическа българска жена, която се опитва да балансира между работа и грижа за дома. Тази мома от клипа ми напомни за следното: " Всички книги за самоусъвършенстване са написани на един и същ принцип - някакъв от Бевърли Хилс съветва хората от Меден Рудник да излязат от зоната на комфорта ".
Говоря за време преди 30+ години и не става въпрос за липса на възможности.В дълбокия комунизъм,чакай избор на гримове и лакове изобщо.Пенка от Люлин също може да изглежда добре ако поиска.Изобщо,възхищавам се на изобретателността на българката,че и с малко средства,може да изглежда много добре.Най-малкото поне,ще си купи хубава боя и ще се боядиса в къщи,примерно ако няма пари за фризьор.В чужбина не е така.Какво им е смешното на кашмирените дрехи!?Дали ще ги носи удома или навън,щом се гласи,това говори за себеуважение най-вече.Или трябва да се чувства виновна и да се извинява на всяка,която не може да си позволи хубави и скъпи дрехи.Видиш ли дай можещата да я принизим и осмеем..Типично по нашенски.

П.П.Не говоря изобщо за впечатления придобити от собствен кръг,а за строя,в който живееха тогава майките ни.Всички бяха еднакви като нощни шкафчета с готова конфекция,ако са имали възможност да се снабдят по втория начин от почти празните магазини.Някои хора са ми почти набори,че даже и по-големи от мен,но се правят,че не помнят или в отчаяните си опити за заяждане говорят глупости,задават тъпи въпроси и се мъчат да изкривяват тогавашната действителност.

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 18:48 от Nina_Z

# 728
  • София
  • Мнения: 38 674
Ей, как от 2020 директно скачате на 1990. А между тях има цели 30 години, в които модата, вкл в България, се развиваше стремително.

# 729
  • Мнения: 5 832
Можещата да си позволи хубави и скъпи дрехи, не живее в панелка, там е разликата. Не мешай класите, ако обичаш. Аз не притежавам кашмирени дрехи, но знам цената им и не мога да си позволя да купувам такива дрехи, защото такъв е моят стандарт на живот. И в никой случай не ме дразни, че ти, или някоя друга можете да си го позволите. Аз работя на заплата, плащам наем на панелка и си правя сметката за всяко нещо. Не съм крайно бедна, не съм и финансово добре. Готвя постоянно, чистя постоянно и освен това ходя на работа от 9 до 17. Съответно моят начин на живот и бит абсолютно изключват купуването и носенето на дрехи за трицифрени суми. Нося анцузи вкъщи, защото в малкото свободно време правя нещо, което предполага цапане. Ти може да имаш друг начин на живот, Нина, затова при теб може носенето на такъв тип дрехи да изглежда абсолютно адекватно и на място. Няма нищо лошо в кашмира и коприната, стига да е в адекватна обстановка. Затова и казах, че момата от клипа едва ли готви свинско с кисело зеле. Аз пък готвя такова и да се барна по време на тези ми дейности в кашмирен пуловер ми е малко като да ида на плаж с токчета. В крайна сметка човек трябва да се простира според чергата си и да не се пъне да си надскача възможностите, щото и такива познавам. Взимат по 1000 лв заплата и нагърмяват всичко в скъпи парцали, после мажат филии до следваща заплата. Не знам къде точно видя осмиване на жените, които могат да си позволят скъпи дрехи.
Лично аз помня годините, за които говориш и не мисля, че са изглеждали еднакво, защото са изтормозени милите, а защото такава е била модата тогава. Няма как да изглеждаш различно в онези години като нямаш достъп до външния пазар. Имаше Некермани, от които гледаха модели и кройки и шиеха при шивачки. Сега модата е някак по-разнолика и дава възможност на всеки стил, преди не беше така - чарлстон е на мода и точка. Ако си с тесен крачол, не си по модата. Сега всичко е модерно - от чарлстон до супер тесни кройки и визии. Дори аз като бях ученичка беше така - имаше 5-6 много модерни неща и всички ги купуваха. После излизаха други и пак същото. Помня и как като бяха на мода чарлстоните се присмиваха на момичета с тесни крачоли, че са изостанали, после обратното. А сега не е така, сега на мода е това, което прецениш, че е.

# 730
  • София
  • Мнения: 38 674
И аз много се кефя на модата в момента точно заради това - може да се съчетае всичко със всичко, стига да изглежда добре.

# 731
  • Мнения: 2 797
Аааа, не така за майките! Моята винаги си е била кифла - купуваше си козметика от полякините, дрехи от Кореком с долари купени от международни шофьори и виентамци, и ходеше на комсомолски екскурзии из цяла Източна Европа .... Simple Smile За мен винаги е била красива и елегантна. Рокли от естествена коприна сега не носим, но майките ни имаха и си ги обличаха на празник Blue Heart Тя между другото и сега си е суетна, а и сравнително млада - на 64.
За протокола - и аз не съм ВИП персона и живеем в апартамент 56 кв.м в 15 етажен блок, строен в края на соца. И не, нямам супер лъскава нова кола пред блока.
Ама пък и аз обичам да се поглезвам Relaxed. Парите, които харча са от заплатата ми, изкарана с 9-10 часа работа на ден, понякога повечко. В последните 3 седмици се подвизавам облечена с пуловер и памучни панталони, нещо средно между панталон и клин по-точно ... Обожавам красиви пуловери и всеки сезон си купувам два-три, но рядко ми се удава възможност да ги обличам през останалото време. Тааа, сега и тях и панталоно-клиновете си вадя и обличам с кеф. След готвене - хвърлям в пералнята просто.
Грим не слагам, но парфюм - с удоволствие. Това, че съм вкъщи не ми убива желанието да изглеждам прилично.Та, най-важните ми хора са тук всъщност Wink

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Можещата да си позволи хубави и скъпи дрехи, не живее в панелка, там е разликата. Не мешай класите, ако обичаш. Аз не притежавам кашмирени дрехи, но знам цената им и не мога да си позволя да купувам такива дрехи, защото такъв е моят стандарт на живот. И в никой случай не ме дразни, че ти, или някоя друга можете да си го позволите. Аз работя на заплата, плащам наем на панелка и си правя сметката за всяко нещо. Не съм крайно бедна, не съм и финансово добре. Готвя постоянно, чистя постоянно и освен това ходя на работа от 9 до 17. Съответно моят начин на живот и бит абсолютно изключват купуването и носенето на дрехи за трицифрени суми. Нося анцузи вкъщи, защото в малкото свободно време правя нещо, което предполага цапане. Ти може да имаш друг начин на живот, Нина, затова при теб може носенето на такъв тип дрехи да изглежда абсолютно адекватно и на място. Няма нищо лошо в кашмира и коприната, стига да е в адекватна обстановка. Затова и казах, че момата от клипа едва ли готви свинско с кисело зеле. Аз пък готвя такова и да се барна по време на тези ми дейности в кашмирен пуловер ми е малко като да ида на плаж с токчета. В крайна сметка човек трябва да се простира според чергата си и да не се пъне да си надскача възможностите, щото и такива познавам. Взимат по 1000 лв заплата и нагърмяват всичко в скъпи парцали, после мажат филии до следваща заплата. Не знам къде точно видя осмиване на жените, които могат да си позволят скъпи дрехи.
Лично аз помня годините, за които говориш и не мисля, че са изглеждали еднакво, защото са изтормозени милите, а защото такава е била модата тогава. Няма как да изглеждаш различно в онези години като нямаш достъп до външния пазар. Имаше Некермани, от които гледаха модели и кройки и шиеха при шивачки. Сега модата е някак по-разнолика и дава възможност на всеки стил, преди не беше така - чарлстон е на мода и точка. Ако си с тесен крачол, не си по модата. Сега всичко е модерно - от чарлстон до супер тесни кройки и визии. Дори аз като бях ученичка беше така - имаше 5-6 много модерни неща и всички ги купуваха. После излизаха други и пак същото. Помня и как като бяха на мода чарлстоните се присмиваха на момичета с тесни крачоли, че са изостанали, после обратното. А сега не е така, сега на мода е това, което прецениш, че е.
Некерман е от едно по-ново време,различно от това за,което пиша.Хубавите платове се намираха по втория начин.Едната ми баба имаше приятелка в магазин,която я снабдяваше с хубави платове и коприна,но много хора нямаха такава възможност.И въпреки,че не сме били лишавани, за мен,онова време си остава най-черното.Такова беше и за моите баби,които са ми разказвали как в 30-те год.на миналия век,са се обличали изключително стилно и елегантно.Дрехите са се шиели по поръчка,а платове,шапки и аксесоари са идвали от Франция,директно на пристанището в Бургас.В него време хората са можели да си позволяват.Аз помня кожените им палта и дрехите им от онези години.Маниера им беше друг даже.Веднъж баба ми с нейна приятелка решиха да си припомнят колко модистки(така наричаха шивашките ателиета)е имало тогава в града ни и ги изкараха над 25,а това е много за нашия не кой знае колко голям град.
Говорим за различни отрязъци от време.В БГ няма класа сега,но преди е имало.Не ми се коментира свинско със зеле и кашмир.Нито ми е интересно,кой вади 1000 лева и ги дава всичките за парцали и тем подобни махленски истории.

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 21:05 от Nina_Z

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Изнесохте темата към времена, които са много спорни като тематика и идеология и мисля, че разговора може съвсем да задълбае в неприятна посока или по-лошо- в мерене наааа...
Исках да изкажа несъгласието си с това, че за мен естетически, спретнат, поддържан, а дори и секси вид не се свързва непременно с кашмир, коприна,  кожи и въобще всички скъпарски прийоми на облеклото, които изброихте. Жената може да бъде бижу и в анцуг, и в клин, стига да се е постарала предварително достатъчно, за да си го позволи(не финансово) 😉, ако ме разбирате... Спортното, домашно облекло не изключва спретнатост, прическа, грим и аромат. Не знам защо гореизброените се асоциират непременно с тежки материи в облеклото и обувки на ток 🤔.
(пишеше ми се още, но на телефон ми е досадно)

# 734
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Значи аз съм вашият човек, защото съвместявам несъвместимото.
Пижама на облачета и пантофи, но и изгладена риза, лек грим, прическа, ежедневни бижута.
Защото, нали хоум офис, камерата е включена и аз съм елегантна до кръста, колхозничка под него.

Общи условия

Активация на акаунт