Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
Да. Преведоха ми ги месец след подаване на декларцията.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Току що се обадих на данъчната служба, от където ми заявиха, че все още има много, на които не са изплатили. Но в рамките на две седмици се надяват да оправят проблема.

А аз им обещах, отново да се обадя, ако не ги изплатят в този срок.

Пък ще видим. А все пак ние подадохме в последния ден -14.04.  Grinning

# 17
  • Мнения: 3 116
Подадохме я април, още нищо  Mr. Green

Щях да се учудя ако си получа парите в законовия срок  Crazy

# 18
  • Мнения: 743
Току що се свързах със службата в Стара Загора,провериха по ЕГН-то ми, че такава декларация има и е обработена, но нямаха отговор защо парите не са преведени.Ангажираха се още днес да проверят и със служителката се разбрахме да звънна пак към 16ч. пък да видим.
Взеха ми новата IBAN сметка.Дано имам успех! Praynig
Благодаря на всички за отговорите и голямата отзивчивост!  Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 19
  • Мнения: 3 360
Нищо още не сме получили.

и ние newsm78

# 20
  • Мнения: 1 117
В срок от един месец, след като бяхме подали декларацията , си получихме парите! Даже вече ги изхарчихме Sad

# 21
  • Мнения: 1 053
Извинете ме,но искам да попитам-тези декларации се подават след като се роди дете,така ли? newsm78.И ако е така в какъв срок след раждането трябва да стане?
Предварително Ви благодаря Hug

# 22
  • Мнения: 492
Ако детето ти през 2005 не е било родено няма да получиш облекчения май newsm78

# 23
  • Мнения: 415
Извинете ме,но искам да попитам-тези декларации се подават след като се роди дете,така ли? newsm78.И ако е така в какъв срок след раждането трябва да стане?
Предварително Ви благодаря Hug
Това са декларации по чл.41, които се подават, за да се върнат част от парите, удържани за данъци през 2005г., т.к. вече 360лв. то тях са необлагаеми при едно дете и 780лв. при две.


Аз подадох декларация края на февруари, а парите бяха преведени на 04.05.2006г.

# 24
  • Мнения: 177
На 28.03. си подадохме декларациите,а днес е 28.07 вече четири месеца и още нищо не са ми превели.

# 25
  • Мнения: 287
ОООО! ДА даже бях забравила че сме ги взели!
Ние подадохме деклерацията яноари и ги получихме след три седмици.

# 26
  • Мнения: 603
момичета и аз си ги взех и ги похарчих даже,но имаше проблем(къде ли няма).Значи при попълване на декларациите много хора дават номера на сметката в съответна банка,а не на тази на дебитната карта,така и ние.И се оказа,че неможем да ги изтеглем от банкомат и се разправяхме в данъчното,а те казват че са преведени,накрая отидохме в банката и парите са си били в сметката.В повечето банки има по две сметки,незнам защо newsm78Малко объркано го казах-дано сте ме разбрали Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 3 679
Дори вече ги забравихме- мъжа ми подаде декларащията през януари  и след 20 дни ги взе....

# 28
  • Мнения: 1 053
Ами аз трябва да раждам през тази година и съответно догодина трябва ли да подавам такава декларация? newsm78

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Парите отдавна са похарчени, ако не се лъжа през април ги преведоха .
Ами аз трябва да раждам през тази година и съответно догодина трябва ли да подавам такава декларация? newsm78
Да, освен ако не се промени нещо, но доколкото подочух парите няма да се превеждат лично на един от двамата родители, а ще се получават чрез предприятието в което работите - предприятието ще внася по-малки суми за осигуровки на държавата, а на Вас трябва  да плати повече (т. е. разликата). Не знам дали ме разбрахте.

Общи условия

Активация на акаунт