Ново инфо за АНТИ Д -ИМУНОГЛОБУЛИН

  • 4 753
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 901
Да, но тъй като няма почти няма начин да се знае предварително кръвната група на бебока, щеш не щеш трябва да се запасиш предварително. Щото като знаем качеството на здравната ни система  #2gunfire , едва ли ще ти го дадат без разправии, а и не е много удачно таткото да търчи напред-назад, притискан от срокове.
Поздрави!  Hug

А какво ще я правите тази ваксина, ако се окаже че на теб не ти се налага? И как ще си сигурна, че си я съхранявала качествено за този един месец (като ти гледам лентичката)?

# 16
Днес в Майчин дом ми казаха, че цената е 50-60лв. на българското
и около 170-180лв. на вносното

# 17
  • София
  • Мнения: 6 173
В Св. София през 2003г. ми биха анти Д без никакъв проблем , просто след раждането направиха необходимото изследване на бебока , доидоха съобщиха ми коя кръвна група е и че е с положителен резус , след което ми поставиха инжекцията без пазарлъци. В същата болница правят и изследванията за антитела но аз не знаех , че касата ги покрива и си ги платих като поп , тогав бяха 20лв. и трябваше да ги правя три пъти.

През същата 2003 г. след спонтанен аборт ме накараха да си купя сама ваксината, която тогава беше под 12 лв.
През 2005 г., когато родих, вече не се произвеждаше българска и си купих вносна за 150 лв.
Не знам дали е трябвало да ми я сложат безплатно, но след като от ЗК за моята операция и 6 дневния престой на мен и бебето в болницата са им дали малко най 400 лв. разбирам защо ни карат сами да си плащаме такива "екстри" още повече, че това не е свързано с настоящата а със следваща бременност.

# 18
  • Мнения: 2 677
А какво ще я правите тази ваксина, ако се окаже че на теб не ти се налага? И как ще си сигурна, че си я съхранявала качествено за този един месец (като ти гледам лентичката)?

 Laughing Laughing Laughing Като отидеш да си я купиш, хората там ди дават три листа А4 указание за употреба и съхранение.
А всъщност няма нищо сложно - ваксината е в ампула като Витамин С, съхранява се в хладилник и с доста дълъг срок на годност. Гинекологът ми обясни, че ако ваксината е негодна, има само един признак - помътнява.
А на въпроса ти какво ще я правя, ако не ми потрябва: ами предпочитам да дам 25 лева на вятъра, но да ми е спокойно. Казвам спокойно, защото ваксината се произвежда по някаква идиотска квота - веднъж годишно за цялата страна, от един производител. Както знаем вече, няма я в аптечната мрежа (там е само немският заместител), и ако свърши тазгодишната партида, трябва да си приготвя не 25, а 170 лева за немска. Просто няма смисъл.
Пак поздрави! Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 2 901
През същата 2003 г. след спонтанен аборт ме накараха да си купя сама ваксината, която тогава беше под 12 лв.
През 2005 г., когато родих, вече не се произвеждаше българска и си купих вносна за 150 лв.

Добре де, тя не се ли слага само веднъж - след първата бременност с различен резус фактор.

# 20
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
[.....Добре де, тя не се ли слага само веднъж - след първата бременност с различен резус фактор.
тцък, слага се всеки пък когато майка с отрицателен резус (и положителен татко) роди положително бебе, както и при всеки аборт. Всичко това профилактично за следваща бременност.

# 21
  • Мнения: 5 500
Изабела, нямаш си представа колко съм ти благодарна   bouquet
Не знаем още какво Рх ще е бебето, но се обадих на тази фирма, Анти Д струва 25 лв, ще ми я изпратят утре с наложен платеж, за всеки случай  Peace Много любезни бяха, ще бъде в хладилен резервоар, защото трябва да се съхранява от 4-8 градуса.
Във Варненските аптеки ми казаха, че с българския вариант работят само болниците  Thinking и в аптечната мрежа не се предоставя, пък се оказа, че не било точно така!

# 22
  • Мнения: 654
AFRODITA, за съжаление сега видях темата. Когато бях на училището за родители в Т.Киркова, докторът, който водеше лекцията, каза, че веднага след раждането майките като мен и теб ги изследват и анти-Д-гамаглобулина е безплатен.

# 23
  • Мнения: 5 500
AFRODITA, за съжаление сега видях темата. Когато бях на училището за родители в Т.Киркова, докторът, който водеше лекцията, каза, че веднага след раждането майките като мен и теб ги изследват и анти-Д-гамаглобулина е безплатен.
Благодаря ти, zizzu   bouquet Но аз няма да раждам в държавна болница и предпочетох да взема нещата в свои ръце Laughing

# 24
  • Мнения: 3 356
Радвам се,че съм била полезна Hug

# 25
Искам само да допълня, че безплатни изследвания за антитела по време на бременността се правят и във Военна болница в София.
Отзад в двора на болницата има Кръвна банка (цялото му име е нещо от сорта на Център за трансфузиология и хематология към Военно-медицинска академияІ). В болницата се влиза само с направление от гинеколога и то за това изследване. На мен не ми правиха проблем, но мойта гинеколожка работи във Вонна поликлиника (сградата до Военна болница). Не знам как е, ако изпращащия лекар няма нищо общо с Военните. Но ще питам следващия път на консултацията.

# 26
  • Мнения: 160
Безплатни изследвания за антитела се правят също и в болница"Доверие",това е частна болница,намира се в Овча Купел,аз лично си ги правих там,болницата работи с НЗОК,и се заплащат само 2лв. за взимане на биологичен материал,но трябва да имаш направление.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 043
AFRODITA, за съжаление сега видях темата. Когато бях на училището за родители в Т.Киркова, докторът, който водеше лекцията, каза, че веднага след раждането майките като мен и теб ги изследват и анти-Д-гамаглобулина е безплатен.

Да потвърдя за тези, които ги интересува - днес в Шейново на ЖК ми казаха същото. Здравната каса вече поема анти-Д-гамаглобулина, ако се наложи да се бие. Не е необходимо човек сам да си го купува предварително.

# 28
  • Мнения: 267
Здравейте всички, аз също съм с резус фактор /-/ а сега се оказва, че и таткото е /-/.Това означава ли че няма да имам нужда от тази инжекция?В 8-мия месец съм и трябва да си я набавя сигурно. А когато и двамата родители са с отрицателен резус фактор това не е ли по-лошия вариант-нещо дочух че сменяли кръвта на бебчето!?

# 29
  • София
  • Мнения: 1 043
Според мен не би трябвало да имаш нужда да ти се бие, но не съм особено компетентна, може и да бъркам.

Общи условия

Активация на акаунт