Съвети за домакинята

  • 4 331
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За гуменото уплътнение на пералнята пък да не говорим- там понеже се получава един улей, вечно пълен с вода, не мога да ви опиша каква гняс е колко ми е отвратно като го чистя.

та ако някой има решение на проблема ми.... smile3511 newsm17


Пера всеки ден , а пералнята ми е вече на пчти 6 години- нямам плесен или мухъл или нищо подобно по нея, но никога не затварям вратата й. Винаги се проветрява и досега да чукам на дърво - нямям проблеми. Пробвай да я почистиш основно и започни да й оставяш вратата отворена.


Винаги си оставям отворена пералнята и въпреки това много плесен се появява по нея

# 16
  • Мнения: 8 917
Белла, аз оттам научих, че като си пресолиш ястието може да сложиш една гъба печурка в него да абсорбира солта.
Аз знам същото, само че за картоф Peace

# 17
  • Мнения: 3 457
искам да кажа за лука нещо много интересно-четох го в последния брой на списание "Меню"- когато белите или режете лук,за да не ви люти на очите,изплезете си езика и той,понеже е влажен, поема тези летливи вещества,които парят,когато стигнат до очите ::звучи малко шантаво,ама наистина действа Blush
е сега ще ме накараш да вървя да беля лук Mr. Greenа за малки ситни мравчици ,които незнам от къде се пръкват какво използвате?

# 18
  • Мнения: 603
а за малки ситни мравчици ,които незнам от къде се пръкват какво използвате?
четох в едно списание,че се поръсва с прах за пране праговете на вратите и первазите на прозорците и не влизали,но не съм пробвала.Ако искаш пробвай и после кажи има ли ефект.
А пък ние имаме летящи хлебарки,май са жетварки,какво да ги правя?

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
аз като беля лук си слагам слънчеви очила или пускам студената вода да тече

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Хохохо, Деяна, представих си гледката... Laughing

Някакви смотани молци ми се появиха в кухнята, лепват се на тавана и стоят - май им е сезон за размножаване, мамичката им!  #2gunfire

Вчера 3 часа чистих кухнята, шкафчетата с оцет ги бърсах.. днес пак видях един... Close

Някакви идеи за борба с тях?

# 21
  • Мнения: 1 022
Kisa миризмата на лавандула или кедар гони молците, а по напред има и един друг съвет

# 22
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
ами нещо против хлебарки? Cry
В4ера викнах фирма да пръска.Много съм доволна.Нашите бяха от 4ерните.Сутринта изметох 10 умряли SickПръскат с BASF не мирише,и не е вреден за бебета.За 65кв апартамент ми взеха 13лв.

# 23
  • Мнения: 7 640
за лука- евентуално биха помогнали очила за плуване, не слънчеви, според мен.
А са ми развивали теория, че ако сложиш в уста малко парченце хляб докато белиш лука, не лютяло newsm78

# 24
  • Мнения: 156
искам да кажа за лука нещо много интересно-четох го в последния брой на списание "Меню"- когато белите или режете лук,за да не ви люти на очите,изплезете си езика и той,понеже е влажен, поема тези летливи вещества,които парят,когато стигнат до очите ::звучи малко шантаво,ама наистина действа Blush
е сега ще ме накараш да вървя да беля лук Mr. Greenа за малки ситни мравчици ,които незнам от къде се пръкват какво използвате?
За мравките от баба ми съм чувала, че където поръсиш със сол не ходят. Ама дали е вярно идея си нямам, аз ги уморих с Райд преди месец че бяха ми превзели терасата. Досега нито една не се е появила Grinning

# 25
  • Мнения: 156
А потъмнели прибори как се чистят?
Зависи какви са Grinning Имам чаени лъжички от сребро и ги чистя със сода за хляб. Намокря се вълнено парче плат, сипва се сода и се изтъркват приборите. Стават като новички. А преди няколко години бяха ми подарили препарат за чистене на прибори, ама нали съм заспала изхвърлих опаковката ooooh!. Беше една кутия или по-скоро цилиндър пълен с някаква течност, слагаш приборите за няколко секунди, вадиш и измиваш добре, но само с ръкавици.

# 26
  • Мнения: 3 457
а за малки ситни мравчици ,които незнам от къде се пръкват какво използвате?
четох в едно списание,че се поръсва с прах за пране праговете на вратите и первазите на прозорците и не влизали,но не съм пробвала.Ако искаш пробвай и после кажи има ли ефект.
А пък ние имаме летящи хлебарки,май са жетварки,какво да ги правя?
проблема е че не са от прозорците ,ние сме с нова дограма и не  е от там,и от вратите не е ,защото единствената ми врата в кухнята е към хола newsm78

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ето ви един начин бързо да сгънете тениска. ( Ако знаете, моля да ме извините ):
http://www.albinoblacksheep.com/flash/fold.php

# 28
  • Мнения: 3 457
Ето ви един начин бързо да сгънете тениска. ( Ако знаете, моля да ме извините ):
http://www.albinoblacksheep.com/flash/fold.php
ей това ме уби,досега се дзверих как става и ако не е ,че малкия ми е в ръцете да съм хукнала да сгъвам Mr. Green

# 29
  • Мнения: 135
Ето ви един начин бързо да сгънете тениска. ( Ако знаете, моля да ме извините ):
http://www.albinoblacksheep.com/flash/fold.php
И още как.Взирах се не ами........
Грабнах една тениска, разбирасе  hahaha И я сгънах така  Peace Е не стана,толкова гладка,като нейната ,но ....стана

Общи условия

Активация на акаунт