Могат ли бившите да се променят?

  • 2 298
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 039
catnadeen, права си  Sad ще опитам...

В моето семейство всички са повсеместно разведени и разделени, но се разбираме чудесно. Майка ми най-редовно си пие кафето с жената на баща ми, аз викам 'брат' и обичам сина от първия брак на 2-та жена ...сестра ми отглежда наред с нейните две деца от първия брак и още три на втория си мъж, като едното е от първия брак на предишната му жена - голяма каша, а?

Та си мислех, че и ние можем да сме така: Развели се и заживели щастливо.  Sick


Направо ме разби  #Crazy #Crazy #Crazy
с този семеен опит ти май най -добре трябва да знаеш как се стига до нормални отношения

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Направо ме разби  #Crazy #Crazy #Crazy
с този семеен опит ти май най -добре трябва да знаеш как се стига до нормални отношения
 

Е, как... с време  Grinning Времето всичко оправя, а и защо мислиш, че станах адвокат - след като бях посредник в безброи семейни битки и битчици реших, че поне пари мога да печеля от цялата работа  Mr. Green

Ама сега няма кой да ми посредничи на мен. Никой в семейството ми не ще и да види бившия, та освен че него трябва да усмирявам, трябва и на тях да напомням, че той все пак е баща на Дариа, без значение добър или лош.

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Иса, само пак да кажа - не се отчайвай и не се озлобявай - видяла си много в живота си... затова трябва да знаеш, че мъжкото му его е накърнено и сега той се опитва да си докаже, че все още е нещо за теб - т.е. величина с която да се съобразяваш!
Дай му време - може да се окаже, че не е толкова лош, колкото показва сега!
Просто приеми, че е като уплашено и ритнато куче /не е важно дали е получил ритника за наказание Wink / - важен е факта, че се зъби и се опитва да хапе... остави го, дай му време и може един ден и да бъдат други нещата! Но това не значи, че трябва да му пхозволяваш да техапе!
Хайде прегръдки  исъм убедена, че ще намериш верния път - нито да го изриташ напълно, нито пък да му даваш да те малтретира психически! Но бъди твърда - не му позволявай да използва ДЪЩЕРЯА си за КОЗ срещу теб - защото тя наистина е най-слабото ти място Wink

# 18
  • Мнения: X
Мислите ли, че постъпвам умно? В смисъл всеки път като започне да ми говори глупости и обвинения да му ограничавам придобивките? Това ли е пътя? newsm78
Аз се отказах от превъзпитанието, за нашата тройка майка-дете-баща го намирам за излишно хабене на нерви. Но при вас ситуацията е друга.
ДА, смятам, че постъпваш умно.
Така се наказват децата. Като сгафи - наказание - за да разбере, че е сгафило.
Ми те мъжете понеже са деца и очевидно някои от тях от добро не разбират - ми тогава с лошо.
Ако и тогава не разбере - значи е дърво../моя случай/.
Така че - давай.
Ама не така - сега ти не направи това, аз няма да направя онова. Не така директно. Иначе ще го подхванеш. Следващия път като поиска да я види кажи - заминаваме еди си къде не може. Следващия пак - така няколко пъти и колкото и да е глупав накрая ще схване. После ще каже- ааа, ти ми връщаш сега ли? Ти ще му кажеш - не бе - ходихме до Пловдив за уикенда...  hahaha hahaha hahaha

По принцип - да, хората се променят. НО
променят се само от сполетяла ги лоша съдба и от нищо друго. За съжаление човек се учи от лошото.
Това обаче дали ще се поучи - зависи 100% от адаптивността на самата личност и от сивото му вещество.
Това, че се инати и злобее не говори добре за развитието му по въпроса. И аз бях изритана като куче в 3ти месец с корема - но забележи - нито се инатя, нито злобея - предоставям достъп до детето и кротувам - само отвреме навреме изджавкам нещо и то на абсолютно неадекватно поведение от страна на БНД (идва при детето с празни ръце идиота) - провокирано. Не злобея нито се инатя, защото не ми е празна главата и разбирам че няма смисъл. И твоя трябва да го разбере, но дали и кога ще се случи.. Да видим.

Последна редакция: сб, 29 юли 2006, 15:33 от Анонимен

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Изчетох с удоволствие всички мнения и ми харесаха. Точно така, мила! Кураж и бъди силна, както досега! То ако го оставиш, наглостта му край няма да има. Важното е конфликтите ви да не са пред детето, а когато сте сами, както си знаеш!  red

# 20
  • Мнения: 6 390
Мислите ли, че постъпвам умно? В смисъл всеки път като започне да ми говори глупости и обвинения да му ограничавам придобивките? Това ли е пътя? newsm78
И аз като останалите да кажа, че няма смисъл да се опитваш да превъзпитаваш някого - това си е чиста загуба на време и нерви  Peace
А от цялата ситуация имам чувството че бившия ти съпруг си мисли едва ли не че ти прави услуга като ти гледа или излиза от време на време с детето, само заради материална облага  Sick
И за това подкрепям мнението на catnadeen че ако той иска да си ходи, да го оставиш, а не да живеете в някакъв фалшив и измислен свят на перфектни разведени отношения  Peace
знам че от страни е много лесно да се дават такива съвети, но замисли се ако спреш облагите той би ли продължил да идва и излиза и да се занимава с дъщеря си  newsm78

Сестрата на мъжа ми също така даваше пари на бившия за да ги води двете им деца в Макдоналдс, или като ги взима за уикенда, да имали какво да ядът децата  Shocked и в момента в който спря да го спонсорира - повече от година нито го чуха, нито го видяха  Rolling Eyes
Сега е женена щастливо отново, и живее на хиляди км с децата от бившия си, води децата всяко лято на море, и да видят баща си, той ги взима само за петък, събота и неделя  Rolling Eyes
Знам че не е същото при вас, но наистина се замисли какъв е смисъла, ако някой не иска да е баща, каквото и да правиш, и да даваш, и да обещаваш - рано или късно всичко се проваля  Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Благодаря за съветите.

Ох  ooooh! изморих се вече от тези драми. Просто искам спокоен живот. Миналия месец като наказателна мярка не му вдигах телефона една седмица и до Дариа му прекратих достъпа за близо две. Когато накрая му позволих да ме открие само му повтарях, че това е отговор на нещата, които казва. Един месец цветя и рози  Laughing и пак наново. От днес пак не му вдигам телефона... до кога - не знам. Той си няма друга работа и други цели... но аз нямам време за губене във войни с него.

# 22
  • Мнения: 2 863
Аз малко късничко се включвам, ама морето нали не може да чака, та зарязах форума за известно време:)
В общи линии мисля  следното:

За много от нещата си направ път.. по презумция в тази ситуация ти ще си зрялата и мислещата.
Та като на дете( но грешиш - не е две годишен, а е в пубертета( вярвай ми имам преки наблюдения в момента:))
ПОложението в тази възратс е  супер зле- не знае какво иска, ако се сети какво иска не- знае как да си го поикса, дразни по всевъможни начини и ако случайно го игнорираш, измисля нови такива:)) Да ти звучи познато???
Та аз като вървящя бодро по пътя на  превъзпитанието на един такъв пубертет, смятам, че  е належащо да  му наложиш твоите граници. Колата ти?- категорично-НЕ, ако не може да плати навреме-ОК, случва се, проваля уговорки- НЕ, вървиш втоя ред и си парвиш един примерен списък с неща КОИТО НИКОГА НЯМА ДА МУ ПОЗВОЛЯВАш  и други, за които можеш да си затвориш очите. Като цяло си права бил е калпав и много вероятно ще остане такъв. Не съм много ясна, но съм малко изморена от пътуването... Не му пречи не му и помагай ....На мен този подход ми погна много, не му се връзвай, но и не му позволявай да ти се качва на главата... и никога, ама никога не допускай да ти обяснява, че детето не те обича или да те коментира като майка!!!!
 Hug Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 4 493
catnadeen, права си  Sad ще опитам...

В моето семейство всички са повсеместно разведени и разделени, но се разбираме чудесно. Майка ми най-редовно си пие кафето с жената на баща ми, аз викам 'брат' и обичам сина от първия брак на 2-та жена ...сестра ми отглежда наред с нейните две деца от първия брак и още три на втория си мъж, като едното е от първия брак на предишната му жена - голяма каша, а?

Та си мислех, че и ние можем да сме така: Развели се и заживели щастливо.  Sick
ЛЕЛЕ  #Crazy #Crazy #Crazy
Направо ме шашна
Аз мислех, че ние сме като латино сериал, ама то май ние сме нищо пред вас  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 4 493
Просто приеми, че е като уплашено и ритнато куче /не е важно дали е получил ритника за наказание Wink / - важен е факта, че се зъби и се опитва да хапе... остави го, дай му време и може един ден и да бъдат други нещата! Но това не значи, че трябва да му пхозволяваш да те хапе!

 Но бъди твърда - не му позволявай да използва ДЪЩЕРЯА си за КОЗ срещу теб - защото тя наистина е най-слабото ти място Wink
Peace Peace Peace
точно така !!!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
dioni, съжалявам палмата на първенството е моя Wink

Само за щтрих мога да добавя и разни други елементи като: Майка ми и баща ми са 3-ти братовчеди и са учили от 1-ви клас заедно. Или първият внук на баща ми е по-голям от най-малкото му дете Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 4 493
dioni, съжалявам палмата на първенството е моя Wink

Само за щтрих мога да добавя и разни други елементи като: Майка ми и баща ми са 3-ти братовчеди и са учили от 1-ви клас заедно. Или първият внук на баща ми е по-голям от най-малкото му дете Wink
ДА да да , държиш първото място в ранклистата   Laughing
Ние въобще не можем да се мерим с теб, след като "само" бившият разиграва тия сериали  Joy
А аз така ужасно съм се изморила от такъв тип емоции, че нямам сили и желание да поставям рекорди  Simple Smile
Искам - спокойствие, сигурност и уют - това го желая и на всички вас  Peace  bouquet

# 27
  • Мнения: 6 315
Абсурд е да се променят май. Явно някои хора си остават пубертети или недорасли за цял живот.

Не му пречи не му и помагай.

Ето това е, което и аз бих направила.

Успех по пътя към спокойствието, сигурността и уюта!  Hug  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 413
Иса, винаги съм смятала, че си изключително интелигентна, умна и образована жена, съдейки по постингите и по дълбоките очи на хубавото ти дете. Така че мисля, че ти сама отлично знаеш как да поставиш на място този човек, който очевидно не ти е на нивото. Просто трябва малко време за това - Дариа ще свикне да го вижда по-рядко, ще намери нови приятели и близки хора, самият й баща ще канализира срещите с нея. Всъшност, трябва известно време, тези неща не се подреждат за няколко дни.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 999
мечтица, благодаря за четките  Grinning Точно в момента си мисля, че съм най-глупавата и проста жена, щом съм избрала такъв баща за детето си.

Само да кажа, че не му вдигам телефона /като ми звънят от скрит номер давам на секретарката да говори:mrgreen:/, не отговарям на смс-ите му, а последното е, че го сложих в игнор-листите на icq i skype.

Знам, че е глупаво и временно решение, но нямам сили вече за битки и обвинения.

Общи условия

Активация на акаунт