За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 500
  • 751
  •   1
Отговори
# 645
  • Германия
  • Мнения: 3 443
Аз си отгледах дъщеря ми без биберон, сега е на 3г, никога не си е смучела палец или други пръсти. Биберон никога не съм предлагала, дажех нямах вкъщи нито един. Кърмех на поискване, това явно задоволявашв нейния сукателен рефлекс напълно. Виждала съм я и как на сън “суче” на сухо понякога.

Аз се бях настроила още преди да родя, че биберони няма да давам по ред причини и не съжалявам грам за решението си. И сега с бебето мисля пак така да караме.

По този въпрос може да чуете много противоречиви мнения, едни майки са твърдо за биберон, други твърдо против, някои са някъде по средата. Вие трябва да решите за себе си как да действате, според вашите убеждения.

# 646
  • Мнения: 6 559
И аз не съм давала биберон, в самото начало предложих 2-3 пъти , отказа ми и това беше. Не си смуче пръстите, на 3г е.

# 647
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Ако бебето е кърмено на поискаване обикновено не иска биберон. Иначе не виждам нищо лошо в него. Моя син го отказа на около две години, но последните месеци го ползваше за чесалка ( аз купувах изцяло каучокови на чико), явно му беше много удобно да се чеше с него. Иначе пробвах по рано да го махна, но не се получи.

# 648
  • Мнения: 791
Ние също сме без биберон , предлагам му го но го плюе , смуче си ръцете само когато иска или мляко или вода . Докато спи устничките му понякога "сучат" . А като гледам моята приятелка когато даде биберон на нейната дама и веднага заспива, тогава ми се иска и моя юнак да иска биберон но уви Joy

# 649
  • Мнения: 4 073
Моят бебок хем е нa поиcквaне, cуче почти непрекъcнaто, cъщо тaкa cпи нa гърдa, биберон не откaзвa, a когaто нямa нито биберон, нито гърдa, cи яде ръцете или игрaчките. 😀

Aз дa ви питaм - могa ли дa cлaгaм чиcт физиологичен рaзтвор в ноca нa бебе нa 5 меcецa и половинa? До cегa cлaгaх бебешки тaкъв, който е рaзреден c водa.

# 650
  • Мнения: 1 134
Моят бебок хем е нa поиcквaне, cуче почти непрекъcнaто, cъщо тaкa cпи нa гърдa, биберон не откaзвa, a когaто нямa нито биберон, нито гърдa, cи яде ръцете или игрaчките. 😀

Aз дa ви питaм - могa ли дa cлaгaм чиcт физиологичен рaзтвор в ноca нa бебе нa 5 меcецa и половинa? До cегa cлaгaх бебешки тaкъв, който е рaзреден c водa.
За пръв път чувам за бебешки физиологичен разтвор, винаги съм използвала на ампули, какъвто има наличен в аптеката. Все пак е вода с малко натриев хлорид, няма какво да му стане на детето. Simple Smile
За бибероните все си мисля, че дъщеря ми ще е с тях още дълго време... Понякога смуче един, докато в едната ръка държи друг.

# 651
  • Пловдив
  • Мнения: 1 362
И аз не съм чувала за бебешки физ. разтвор. От изписването на малката ползвам разтвор 0,9 % на Браун, банка от 250 мл. Нямаме проблеми. Боберон ползва, за да си чеше зъбите и вечер заспива с него и после го маха. Мисля като излезнат зъбите да се мъча да го махам.

# 652
  • Мнения: 505
Нашата много си лапаше ръцете и дадох биберон. Все пак биберона се маха, а ръцете не. Вече е на 1г. 5м. и само заспива с биба. През деня не я търси.

# 653
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Големия ми син беше с биберон до 1 г. и после му го махнах. Плака две вечери, докато заспиваше и това беше.
Малкия изключително кърмен на поискване, без биберон. Така и не пожела, въпреки че му предлагах. Пръсти също не смучеше, но ползваше мен за залъгалка. Пристрастено кърмаче се оказа, а на мен ми беше изключително трудно, защото дори и на баща му не можех да го оставя за час. Съдираше се от рев. Кърмих го 15 мес. и нямаше нито едно заместено хранене до тогава. Така ми се е искало на моменти да му бутна биберона в устата, ама... Сега за третото бебе съм решила, че ще опитам всички възможни биберони на пазара преди да се откажа да предлагам. Поне ще пробвам да я науча, пък каквото стане.

# 654
  • Мнения: 715
Някой може ли да ми препоръча детски очен в София, ако може да е на частно, за да не висим в болниците по това време, тъй като съм бременна в 8 месец.

Днес детето на 2 години си игра с една пръчка и докато беше с гръб изпищя, после видях ме се е надрало по лицето и посочи окото. Тям висях една линийка колкото косъмче и сега направо съм в паника. Много ме е страх да не и съане нещо със здрението. Имали ли сте подобен проблем?

# 655
  • Мнения: 1 109
Ние ползваме банки Tonimer.

Хмм Явно е до кърменето на поискване това с биберона/пръстите. Ние имахме период, когато кърмех по график, но вече не. Ще пробвам и по често да я слагам да суче и ще видим. Аз си мислех че търси пръсти заради зъбки или нещо, но явно не само. Но започвам да мисля, че ще е добре да има и биберон, защото иначе ако само суче няма да мога да я оставя на никого за 1ч дори. Благодаря за отговорите! Simple Smile

# 656
  • Мнения: 620
Някой може ли да ми препоръча детски очен в София, ако може да е на частно, за да не висим в болниците по това време, тъй като съм бременна в 8 месец.

Днес детето на 2 години си игра с една пръчка и докато беше с гръб изпищя, после видях ме се е надрало по лицето и посочи окото. Тям висях една линийка колкото косъмче и сега направо съм в паника. Много ме е страх да не и съане нещо със здрението. Имали ли сте подобен проблем?
Аз имам приятел с такъв проблем, точно като малък получен. Според мен потърси незабавна лекарска помощ! Трябва задължително да се прегледа очето на детето.

# 657
  • Мнения: 715
Благодаря, ходихме на преглед изписаха ни лечение, за щастие не е много дълбоко, за малко сме се разминали. Много нелеп инцидент, направо не е за вярване Cry

# 658
  • Варна
  • Мнения: 3 415
 Момичета, кога предлагате вода? Бебчето е на 9 +++ и не знам кога точно да предлагам. Веднага след храна? 30 мин.след храна? Когато се сетя? Много сме зле със захранването и е предимно на кърма, но така или иначе пие и вода. Чувала съм за "правилото" колкото пъти яде "твърда" храна, толкова пъти да предлагам вода...вие как практикувате?

# 659
  • Мнения: 791
Ние сме на АМ ,когато си смуче пръстите значи иска нещо давам му първо мляко ,ако са минали 2 часа от предното ядене ,ако не иска мляко той зяпа и върти главата или с език бута бибата и тогава давам вода . Ако е жаден пие ако не отново бута с езиче. И те така сме ние

Момичета, кога предлагате вода? Бебчето е на 9 +++ и не знам кога точно да предлагам. Веднага след храна? 30 мин.след храна? Когато се сетя? Много сме зле със захранването и е предимно на кърма, но така или иначе пие и вода. Чувала съм за "правилото" колкото пъти яде "твърда" храна, толкова пъти да предлагам вода...вие как практикувате?

Общи условия

Активация на акаунт