За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 277
  • 751
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 442
Ами то нашето ьььь постоянно преминава в рев. Просто човека явно е крив. Да не казвам и как постоянно се захласва от рев... мъжка му кривотия. Благодаря ви за отговорите. Първо ми е и много чакано и понякога си мисля, че нещо му има.

# 91
  • Мнения: 799
Момичета, някой ползва ли машина за бял звук/машина за звуци за сън и знаете ли дали тук се продава - знам, че е много популярно в Америка, но тук не намирам.
Привет, аз си поръчах ето това устройство:
https://visvitalisbg.com/product/zazu-bebeshko-prenosimo-muzikal … -s-byal-shum-suzy

# 92
  • Мнения: 556
При захранване задължително ли е да добавям АМ мляко към пюрето?

# 93
  • Мнения: 6 527
При захранване задължително ли е да добавям АМ мляко към пюрето?

Не. Може и с водата, в която си варила зеленчуците. Пробвай и двата варианта и виж как предпочита бебето. Може да опиташ и различна температура на самото пюре. Някои бебета обичат на стайна, други по-топлички.
Има тема за захранването
https://m.bg-mamma.com/?topic=1173759

# 94
  • Мнения: 790
Здравейте момичета,
Сина ми другата седмица става на 2 месеца, за щастие до сега не е имал здравословни проблеми, но се замислих, че е хубаво както са нас си имам винаги лекарства от първа необходимост, така и за него да имам нещичко, а Дай Боже никога да не се налага да ползваме. Hands Pray
Какво бихте ме посъветвали да си набавя да имам в детската аптечка?

# 95
  • Мнения: 6 527
Панадол, кремче против подсичане, куул пач за след ваксина. Това имам аз.
За малко бебче лекарствата са по лекарско предписание и след преглед.

# 96
  • Мнения: 1 024
Ефералган свещички за температура, май са 2м+

# 97
  • Мнения: 632
Момичета, тези сашета стават ли за бебе на 2 месеца?

# 98
  • Мнения: 442
Момичета, тези сашета стават ли за бебе на 2 месеца?
Да

# 99
  • Мнения: 3 938
След ваксините педиатъра ни изписа свещички за температура, сиропче Миг и аз взех и Панадол да имам. До сега не съм ги ползвала, дано не ми се и налага. Чудя се за нещо за успокоение на зъбките дали да не взема и за алергия, за всеки случай, че ни предстои захранване, но първо ще се консултирам с педиатъра.

# 100
  • Мнения: 2 352
Аз имам половин аптека от каката, така че съм запасена. Нурофен (3+),течен аналгин (не съм проверявала от кога може д се дава), капки тобрадекс (имам от каката и се изписват при хреми на бебета),бактробан (маз за нос, антибиотична, 0+ имам също от каката), панадол и ефералган свещички (купени за бебето), физиологичен разтвор за почистване на боса (ползвам ежедневно).

# 101
  • Мнения: 5 468
Здравейте момичета,
Сина ми другата седмица става на 2 месеца, за щастие до сега не е имал здравословни проблеми, но се замислих, че е хубаво както са нас си имам винаги лекарства от първа необходимост, така и за него да имам нещичко, а Дай Боже никога да не се налага да ползваме. Hands Pray
Какво бихте ме посъветвали да си набавя да имам в детската аптечка?

Преди да ми се е налагало да купувам лекарства, съм имала само Панадол и физ. разтвор. След това съм купувала каквото се е налагало. За мен, е излишно да мислиш за болести отсега и да се запасяваш с лекарства, освен ако не живееш на село или в малък град, в който няма денонощен достъп до аптека. Сега имам пълен шкаф с лекарства(буквално), защото голямото ми дете, откакто е на градина, и двете деца боледуват постоянно и е някакъв кошмар(бебето боледува от 5 месечно заради кака си). Предпочитам да не ми се налага да съм толкова запасена. С първото ми дете през първата година, освен Панадол за след ваксина(и капки против колики за кратко), не ми се е налагало да купувам нищо. Против съм да се мисли за болести без да ги има, защото е лесно да се залитне към някакви хипохондрични мисли. Познавам много такива майки.

# 102
  • Мнения: 790
Благодаря за отговорите момичета, не съм от хипохондрипните майки, просто ми е първо и исках да чуя опита на другите. Ще взема само панадол да имам и от лепенките, защото следват ваксините. Simple Smile

# 103
  • Мнения: 1 100
Здравейте! Имам 2 въпроса:
1. Някои от вас дали са ползвали възглавници, които помагат бебето да гледа на едната страна? С нашето бебе е голяма борба, все я обръщаме да гледа в едната посока, ама тя си знае другата и малко й е плоска главичката от едната страна.
2. Къде в София има плуване за майки с бебета? Доколкото знам водата трябва да е без хлор. От колко месеца се почва, какви са ви впечатленията?

# 104
  • Мнения: 62
Провери Плувам с мама и тати, има занимания в няколко басейна. За съжаление, басейните не са специални и не се третират по специален начин и това е практика в цял свят.
Относно възраст - не съм сигурна от колко приемат, но според мен бебето трябва да е поне на 3-4 месеца. За по малки се предлагат индивидуални занимания във вана. Ние сме ходили на такива в Пловдив, в София съм чувала, че Естествени идеи предлагат.

Като впечатления - малко ме притеснява хигиената, но иначе ми се струва добре за бебенцата, все пак е някаква гимнастика и движение, както и сближаващо занимание за родителя и бебето. Моя мъник много бързо се разстройваше и за сега спряхме да ходим. Март месец мисля пак да пробваме.


Здравейте! Имам 2 въпроса:
1. Някои от вас дали са ползвали възглавници, които помагат бебето да гледа на едната страна? С нашето бебе е голяма борба, все я обръщаме да гледа в едната посока, ама тя си знае другата и малко й е плоска главичката от едната страна.
2. Къде в София има плуване за майки с бебета? Доколкото знам водата трябва да е без хлор. От колко месеца се почва, какви са ви впечатленията?

Общи условия

Активация на акаунт