За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 294
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 56
Някой ходил ли е на неврохирург за бебе в Св. Иван Рилски? Може ли да ми препоръчате някой доктор? Трябва да отидем да видят главичката и фонтанелата на дъщеря ни за всеки случай.
Ние ходихме при доц. Ралица Георгиева за трансфонтанелна ехография по препоръка на педиатъра ни. Часовете в педиатрията са доста напред във времето и ходихме на платен преглед в Малчовците.

# 76
  • Мнения: 2
Здравейте, синът мине на 5м и все още му е мека главичката в единия край.Давам по 5 капки витамин Д след преглед при ортопед, иначе всичко друго му е наред.  Някой който да е имал подобен проблем и ако да кога се втвърди главичката?

# 77
  • Мнения: 442
Здравейте, момичета. Извинявам се за глупавия въпрос, но сина ми е на 4 месеца и от 1 седмица постоянно мрънка, по цял ден прави "ъ-ъ-ъ". Мислех първо, че венците го дразнят, защото постоянно ръчичките са в устата и слюнка отделя много, но това църкане не спира. Вече започна чак да ме изнервя. Според педиатърката искал да си играем с него, да го вземем.... е, аз по цял ден се занимавам с него и нищо не го вълнува. На ръце пак прави така. Имате ли идея защо може да прави така?

# 78
  • Мнения: 1 024
Здравейте,
някой ходил ли е при доц. Ралица Георгиева в МЦ по Детски болести
София · ул. Найден Геров 2 ·
Разбрах,че се чака доста, но моля за ориентир. Ще пътуваме от доста далеч, а бебка е малка и трябва да знам за връщането ни. Примерно, ако часът ви е в 15:00ч, то в колко влизате за преглед?
Благодаря!

# 79
  • Мнения: 844
Съншайн, може просто да е разбрал, че може и сега му е интересно. Децата сменят номерата на периоди. Моето момче като разбра, че има глас (освен за рев де) започна да крещи и така докато не пресипна, а аз също не го оставям, занимавам се постоянно с него. После разбра, че не е хубаво да си пресипнал и намали височините

# 80
  • Мнения: 2 124
Здравейте, момичета. Извинявам се за глупавия въпрос, но сина ми е на 4 месеца и от 1 седмица постоянно мрънка, по цял ден прави "ъ-ъ-ъ". Мислех първо, че венците го дразнят, защото постоянно ръчичките са в устата и слюнка отделя много, но това църкане не спира. Вече започна чак да ме изнервя. Според педиатърката искал да си играем с него, да го вземем.... е, аз по цял ден се занимавам с него и нищо не го вълнува. На ръце пак прави така. Имате ли идея защо може да прави така?
Нормално е бебето да започне да издава разнообразни звуци и съответно да упражнява всеки новооткрит.
Притеснявай се ако не го прави, защо да се изнервяш...няма да остане нямо.. Какви неща ще чуваш нататък Grinning

# 81
  • Мнения: 2 352
Здравейте, момичета. Извинявам се за глупавия въпрос, но сина ми е на 4 месеца и от 1 седмица постоянно мрънка, по цял ден прави "ъ-ъ-ъ". Мислех първо, че венците го дразнят, защото постоянно ръчичките са в устата и слюнка отделя много, но това църкане не спира. Вече започна чак да ме изнервя. Според педиатърката искал да си играем с него, да го вземем.... е, аз по цял ден се занимавам с него и нищо не го вълнува. На ръце пак прави така. Имате ли идея защо може да прави така?
Защото е бебе?!

# 82
  • Мнения: 5 468
Sunshine, и моят мрънка постоянно, иска разнообразие. Свиквай. Grinning

Vivru, периодът с крещенето го минават всички бебета. Едни за по-кратко, други-месеци си крещят. Joy

# 83
  • Мнения: 6 552
Моя е на 7 месеца и откакто започна да гука си, наред с останалите срички/звукове, го казва и това "ъъъ", когато иска дадена играчка и не може да я стигне или иска да го взема. Общо взето като иска нещо, което не е станало веднага Joy понякога все още кряска като птеродактил... така се стряскам Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 84
  • Мнения: 2 089
Здравейте!
Сега бебчо се изака и имаше 1 капка кръв, малка /малкия е на 2 месеца и 20 дни/. За 1 път се случва, на смесено хранене е. Не съм яла нещо по различно.. Разбира се не успявам да се свържа с педито. Случвало ли ви се е? Сменихме АМ преди 9 дена, минахме от Фризолак на Лактана био. Иначе всичко друго в памперса изглежда нормално. И то по скоро е като съсирече, защото си стои без да се "разлива", миниатюрно, но все пак го има.
Малко се напъваше преди да се изака, макар че акото беше с нормална консистенция. Друг път като се напъва, е по гъсто.
П. С. Извинявам се за подробното описание.

# 85
  • Мнения: X
Аз направо ви завиждам с това "ъъъ", че в нас с моето почти 2-годишно се започна с истериите, тръшкането и реването по половин час, ако не стане нейната Stuck Out Tongue Winking Eye

# 86
  • Германия
  • Мнения: 3 424
Аз направо ви завиждам с това "ъъъ", че в нас с моето почти 2-годишно се започна с истериите, тръшкането и реването по половин час, ако не стане нейната Stuck Out Tongue Winking Eye

Моята е почти на 3 и това тръшкане продължава, не знам още до кога, на моменти не се издържа!

# 87
  • Мнения: 5 468
При нас, след като стана на 3, лека полека отминаха тръшкането, истериите и вечното "не", като отговор на всичко. Вече е много разбрано дете и общуването ни значително се подобри. Говорим си на различни теми и мога спокойно да й обясня всичко. Усеща се голяма промяна през последните 2-3 месеца. При някои деца, обаче, периодът на тръшкането продължава повече, така че си трябват здрави нерви.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 20:54 от Happy_mommy

# 88
  • Мнения: 2 124
Аз направо ви завиждам с това "ъъъ", че в нас с моето почти 2-годишно се започна с истериите, тръшкането и реването по половин час, ако не стане нейната Stuck Out Tongue Winking Eye
Щерката тези истерии ги започна на 8 месеца, сега на 1.5 почти ги е усъвършенствала до степен да събираме хорските погледи по улиците.

# 89
  • София
  • Мнения: 18 697
Със ставането почва крещенето,излиза така,прибира се ттака.Все е не и недоволна.Пазарувам с кеф,търча из магазина след нея.

Общи условия

Активация на акаунт