За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 323
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 405
И аз пусках от телефона. Интерес от щерката нулев и набързо приключих..

# 61
  • Мнения: 46
Благодаря ви Simple Smile
Аз питам, защото имам новородено и момиченце на годинка и четири месеца почти и малкия понякога я буди, та се чудех за варианти.

# 62
  • Мнения: X
Здравейте, малката има навик като легне да спи да си пипа горната устна и сега й е излязло нещо като раничка от херпес точно там, за два дни доста й се поду устната. С какво може да я мажа да изчезне?

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 11:10 от Анонимен

# 63
  • Мнения: 775
Здравейте, момчето ми е на 9 месеца. Бях му сложила една грейка, която има лепки, които явно са доста груби, защото кожата на бузата му се е протрила и е зачервена, очевидно го боли. Намазах го с кремчето му за лице, но с какво друго мога да намажа, за да се успокои кожата?

# 64
  • Мнения: 6 554
С крем за подсичане, може би.. Моя като се дерне, че бързо му растат ноктите, само с кремчето против подсичане го мацвам.

# 65
  • Мнения: 2 405
Аз мисля, че за раничка на лицето и най-обикновеният крем "Здраве" ще свърши чудна работа.

# 66
  • Мнения: 442
Здравейте, искам да попитам за обрив на дете на 7 години, ходихме на кожен, но казаха, че може би е алергичен. Ще прикача снимка, ако някой се е сблъсквал с подобно нещо, няма сърбеж, съвсем леко грапави са. На корема и гърба са.

Скрит текст:

# 67
  • Мнения: 267
Докторката не изписа ли нещо? Ние вкъщи за такива обриви ползваме алергозан на таблетки или маз. Брат ми като дете се обриваше така от яйца или шоколад.

# 68
  • Мнения: 442
Докторката не изписа ли нещо? Ние вкъщи за такива обриви ползваме алергозан на таблетки или маз. Брат ми като дете се обриваше така от яйца или шоколад.
Изписа ксизал по една таблетка вечер

# 69
  • Мнения: 515
Пробвайте с лансинох за зърна. Ако не се пипа там и после да си лапа ръцете, може и с бепантен. А като заспи ако искате изцедете няколко капки кърма върху зачервеното. Не знам дали ще помогнат тия неща, но не пречи да опитате.
Здравейте, момчето ми е на 9 месеца. Бях му сложила една грейка, която има лепки, които явно са доста груби, защото кожата на бузата му се е протрила и е зачервена, очевидно го боли. Намазах го с кремчето му за лице, но с какво друго мога да намажа, за да се успокои кожата?

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 13:57 от Miya_73

# 70
  • Мнения: 293
Здравейте, имам въпрос. Бебче е на 11 дни и го храня с изцедена кърма. Обикновено след хранене се цедя да имам готово мляко до следващото хранене. Държа шишето в стаята на температура 22 - 23 градуса. Трябва ли да го претоплям и ако да как? В болницата се наложи да го храня така и никой не ми каза нищи тогава за претопляне.

# 71
  • Мнения: 6 554
Според мен зависи от предпочитанията на бебето. Кърмата принципно е с температура на чов. тяло ако се суче от гърда. Но моя човек е пил и от шише на стайна температура без проблем.

# 72
  • Мнения: 844
И моя предпочита кърма на стайна температура, а не топла. И е голямо облекчение, защото не треперя постоянно дали млякото не му е изстинало. Другото, което съм правила (все пак сте само на 11 дни) е когато си лягам да гушвам шишето с кърма, слагам го в бюстието и си е на идеална температура

# 73
  • Мнения: 293
А дали има топлината на млякото има връзка с това, че почти след всяко хранене хълца? Дърпам му шишето да прави почивки и пак хълца?

# 74
  • София
  • Мнения: 360
Ох, моето хълцаше много. Глътнат върдух, особено при лакомии като него. С времето понамали, ама и сега се случва. Един гастро каза, че може и заради лек рефлукс да е, в комбинация с леко връщане на храна. И това го израстна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт