За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 342
  • 751
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 362
Точно това обяснявам на мъжа ми, че той си е от по-неспокойните деца, а и зъбите го мъчат много , та все ще си се буди, но наистина не съм чувала за друго бебе около нас на тази възраст да пие по няколко пъти през нощта. А и е неудобтсво като тръгнем на път... явно ще си даваме млякото още , поне до към 2. После ще го мисля пак:) вас  не ви ли изморява това ставане през нощта няколкл години поред?

# 301
  • Мнения: 823
Разбира се ,че изморява,ама комфорта на детето е по-важен.Подготви го мъжа ти ,че до към 3-4 годинки,все за нещо ще му се налага да се събужда.То и да не е мляко ,ще са кошмари,тоалетна ,вода..

# 302
  • Мнения: 5 478
Ами изморява ни... Това лято дъщеря ми изпиваше по 2-3 шишета вода през нощта. Дали е едното или другото, разлика няма. Но това е положението. Няма цял живот да е така. Явно детето има нужда от това мляко или по принцип от течности. Пробвали ли сте с вода всъщност?

# 303
  • Мнения: 2 362
Ами той вода почти не пие и май така си набавя течностите. През деня пие съвсем малко, по няколко глътки. Просто на мен ми е странно, че не иска като е буден, а само докато спи. Пробужда се, започва да се върти и като дадем мляко кротва веднага. Може би ще започна да го разреждам повече .
Ако знам, че ще е до до 3-4 години така, пак е някаква надежда Simple Smile защото понякога мисля, че никога няма да спре..абе да са ни здрави дечицата, все ще пораснат.

# 304
  • Мнения: 823
Че той е малък ,няма от какво да се притесняваш.Има майки ,които кърмят по 2+ год.,представи си те колко са уморени.Мъжът ти  ли го обслужва през нощта ?

# 305
  • Мнения: 267
Нашата  дъщеря се буди пък да си търси бибероните. Поне 2 трябва да са,за да е спокойна. И за мляко се буди понякога ако е болничка или вечерята не е била достатъчна. Да ви се улесни положението приготви няколко чисти шишета да не ставаш да миеш през нощта, дозаторите за АМ също са удобни.

# 306
  • Мнения: 2 362
Ние сме на топло мляко и ставаме, та смесваме вода от термоса.. и прпсто е неудобно и на път да тръгнем някъде. Иначе сме на смени-аз през седмицата, той уикенда-както се шегуваме, подарява ми истински СПА уикенд в другата стая:)
Обаче имам сериозни разминавания по темата за гледане и възпитание на детето-според него всичко може и трябва буквално да се ‘дресира’ и едва ли не нищо дс не му се позволява. А това е бебе все пак..да не говорим, че са си различни и това, че твоето е по-палаво и своенравно не означава, че си се провалил като родител.

# 307
  • София
  • Мнения: 18 699
Мен не ме уморява,свикнала съм.Освен всичко другото малката е по ~капризна,мрънка много.Имаше периоди през час се е будила.Ставам,нося,успокоявам.До напълно узряване на нервната система е така.Психо здравето в тази ера е важно,да е стабилно и устойчиво.
Ще мине този период и ще ви се струва песен,в сравнение с това което предстои.

# 308
  • София
  • Мнения: 360
Всички сме изморени. Аз не помня кога за последно съм спала 4 часа на куп. Ама то се знае, че с малко дете е така. Има и изключения, но май са малко. Може да се дресират децата, но това са остарели методи - сега “светилата” твърдят, че този начин на гледане оставя трайни емоционални последици в зряла възраст. Водете се по детето и ще издържите през тези етапи някак.

# 309
  • Мнения: 5 468
Ако прочетете повече за детския сън, ще разберете, че децата, също като възрастните, редуват периоди на дълбок сън с такива на лек сън. Но докато ние възрастните лесно и самостоятелно преминаване през тези периоди и дори не помним, че леко сме се разбудили през нощта, то за бебетата и малките деца това е много по-трудно. Това е причината, нощни ритуали като кърмене, АМ, биберон, смучене на палец и др., в един момент да се превърнат в навик. Децата се научават да заспиват отново, след нощно събуждане, само след съответния ритуал, защото до този момент свързват среднощното заспиване само и единствено с него. И за тях, и за родителите, обаче, е по-добре да имат по-продължителен нощен сън и да преминават през тези периоди на сън и бодърстване самостоятелно и бързо, т.е. да имат по-здрав сън. За родителите също е по-добре, защото ако са се наспали, са адекватни през деня да се грижат за детето. Неслучайно има специалисти по детски сън, които помагат на родители и деца да премахнат тези навици и да спят по-продължително време. От една определена възраст натам, когато детето вече яде по-големи количества твърда храна през деня, то вече категорично няма нужда от нощно хранене и то се превръща само и единствено в навик за заспиване. Тук изключвам събуждането заради моментни неразположения, като кошмар, зъбоникнене, болест и др, а говоря само за повтарящите се нощни ритуали.

Така че при всички положения е по-добре да се работи в насока постепенно премахване на нощното хранене, когато детето вече е минало годинка, годинка и нещо, и се храни добре през деня с твърда храна. Има щадящи начини това да се случи без стрес за детето. Просто трябва правилен подход, който за да намерите, трябва да сте наясно каква е истинската причина за нощните събуждания.

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 12:59 от Happy_mommy

# 310
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Момичета, обърках се Simple Smile Има ли био лосион/масло за тяло за бебешка атопична кожа? На бебчето му излязоха едни петна на гърба и дерматоложката каза, че е суха кожа и изписа А - Дерма, но ми се иска продукта да е био с идеята, че състава е по-изчистен.
А иначе бебчето е на 8++ и се радвам на нощтите, в които се буди по 2 пъти Simple Smile Имало е нощи, в които буквално се буди на всеки час. Временно е, ще мине! Simple Smile

# 311
  • Мнения: 3 096
Някой пускал ли е изследвания за установяване на млечница? Вторник педиатърката ни каза, че бебето е с млечница. Изписа Фунгостстин, дадох го два пъти, но й се повдига от него и минахме на Дактарин. Днес е трети ден откак започнахме с лечението, но не виждам да има подобрение. Чудя се дали е изобщо млечница това и дали да не пуснем една микробиология... Има ли изискване бебето да не я сукало преди изследването?

# 312
  • Мнения: 47
Здравейте момичета! Имам бебе на 3+++ въпросът ми е дали мога да го изкъпя един, два пъти с отвара от смрадлика? Какво е вашето мнение ? Ситуацията е такава - обрина се веднъж след мазане с олио на бочко и го водихме на кожен лекар, като казаха че е от претопляне, но е възможно да е от олиото и да си ползвом на мустела кремчетата, като ми препоръча с колд крем. Оправи се за 2-3 дни, като не го мажех с нищо и измиване само с вода. Вече не сме в Бг и купих аз мустела с колд крем, намазах го и след ден-два хоп отново, но по изразени пъпчици. Заведох го тук на лекар, пак казаха претопляне и ми изписаха крем на авене за успокояване и дори жената в аптеката много ми го похвали като аз съм с рецепта и така или иначе ще го купя. Мазах с въпросния крем за 2 дни и положението се влоши.. не иска да играе, много кисел, само пищи и иска да се гуши , а не е такова бебе. Хайде пак на доктор, каза че вероятно е алергия, като му е сменено само верото за съдова и всяко нещо се стерилизира на 24ч., а шишетата след всяко ползване. Изписа ми на евене успокояващо илио за къпане и чист витамин Е за мазане след баня, че му е мнага суха кожата + сироп противоалергичен. Притеснението ми, е не само че детето се мъчи, но и на 19.02 има ваксина БЦЖ, и обринат вероятно ще ми откажат ваксината, която не се бие след 4ти месец и после и на градина вероятно няма да го вземат.. Вчера му купех кремчето с което беше от раждането, мажа по няколко пъти на ден, но не виждам голям ефект и съм в чуденка дали мога да използвам смрадлика за да закрепим положението и да минем ваксината, след което вече ще му мисля.. Извинявам се за дългия пост и предварително благодаря!

# 313
  • Мнения: 6 622
Ако детето наистина е алергично не се знае как ще реагира на смрадликата. Може от нея да се влошат нещата.
Ако е от претопляне не се маже с нищо . И е желателно да спреш да ползваш олио, то не хидратира, а само запушва кожата. Честите смени на козметиката също не са много препоръчителни. Как точно изглежда обривът?

# 314
  • Мнения: 505
Колдкрема на мустела е само за лицето и ръцете за студено време. Мустела има доста кремове за проблемна кожа. По добре не го мажете с нищо и обличайте с по-леки дрешки.

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 14:46 от ♡~☆~z~☆~♡

Общи условия

Активация на акаунт