За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 81

  • 30 318
  • 751
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 715
Памперс гащи 5 размер имат лента, на мен ми е много подлезна особено нощем. Не я оставям с напишано, защото се зачервява от най-малкото. Simple Smile

# 676
  • Мнения: 4 041
Момичетa, неотворени детcки пюретa кaк cе cъхрaнявaт, не е зaдължително дa ca в хлaдилник нaли?

# 677
  • Мнения: 433
Не, не е задължително. Simple Smile

# 678
  • Мнения: 783
Изразходих 160 памперса на молфикс и на последните 10 видях че има такава чертичка Grinning
Сега сме с 2 ка на Лупилу но не се уповавам на чертичката . Сменям ги когато е леко надут че много се зачервява ..

# 679
  • Мнения: 26
Здравейте, мами... Моята бебка е на две седмици. От самото раждане забелязах, че езикът го държи почти винаги навън изплезен... Някоя от вас имала ли е такъв проблем?

# 680
  • Мнения: 1 104
Здравейте, искам да ви попитам нещо за поставьнето на васкини. Дъщеря ми навърши 4 месеца и имаме само 2 ваксини досега - инфанрикс и синфлорикс (дано да съм ги написала правилно). Притеснявам се дали сегашната ситуация ще има някакво особено влияние върху поставянето на останалите, понеже ще се слагат със закъснение. Искахме и ротавирус да слагаме, дали ще можем? Тя на няколко пъти се слагаше май и не знам какво ще става. Благодаря.

# 681
  • Мнения: 433
Отменени са детските консултации, сиреч в такива условия ваксини няма как да бъдат поставени. Отлагането им не е проблем, за Ротарикс не знам дали ще успеете - поставя се в 2 дози, в определен срок.

# 682
  • Мнения: 3 942
Мисля, че вчера генерал Мутафчийски коментираше, че ако се наложи да се удължи извънредното положение, ще говори с министъра да се разрешат ваксинациите за бебета. На нас ни остава последния синфлорикс, трябваше днес да сме на консултация, но се отложи.

Коментирайте с педиатъра дали може ротарикс да се постави по-късно.

# 683
  • Мнения: 26
Здравейте, мами! На тези от вас, които са раждали в Майчин дом обаждал ли ви се е някой, който да ви съобщи резултатите от направени скрининг тестове :ФКУ... TSH и 17 - OH-P.... На нас са направени на 08.03.2020... На 10.03. 2020 ни изписаха и досега никой не ни се е обадил.... Важни са ми резултатите, защото бебка от изписването е с непрекъснато изплезен език... И се притеснявам дали всичко е наред с нея

# 684
  • Мнения: 433
Обадете се вие например... след като не са ви звъннали.

# 685
  • Мнения: 4 041
По-горе и aз товa бях коментирaлa. Нa нac ни взехa кръв в деня нa изпиcвaнето. Кaзaхa, че ще cе обaдят aко имa проблем. Никой не cе е обaждaл. Aз звънях, но никой нищо не можa дa ми кaже, щото ca много зле нa 12тия етaж.

# 686
  • Мнения: 1 134
Аз знам, че за скрининговите тестове на новородени се обаждат само и единствено ако резултатът на някой от тях е положителен. Все пак персоналът в лабораториите не е толкова многоброен, че да имат възможност да звънят и при негативен резултат, т.к. става въпрос за Националната генетична лаборатория и се обработват проби от цялата страна, а не само от една болница.

# 687
  • Мнения: 346
Здраеейте, моето бебче е на 20 дни хванаха ни колики имам няколко въпроса.. По колко пъти на ден е нормално да ака, понеже ме е страх давам му капки за колики да не се запече и не прекалявам с тях ама коликите станаха силни.. И нормално ли е да повръща след хранене, сега последното хранене повърна много Sad Храня го смеесено с кърма и ам(много е лаком).И още един въпрос давахте ли витамин к на 30 ден,нашата педиатърка нищо не каза?

Последна редакция: нд, 22 мар 2020, 18:09 от Пламъче

# 688
  • Мнения: 442
Здраеейте, моето бебче е на 20 дни хванаха ни колики имам няколко въпроса.. По колко пъти на ден е нормално да ака, понеже ме е страх давам му капки за колики да не се запече и не прекалявам с тях ама коликите станаха силни.. И нормално ли е да повръща след хранене, сега последното хранене повърна много Sad Храня го смеесено с кърма и ам(много е лаком).
Бебетата, които са на кърма може и след всяко хранене да акат. Моят син дори и сега след захранването пак си има 4-5 изхождания, но това е заради пробиотика, който давам. Ако го храните от шише може и затова да са силни коликите, а също и ако изпива бързо млякото може да повръща от това. Ние сме на 6 месеца и продължавам да му давам млякото с биба за новородени. Два пъти опитах да я сменя с 2-ка, но започваше да повръща след всяко хранене. И до сега си връща, но не често. Доколкото знам ако наддава детето и повръщането не е на фонтан и по няколко пъти след хранене, не е проблем.

# 689
  • Мнения: 4 041
Aко не го оригвaте е нормaлно дa повръщa, имa бебетa трябвa дa ги държиш половин чac изпрaвени cлед ядене. A може и дa преяждa.  И aз дaвaх биогaя, коликите cпряхa, когaто cпрях дa дaвaм кaпките (не че ви cъветвaм дa ги cпрете, проcто при моето дете тaкa cтaнa, може и дa е изключение). Кaпките cе cлaгaт при нуждa, не cе cлaгaт профилaктично. Зa витaмин к, педиaтъркaтa кaзa, че не е необходимо.

Последна редакция: нд, 22 мар 2020, 19:51 от Little heart

Общи условия

Активация на акаунт