Новата година ни навести, ЮНЧЕТО се опитва да пълзи - Тема 7

  • 16 007
  • 780
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 62
Na_na, моето бебе има същата дупка под езика. Правила ми е впечатление, но някак все други неща ми бяха на дневен ред и не съм споменавала на личната му лекарка. И понеже нито тя, нито при раждането в Щерев, някой ми обърна внимание, аз смятах, че е нормално.
Как го открихте, какво ви казаха, на какво се дължи, тежка ли е операцията.. моля те, за повече информация.

# 676
  • Мнения: 2 534
Nanа, няма юздичка доколкото виждам? Благодаря за вниманието, дано операцията е лека. Искрен е истински боец!
Бебка заспива късно - 22,23. Ако не заспи на гърда, няма начин и я разкарвам в раницата. Буди се един път за цокане, но като е при мен на спалнята. Иначе не иска в нейната кошара, вчера за 1 час 2 пъти се буди. Свалихме й нивото, че почна да се набира и сега как ще свикне, не знам. При мен обаче спи доста по-спокойно. Страх ме е да не тръгне на сън и да тупне обаче.

# 677
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
При нас заспиването е към 21 - 22ч,задължително на гърда, като нощем се буди минимум два пъти да си цокне, при това се буди с рев, но пък поне почна да спи до към 8-9 сутринта.

# 678
  • София
  • Мнения: 888
Нана прегръдки и от мен! И това ще мине.....герои сте!!!
Вечерното ни приспиване и при нас е тегаво, а ако стане 23ч и не спи, лягам с нея. Предпочитам да я успя и сложа, за да имам 20-30 Мин за нещо да си свърша, а ако легнем заедно, аз заспивам първа. Обикновено вечерта накисвам сирене или овесени ядки за следващия ден или пък правя заготовки на зарзаватите за манджа.
Честно казано харесва ми да и готвя, но се изморявам и в някакъв момент след годинката ще помисля за кухня. То ще е и лято и ще излизаме повече, няма да ми се въртят манджи на котлона.
Като ви четох режимите, се замислих дали да не разместя малко нашия.
7:30- 8 става (обикновено и тогава е сукала преди да се събуди окончателно)
9- 9:30 попара/овес/кускус
По някое време суче за спане
12:30- 13 пюре
Пак суче след това
16- 16:30 каша с плод/овес
И после до вечерта може и през половин час да цока докато се предаде, но не ми се струва да е от глад.
Чудя се дали кашата да не я изместя за 17-18ч....
И аз съм мн доволна от шишето със сламка, поне 50-60 мл пие на фона на 10-20 с биберон.

# 679
  • Мнения: 2 534
ZedTeeEm а как сте., качва ли бебка? Аз не смея да вкарам закуска още,  беше 9,300, за месец и половина 600 - 700 гр беше качила. А СЗ често предлагам по-засищащи плодове само. Кърменията са поне 5-6 заедно с нощното.

# 680
  • Мнения: 458
На-На Голям герой е Искрен! Да е жив и здрав.
Какво имате в предвид под шише с сламка. Обикновено или има специални за бебета. Аз нещо съм много назад с всичко този път. 😲🙄
Малчо снощи падна на един ръб та има сега цицинка на челото, уж няма симптоми, но го следя че този път по сериозно падна. Ужас направо.
Той пие ам към 09,към 13 яде зеленчуково/местно пюре и после си дояжда с ам, следобед към 16 30 каша/плодово пюре, към 21 ам и едно среднощно към 03 04. А вода отказва и един мл. да изпие, както я усети и започва да плаче и да се гърчи като чели отрова му давам. Не ми се иска да пробвам с сокчета още, но ако съвсем откаже като му въведа и закуската ще трябва да се принудя.

# 681
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Петя, има бебешки шишета със сламка, които не се разливат. И аз съм с такова на Томи Типи. Моя не искаше да близне вода, ама като му предложих шишето и му стана явно интересно, та си пие доста от него. За сокчетата не мисля, че е добра идея, аз не бих го насилвала щом не иска вода, явно си поема достатъчно с АМ и храната.

# 682
  • София
  • Мнения: 3 098
Здравейте, да попитам какъв е този пшеничен грис? А за царевичния не е ли този, с който се прави качамак? Grinning Защото имаме едно такова пакетче и се чудех дали да не му направя... Тази сутрин ядохме макарони с ММ и реших да дам и на детето. Уж ги пасирах, пък ги мачках и му дадох няколко лъжици, но после взе да ги бута и не продължихме. Ще пробвам с кус-кус, мисля да взема обикновен.

# 683
  • София
  • Мнения: 888
Elsi 86 , нашето качване е минимално. За последните 3 месеца по около 200 гр на месец. Сега я теглихме на 8м беше 7200 при рождено тегло 3400. При Стаменов на 6м излезе 6540, но тогава със сигурност беше спаднала от продължителното акане, около месец .
Закуска въведох по препоръка на гастрото, каза ми след глутена да почвам попара. Иначе хапва добре, около 140- 160 гр. Закуската около 100, понеже и се спи.
Нощем цока поне 4 пъти. Просто ми се вижда скъсен интервала между твърдите храни и може да опитам да изместя малко кашата.

# 684
  • Мнения: 3 257
Малко извън темата, ама как обезопасихте? Бебка пълзи, ясно, че съм сложила протектори на шкафовете на ъглите, на контактите и т. Н. Мисълта за безопасността ме осени, след като бонбонка си удари преди малко главата в дръжката на нощното шкафче, ей така от нищото.

# 685
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ох обезопасяването и мен ме гложди, но чесно казано в момента не съм обезопасила почти нищо. Гледам да съм до него където и да е, защото се изправя и се пуска, не че е стабилен, тупва веднага, ама понякога залита напред и трябва да съм до него така или иначе, иначе може и да си разбие лицето в нещо. Единствено разместих малко мебелите за да има повече място за игра.

# 686
  • София
  • Мнения: 4 011
Само по-острите ъгли съм обезопасила. Като проходи ще видя колко точно е кьопав дет' се вика и дали има смисъл от повече пазене. Баткото беше много стабилен и бях обезопасила само един ръб и контактите. Освен това беше много послушен и никога не ми е отварял шкафовете. Ще видим с този как ще е.

# 687
  • Мнения: 897
За качването не бебетатане им се притеснявайте толкова. Не може всички да са като по калъп няма еднакви хора дори близнаците се различават. Ное днес правим 9 месеца и бебочка е 9550гр и 74см за 2 месеца е качила 350гр и 2см. Вече са много активни и няма да ксчват толкова много.
За обезопасяването колкото и да се обезопасява все ще се намери нещо. За баткото почти не бях обезопасила само на контактите сложихме тапи ама забравяхме да ги сложим понякога, а той ходеше и ги слагаше. Но пък той е много кротък и дори сега е много послушен, но таз малката е дива и с нея не знам какво ще правим.

# 688
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте. Имам въпрос, който не е свързан с бебетата. При сключване на брак и смяна на фамилията, каква е процедурата за смяна на адрес? Направо с издаване на новата лична карта ми се иска да си сменя и постоянния адрес, който до сега не беше в София - само настоящ имам. Трябва ли ми някакво пълномощно или какъв е редът това да се случи? Благодаря много.

# 689
  • София
  • Мнения: 4 011
Твое ли е жилището, в което живееш?
Ако не е твое жилището с нотариалния акт и собственика в общината се сменя адресната регистрация, после си сменяш и личната карта.

Общи условия

Активация на акаунт