👶 Рита юнското човече, в корема на мама заформи се купона вече! 2020 - 🌞 ТЕМА 6 🌞

  • 20 890
  • 745
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 244
Не се вълнувай  за мнението на роднините, родата на мъжа ми очакваха че все едно от децата ще е кръстено на свекър  ми  но аз ясно бях заявила че няма да е на роднина. Сега мъжа ми си беше избрал има което да не е на родата и само  променихме като ни казаха че е момиче а не момче както си мислех аз.  качила съм 5,300 кг и от вчера до днес корема ми наистина стана доста по голям .

# 106
  • Велико Търново
  • Мнения: 400
Ето го калкулатора https://www.calculator.net/pregnancy-weight-gain-calculator.html

# 107
  • Мнения: 298
Zendaya и аз на моменти не се понасям. Ставам ужасно нервна и избухлива. Често нр мога да си сдържам нервите. Хубавото при мен е че е на периоди. Може би и при теб ще отмине след време. Излизай, поразходи се, поеми си въздух - при мен това помага понякога.

На мен до момента не са ми правили никакви изследвания за урина, цитонамазка, микробиология, не са ме гледали и чрез вагинален, а само с коремен. Лятото си бях пуснала урина, но тъй като се преместих в друг град и резултатите не си ги бях взела, а вчера се присетих, че може би ги има онлайн. Оказа се, че съм имала високи левкоцити и сега малко съм разтревожена. Имам жълтеникаво течение и може би това е причината. Скоро ще отида да си пусна самоволно всички пропуснати изследвания и се надявам да  няма лоши резултати. Другата седмица съм на ФМ и пак ме обвзе тревожност.

Аз от както забременях нито съм се боядисвала, нито съм се подстригвала (но скоро обмислям, че ужасно са ми нацъфтяли връхчетата). Даже не се лакирах нито веднъж откакто разбрах за бременността си, но смятам само, когато има повод. Иначе се гримирвам и използвам крем депилатоар за да си махам русите мъхове на кръста. На корема също имам руси мъхчета, но не мисля да ги махам. Аз по принцип съм си проблемна кожа и с руси мъхчета почти по цялото тяло и затова в момента не ми прави огромно впечатление.
Гърдите ме сърбят ужасно, но в корема все още нямам огромна разлика в размера, та затова може би и все още не ме сърби. Все още не се мажа с нищо, но съм хвърлила око на един гел против стрий на Lierac.
Относно храненето - от първия триместър съм загубила апетит и се храня по-оскъдно от обичайното количество. Явно ми се смалил стомаха. Първите 3 месеца именно поради това свалих 5кг и за месец и половина съм качила около 1.5-2кг. Калкулатора, който споделихте ми показва, че съм 5кг надолу от необходимото за г.с. Но аз не бързам въобще да качвам кг , при усливие, че бебчето се развива с нормални кг до момента. Предполагам, че до края на бременността ще си реванширам.
Хапвам си всекидневно на закуска 1 сварено яйце, малко сирене, 2-3 маслинки, мед, ядки. Плодове ям предимно мандарини, банани и ябълки. За вечеря обикновено зеленчукова супичка, супа от червена леща, пилешко си хапвам доста и др меса също. Забелязах, че мн малко зеленчуци ям (вместо тях ми се яде туршийка, кис. краставички), не ям млечни продукти. Не мога да пия мляко, тъй като ми раздразва стомаха и често води до разстройство. Опитвах се да си правя бананов шейк, но за съжаление пак получавам колики или разстройство.
Може ли да кажеш какъв е този калкулатор? Аз преди да забременея бях 60 кг сега пак съм толкова, а уж се храня и корема ми расте а не качвам килограми

Преди няколко дена едно от момичетата тук беше споделила линк към този калкулатор (мисля, че в предната тема беше).

Аз също се тревожа да казвам, че съм бременна на познати и роднини. Даже на тези, които казах до момента им го казах с притеснение. Крия се и във фейсбук и инстаграм ( откакто разбрах, че съм бременна не споделям моя снимка 😁) .
Страх ме е от уроки, а и съм сигурна, че имам толкова недобронамерени познати и роднини , които биха се зарадвали, ако ме сполети нещо лошо.

Супер много ме издразни свекървата като ММ й сподели още в 7г.с. и тя изпя на цялата тяхна рода. Аз на мои баби и дядовци им казах едва преди 2 седмици.

П.С. Кати, мерси за споделянето на линка, тъкмо щях да се ровя назад.

# 108
  • Мнения: 32
Добър вечер дами Simple Smile аз не пиша, но ви чета всеки ден.
Да се включа и аз в отбора на майките на госпожици Heartpulse Blush Днес  ни казаха на прегледа за ранна фетална морфология. Всичко изглежда наред, отговаря си на 17+5 г.с.
Наистина, все едно камък ми падна от сърцето Blush хубава петък вечер от мен Simple Smile

# 109
  • Мнения: 35
И в моето семейство всичко живо е суеверно и се чудя кой ден и аз да си запиша час за фризьор
Включвам се и азз Simple Smile) Боядисвам всеки месец (корени) и си правя маникюр гел с гел лак.. не съм ходила скоро на фризьор и смело искам утре да си запиша час. В моето семейство всички са адски много суеверни и в момента водя битка в себе си да се отуча от всички глупости, в които наистина не искам да вярвам Grinning


# 110
  • Мнения: 695
Здравейте, пропуснах цяла тема май Simple Smile купили сме 2 комплекта дрешки от ХМ и си поръчах столче за кола на Макси кози от амазон, това е засега с покупките, за количка чакам някоя промоция на Муци, за ваната на Икеа, гледах я и аз и я харесвам, имайте предвид, че е голяма колкото леген, само че продълговат един вид, няма да се хване в Стойка, но според мен е идеална, щепести вода, помня с дъщеря ми колко време отнемаше пълненето на ваната, реално самото къпя е на бебето е 10мин, а преди това 15мин подготвяш Simple Smile

# 111
  • Мнения: 346
Здравейте , вие сте луди (не в лошия смисъл хаха) аз си показвам коремчето , фукам се навсякъде със снимки и със всичко , много си го харесвам , мечта ми беше да стана майка и да имам бебе и на моят приятел също, и просто искам всички да са щастливи , колкото до суеверията аз изобщо не съм суеверна , не коленича на някакви такива неща не знам просто не вярвам , колкото до лошите мисли на хората смятам че всичко е енергия и ако човек не я допуска до себе си , каквото и да говорят хората това няма значение. Представете си известните личности които пък изобщо не могат да се крият и ги разбират веднага и милиони хора говорят и злорадстват пък всичко е наред. Просто не допускат негативизма до себе си и това е най-важното 🤗❤

# 112
  • Мнения: X
Добро утро, момичета! Как сте днес? Да ви пожелая приятен уикенд Simple Smile

Мистик, как мина вчера твоята ФМ? Очаквам добри новини. Hug

# 113
  • Варна
  • Мнения: 338
Добро утро, пламъче. Аз пътувам към унито за изпит🤞След това ще отскочим до село да видим бабини, че от Коледа не сме ходили, да се запасим с някое друго бурканче Grinning утре май ще сложим начало на шопинга за бебка с количка, интересен уикенд хаха
Топъл и приятен да бъде както твоя, така и на всички мами Hug

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 09:11 от Wigzi

# 114
  • София
  • Мнения: 2 426
Здравейте, аз съм от юлската тема, но ви чета и вас, много е полезно да видиш какво предстои след месец и по-малко.

 Включвам се, защото някой беше питал за пъпки - при мен проработи направо чудотворно обтриване с тампон със спирт. Всяка сутрин по малко минавам върху засегнатите участъци. След около седмица завяхнаха, после изчезнаха. Сега от време на време се появява по някоя, но минава бързо от спирта.

Едит: ще съм, живот и здраве, със секцио по медицински и май ще е през юни

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 10:22 от get_real

# 115
  • Мнения: 3 945
Добро утро, момичета. Ние ще се качим днес на Витоша, мъжа ми пак ще се пробва да учита каката на ски. Пък аз съм си направила чайче и ще се подмотавам.
Wigzi, какво учиш? На мен нещо ми е дошла музата, записах курс по програмиране, който започва след две седмици, а за след това обмислям едно сериозно предизвикателство, но да видим дали ще го бъде.
Мисля и аз да пообиколим за количка утре. Чуденка та ми Maxi Cosi - Peg Perego - Mutsy още си стои на дневен ред.

# 116
  • Мнения: 921
Привет момичета. Аз днеска пуснах колата маска в действие и махнах нещата от корема 😁 Сега е много по-добре.
Ние сме се спряли на:
 Peg Perego - Mamas & Papas - Easy Walker
Поне вече имаме три избрани марки - нататък ще решим коя Simple Smile

# 117
  • Мнения: 727
Здравейте, момичета! Вчера беше лудница при нас. Не мога да ви изчета от сутринта, станах уж по-рано да чета на спокойствие, то пък котката ни нещо не е добре..мяука при пишкане и ще я водим на ветеринар, после пък ММ се събуди и той като бебе си иска внимание и само ме прекъсва каро хвана телефона. Та четох малко през ред.
Вчера бяхме на ФМ и всичко е наред! 100%тово момченце. Blue Heart 340гр., върви с 4 дена напред. Добре ни се показа. Всичко е наред! Прегледаха всички органи, измериха главичката, стомахчето, ръчичките, краченцата, броихме пръстчета, кръвотока е нормален, плацентата е високо. Изненадах се дори колко високо е вече бебето, главата му е почти в гръдния ми кош, а краката до покочния мехур Grinning Поискахме си снимки и ни качиха на диск. Показахме ги на родата и някои приятели и казват, че прилича на мен Grinning На мен пък ми прилича на ММ. Баща ми има рожден ден днес и му изпратих една с текст "Честит рожден ден, дядо! Нямам търпение да се запознаем през пролетта! Твоя бъдещ внук Hearts " Смятам, че ще се разтопи.
Снощи мислихме имена и както очаквах се оказа, че не сме на едно мнение.. Grinning
След прегледа ходих до мола и в бързината му купих първите 2 бодита Heart Eyes Все по-силно започва да рита, но от баща си се крие.
Вече спокойно мога да пазарувам! Чакам и количката тези дни, абе вълнението е голямо и нямам търпение вече да се запознаем с малкото ни човече. Толкова бързо минава времето и ей сега ще дойде Май месец.
Пламъче, радвам се, че и при вас всичко е наред. Наистина е много вълнуващо!
По темите, които сте обсъждали с две думи и мен ме сърбят корема и гърдите. Мажа се с Палмърс, взех и олито на Икаров от една аптека. Косъмчетата вярно растат по-бавно, но си растат и нямам търпение за една лазерна епилация Grinning На корема сякаш се спряха. На солариум не бих отишла в никакъв случай!!
Аз също не се крия вече, то и не е възможно. Коремчето ми си пролича рязко. Както нямах и исках да расте, сега се надявам да не расте много, че с тия темпове.. Grinning Гордо си го пъча!
Много дълго стана, сори. Хубав уикенд на всички! ❤

# 118
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Здравейте и от мен в този студен януарски ден Cold Sweat

Ние пак сме уплътнили уикенда със задачи свързани с ремонта вкъщи. Пристигнали са ни тапетите и ще ходим да си ги взимаме. Много са сладки - розови с пайети и брокат. Ще трябва да изберем и още едни малко по-неутрални, че да не прекаля с блясъка в стаята Grinning Ще си поръчваме и шкафове днес за обувки за коридора, понеже (без да преувеличавам) имам 52 чифта обвки, които в момента стоят в стаята, която ще бъде детска. Всички мебели за бебето са избрани, количка избрахме само остана да ги поръчаме другия месец.
После започва по-сложната за мен част - помпи, шишенца, четки, бодита... В шеги, закачки и притеснения половината почти мина. Започна да ми се иска до 7-мия месец да съм готова с повечето неща, понеже после ще стане топличко и лятото за мен ще е май и юни. Да си почина и аз малко, да се пробвам на плажче да ходя. Абе да съм спокойна последните месеци.

П.с. Какви капки за нос мога да си взема, че с тоя физ.разтвор не стават работите?

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 11:14 от Lemons

# 119
  • Мнения: 955
Здравейте, момичета. Аз вчера имах екшън. След ходене по малка нужда мернах 2 капки кръв на тоалетната хартия и се изстрелях в майчин дом. Уж всичко изглеждало Ок, не е ясно от какво са били капките, но си беше голям стрес. Имам си и пробождания чат пат много ниско, вие имате ли ги още? Първа бременност ми е и съм нон стоп на тръни Confused

Общи условия

Активация на акаунт