👶 Рита юнското човече, в корема на мама заформи се купона вече! 2020 - 🌞 ТЕМА 6 🌞

  • 22 361
  • 745
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Някой спомена, че инхалациите не били подходящи за бременни. Защо? Аз не съм чела информация и ми стана интересно. Ако е с лекарство, може би не, но само с физиологичен какво би попречило?

Четох, че не било добре заради топлото. Нали не препоръчват да се топлим с душове и такива неща, та заради това. Разширявали се  кръвоносните съдове и не знам си кво си...Отделно от това, почти навсякъде пише, че билките на са полезни -мента , мащерка, евкалипт и т.н. Ама аз правя инхалации. Чак толкова  не се втелявам. Мога да кажа, че само това маааалко ме успокоява.

# 181
  • Мнения: 921
Страхотно изглеждаш и сега и в предишната бременност. А ти си и слабичка 😊
Аз лесно качвам килограми и сега ще почна фитнес и движения повечко, че не ми харесват 4-5те килограма отгоре.
Благодаря за снимките ☺️

# 182
  • Мнения: 955
Invisible, ехее! Heart Eyes и сега ти е малко коремчето! На мен честно казано не ми е зор да ми личи толкова, колкото ми се иска да е добре оформено, а не като бирено шкембе, ама има време Joy
Дрийм, и аз искам да започна малко спорт, но чакам да  кажат, че плацентата ми се е вдигнала малко, че сега ме е шубе. Ако нямаш и ти някакви противопоказания, действай!

# 183
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Някой спомена, че инхалациите не били подходящи за бременни. Защо? Аз не съм чела информация и ми стана интересно. Ако е с лекарство, може би не, но само с физиологичен какво би попречило?

Четох, че не било добре заради топлото. Нали не препоръчват да се топлим с душове и такива неща, та заради това. Разширявали се  кръвоносните съдове и не знам си кво си...Отделно от това, почти навсякъде пише, че билките на са полезни -мента , мащерка, евкалипт и т.н. Ама аз правя инхалации. Чак толкова  не се втелявам. Мога да кажа, че само това маааалко ме успокоява.
 

Аз правя а инахалатор и въздуха не е топъл. Без билки. Така де, явно ако се правят с лекарства/билки и над котлон примерно, където е топла парата, не е ок. Иначе аз поне не виждам нещо притеснително. Друг е въпросът колко ефект има де

# 184
  • Мнения: 632
Момичета,коремчетата ви са жестоки,особено твоето Пламъче (защото е по големи хахах) .Като ви гледам всички сте направо бременни супермодели,чудни сте.Май аз съм най-голямата дунда в групата Simple Smile И понеже съм и ниска,май до края ще стана като кравичка Simple Smile Затова и внимавам с яденето,но и не ми се яде толкова като преди или подсъзнателно внимавам и ми се ядат все салати Simple Smile

Бързо оздравяване,Лимонче!

Хубава неделя на всички. Simple Smile

От днес 19 + 3

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 12:35 от Irina Jolie 616216

# 185
  • Мнения: 147
Ех, момичета, какви сте манекенки... Grinning Heart Eyes Аз тръгнах от 63 кг (165см) и съм вече 69кг! 19та седмица (18+3) с термин на 19.6, 2ра бременност. В четвъртък бях на преглед, но бебето лежеше хоризонтално (... да се надявам, че ще се обърне с главата надолу, има много време де)..., с гръб нагоре и не можа да му се види между краката. Smile Но за щастие всичко е наред. Доста се бях притеснила, че още не го усещам, защото ми е 2ра бременност, но се оказа, че съм с предна плацента (не знам колко висока), та може би затова не го усещам още. Чакам вече и аз с нетърпение. Simple Smile Не помня с каква плацента съм била предния път, но съм си записала, че съм го усетила точно в 20та седмица. На 13.2. също имам ФМ (както запомних и друго момиче от тук), но за щастие преди това имам още един преглед при гинеколожката.
Щях също да напиша, че четох вече няколко пъти, че срещу запушен (?) нос помага да си намажеш ноздрите отвътре с краве масло. Не съм го пробвала (дано и да не ми се налага Sweat Smile).
Да се изкажа и аз по предните теми Smiley Не съм забелязала да ми е намаляло окосмяването. На корема пък нямам никакви (нови) косми (освен 3-4 по-тъмни, които ги имам винаги и ги махам). И кожата ми не е променена като цяло.
Kaylinnn, чувала съм, че е възможно след полов акт да има леко кървене.
Момичета, на вас втвърдява ли ви се матката/корема? На мен от 16та седмица и съм малко притеснена, но бях писала, че ходих тогава на спешен и каза, че всичко е наред. Гинеколожката ми също каза, че е абсолютно нормално... И в първата бременност го имах това от рано. Но просто не мога някакси да повярвам, че с бебето всичко е наред, докато матката е втвърдена като камък за около 1 минута... Не изпада ли милото в стрес... Neutral Face Но явно не. Relieved
Та ето ни и нас Smile

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 12:35 от Frest

# 186
  • Мнения: 921
Frest страхотно коремче - браво.
Kaylin на мен плацентата ми е задна и високо, на първата ФМ в 12 седмица беше пак така, после ходих на още една в 14 седмица (защото съм луда) и там лекарката каза че е задна и ниска.
Като бях на ЖК миналия понеделник ми каза че е задна и висока 😁
Та аз не мога да разбера - тези плаценти постоянно ли се вдигат и слизат или заемат едно положение?
И ще почна спорт, че само седя в офиса и лежа вкъщи и хапвам. Преди спазвах режим, тренирах и бях свикнала, но сега като че ли подсъзнателно си казвам, че като съм бременна имам право да си ям каквото ми се хапва... и това ми играе лоша шега 😁
Бях 54 килограма, висока 167см.
Сега съм около 59... 😱😱😱

# 187
  • Мнения: 955
Frest, какво беше това полов контакт,аз не помня Grinning заради ниската плацента ми казаха без полови контакти, та от миналата година не сме Joy
В тази връзка вие как сте с либидото? Аз нещо не се чувствам супер секси...

# 188
  • Мнения: 19
Много сладки коремчета People Baby
Dream123 - според мен като за ръста килограмите са си идеални. Аз съм 157 и в момента 56кг.
Аз днес си мързелувам, само направих закуска и се паркирах на дивана да си гледам филми. Майка ми ни донесе обяд, така че днес съм пълен релакс. Е, ще трябва да изляза да напазарувам някои неща.
Frest аз също имам такова втвърдяване и то по няколко пъти на ден. Доста е неприятно. С първата бременност също си ги имах постоянно, затова много не се притеснявам. По скоро ме притесняват болките в кръста и бодежите ниско долу.
Сега да ви попитам правите ли секс и колко често? Ние се отчитаме веднъж седмично 😁. Малко ме е страх да не си докарам някоя контракция при оргазъм 😁. АГ каза че няма страшно, ама знам ли.

# 189
  • Мнения: 3 984
Ние си правим, ако зависи от мен, ще правим през два часа Grinning
Дрийм, супер си. Аз започнах от 53 и сега съм 57. Това мисля си е нормално за пети месец.

# 190
  • Мнения: 584
Хей, прекрасни, не мога да смогна да пиша от два дни! 😊 Всички имате толкова сладки коремчета, а вътре се крият още по-сладки бебчовци 🥰 Иринка, не знам за теб, но аз може би ще бъда най-голямата дундичка, защото вече съм +5/6 кг. 🤭 Започнах от 56кг. при ръст 167, а сега варирам между 61-62 кг! Вчера сутринта, качването ми на кантара ме провокира да отида с ММ до фитнеса, та сега си имам мускулна треска , а уж го давам много лежерно - 20 минути пътека с наклон, няколко упражнения за ръцете с гирички от 2 кг., няколко серии клекове без тежест (а преди кляках със 70кг. 🙊 ) и малко махове с крака встрани/ назад.

Лимонче, чакай да ти покажа нещо, на което бях попаднала и съм си го запазила да си го купя при нужда... https://apteka.framar.bg/30050687/%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5 … 9-20-%D0%BC%D0%BB
Имаше и приложение на сребърната вода да се капе в ухото. Дано бързо се отървеш от този вирус!

За ритничета да ви кажа, аз за първи път усетих осезаемото бълбукане на 1ви януари, а от седмица усещам и силните ритничета, като има дни в които е само по веднъж, а в други е по много пъти през целия ден (а и през нощта 😂). На последния ми преглед, бебка беше главично, но сега имам чувството че се е завъртяла, защото започнах да усещам нещо като обръщане и подместване в горната част на корема, а ритничета отидоха много ниско долу 🤔

Ох, секса... При мен желанието е огромно, но ММ още го е страх 😠 Е, не е като да не се забавляваме по друг начин, но аз си искам пълна програма! 😂 Либидото ми е скочило до небесата и направо не мога да се позная, а той милият само се ослушва.

Кайлийн, тези капчици да не би да се дължат на това явление, при което жената изпитва менструални неразположения точно когато й е била менструацията в месеца? Каквото и да е било, дано никога вече не се случва! 😘

Ааааа, щях да забравя... Честито да е на момичетата които са минали вече ФМ! Дано всички бъдещи прегледи са толкова положителни и да ни доставят само радост ❤️ А на ФМ как проверяват шийката на матката? Дали пак използват този вагинален трансдюсер или през коремчето е възможно да се види?

# 191
  • Мнения: 79
При мен положението в сексуален аспект е зле 😁Аз искам,мъжо го е страх. Увери се,че няма проблем,АГ го успокои,ама пак..едва се навива за веднъж на 2 седмици,а принципно никога не е бил такъв,ако зависи от него и по 5 пъти на ден може 😁 не знам има има ли други в моето мъчително положение 😁

# 192
  • Мнения: 166
Ние секс не сме правили от септември 😂😂😂😂😂 обаче тези дни ще се престрашим. Мен малко ме е страх защото съм филмарка и ако след това нещо ме заболи или имам съмнително течение ще си докарам куп притеснения. Иначе желание има ☺

# 193
  • Мнения: 632
И аз съм същата като Весито.И ние от септември не сме,както съм и с ниска плацента,изобщо не смея.ММ не ме и кара,защото както при другите него го в страх още повече.Не съм питала АГто по тази тема,защото ме е срам Simple Smile
Като кажа на ММ,че след раждането ще си наваксаме ,той ми казва,че тогава още повече няма да правим сигурно,защото ще седя само при бебето и няма да го погледна него,защото ще съм луда майка привързана до смърт към бебето хахаха

Frest,мноооого сладка снимка ,толкова мило...Коремчето ти е страхотно! Simple Smile

Аз днес се понаспах добре,направих мусака (много ми се ядеше ) и баница по поръчка на ММ.Поошетах  и сега си лежа и гледам ТВ,а той  все още е на лов.

Оная вечер един приятел му вика,че какъвто е запален ловджия още догодина ще носи бебето в раницата по горите с него Grinning  Сигурна съм,че и момиче да се окаже ,май пак ще е същото хахах

# 194
  • Велико Търново
  • Мнения: 401
И ние правим, секс поне веднъж седмично, но по внимателно. По скоро мен малко ме е страх, защото имах отлепено сакче и кървене в 8г.с., но сега всичко е наред. Нашите бебете миналата седмица бяха седалищно с почти допрени главички, все едно са седнали на раздумка Blush Иначе съм със задна и предна плацента, двуяйчни са.
17г.с съм, но още не ги усещам или по скоро не мога да разбера дали са те.
На 6 февруари сме на ФМ и се надявам да разберем пола, че до сега все се криеха. Но важното е да са живи и здрави

Общи условия

Активация на акаунт