👶 Рита юнското човече, в корема на мама заформи се купона вече! 2020 - 🌞 ТЕМА 6 🌞

  • 20 949
  • 745
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 98
Lemons,Мисля ,че не може да се извади пак Пик код.Той е еднократно,но пробвай.Когато си вадих ме ппедупредиха да го пазя,че повече не могло да ми издадът.🙂🙂🙂

# 511
  • Мнения: 79
Момичета,аз също бързам да се похвсля,че минах ФМ при д-р Иванов,Пловдив и сме очаровани от вниманието и подробните обяснение и информация. С бебо всичко е страхотно,всичко му е наред,вървим 4 дни напред,имаме си клипове и снимки,направо летя днес! Ии 100% мъжкар 💎

# 512
  • Мнения: 955
Аз съм болнични от ноември. Много зависи кога работодателя е дал болничния.

# 513
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Много зависи кога фирмата в която работите дадат болничния. По принцип болничен за Януари примерно, фирмата може да събира целия месец и до 10то чисто на февруари има срок да ги е подало. След това НОИ имат 10 дни срок да изплатят сумата. Нашите примерно са много бързи в това отношение, аз ви взех болничния на 17ти, тогава го и подадох и гледам, че на 20ти е входиран в НОИ. Февруари ще си чакам частта за Януари, а март за февруари.

# 514
  • София
  • Мнения: 441
И аз съм от ноември в болничен. Последният болничен моят работодател го е предал веднага, щом му го пратих декември, защото беше последния работен ден. ( проверено )

# 515
  • Мнения: 439
Амелие успех! Надявам се всичко да е наред.

Нашият бюджет беше общ, но така или иначе от скоро няма да допринасям за него. Първото си майчинство взимах минималното, нали не ме осигурява а на реалното. Сега май ще е по - лошо. Но да са живи и здрави децата.

# 516
  • Мнения: 109
Амели, стискам палци много! И аз чувала много хубави неща за д-р Маринов - на сигурно място отиваш. Всичко ще е наред!

Момичета, аз да питам - на фетална ехокардиография по предписание след ФМ ли се ходи, ако са видяли нещо съмнително или трябва по принцип всички да минем и това изследване?

# 517
  • Мнения: 1 104
Ехокардиографията не е задължителна.
Или се ходи по преценка на АГ или по желание, ако ти имаш някакви притеснения.
Както писах по-горе, майка ми е с вроден дефект на сърцето и мислех да ходя. Обаче, двама донктори на ранния скрининг ми казаха, че няма причина. АГ потвърди в 16гс, че всичко изглежда добре. Каза, че ако искам ще ме изпрати все пак. Но не знам дали искам да се натоварвам с още един преглед.

# 518
  • Мнения: 3 945
Аз лично, нямаше да ходя ако не се бяха стекли така нещата.

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 21:38 от Аmélie

# 519
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
За жалост шумове/пороци на сърцето се откриват и в по-напреднала възраст, не е задължително да е вродено. А пък повечето бебета, които имат шумове при раждането си, ги израстват. На мен на 2г ми намират шум на сърцето, на 6 вече е наложащо да се оперира. Никой в семейството ми няма проблем със сърцето. Сега медицината е къде, къде по-напреднала. Предполагам всеки добър АГ също би видял проблем, както и на тези фетални се вижда. Та ако няма видян проблем, аз също не бих си причинила още прегледи и притеснение.

# 520
  • Мнения: 584
Амели, силни прегръдки от мен! Скоро попаднах на тема за ФМ при Марков и имаше доста момичета, на които беше изказал много крайни заключения и ги беше изплашил напълно излишно, така че утре ще отидеш и ще видиш как всичко ще се нареди ❤️

При нас ММ точно се оправи от един вирус и от днес е с нов, та само се моля да не го хвана и аз! Поне за момента съм доволна от моята супер имунна система (нали съм с Хашимото, което е автоимунно, та явно си имам в повече защита 😂). А относно бюджета, то при нас в момента сме само със заплата на ММ, но и преди това винаги сме имали общ бюджет и никога не сме гледали кой какво плаща.

# 521
  • Мнения: 109
Ommm,  проветрявайте често стаите, гледай да сте в отделни помещения. Също може по няколко пъти на ден да си промивате носоглътката и гърлото с преварена вода с морска сол или с физиологичен разтвор. Много течности. Ударни дози вит.С (2х1000-1500мг) и вит.Д. Имаше статия как високите нива на вит.Д предпазват от вируси, тъй като действа на имунната система.
Мъжа ми миналата седмица беше вкъщи с вирус - тогава успях да удържа фронта с горните действия...

# 522
  • Мнения: 498
Амелие успех! Надявам се всичко да е наред.

Нашият бюджет беше общ, но така или иначе от скоро няма да допринасям за него. Първото си майчинство взимах минималното, нали не ме осигурява а на реалното. Сега май ще е по - лошо. Но да са живи и здрави децата.
Стискам и аз палци всичко да е наред!
А за минималното, говорим за чисти 610 лв на месец нали?

# 523
  • Мнения: 1 104
С ММ никога не сме били с общ бюджет през 7те ни години заедно и това по никакъв начин не се е отразило на отношенията ни. Явно този модел е рядкост. Simple Smile
Той винаги е поемал по-големите разходи, защото и доходът му е значително по-голям. Освен това е с доста по-широки пръсти от мен. За бебешките неща, пак той ще е основно.
Като цяло на него се пада доста по-големия дял от семейното ни финансиране. Аз съм по дребните и ежедневните неща.
Ще видим как ще се организираме, живот и здраве, с бебока. Може би ще се наложат някакви промени. Simple Smile

# 524
  • Мнения: 955
Аз искам да ви попитам как сте вече? И през целия ден ли се чувствате по един и същ начин? Аз някои дни съм ок, други съм много отпаднала, но почти всички вечер ми е зле. Не ме боли нещо конкретно, просто ми е лошо цялостно. При някой друг има ли го този феномен? Flushed

Общи условия

Активация на акаунт