👶 Рита юнското човече, в корема на мама заформи се купона вече! 2020 - 🌞 ТЕМА 6 🌞

  • 22 365
  • 745
  •   1
Отговори
# 120
  • Варна
  • Мнения: 338
Предучилищна педагогика уча. Забавно, но и много отговорно. Трети курс съм, малко ме притеснява, че Юни сме в сесия и ще ми е притеснено доста и с появата на бебка, но ще се измоля където може да мина преди това. И на есен вече последно 🎓

Добро утро, момичета. Ние ще се качим днес на Витоша, мъжа ми пак ще се пробва да учита каката на ски. Пък аз съм си направила чайче и ще се подмотавам.
Wigzi, какво учиш? На мен нещо ми е дошла музата, записах курс по програмиране, който започва след две седмици, а за след това обмислям едно сериозно предизвикателство, но да видим дали ще го бъде.
Мисля и аз да пообиколим за количка утре. Чуденка та ми Maxi Cosi - Peg Perego - Mutsy още си стои на дневен ред.

# 121
  • Велико Търново
  • Мнения: 401
Капки за нос аз си взех на Синулан, още по празниците имах хрема, сега само сутрин. Хомеопатични са и пише в листовката, че стават за бременност и кърмене.

# 122
  • Мнения: 1 104
Kaylinn, радвам се, че всичко е наред!
Каква ти е плацентата?
Знам, че е ако е по-ниска, може да има прокървявания с напредване на бременността.
Аз боцканки имам тук-таме, ако съм обула някои по-тесни панталони и ми натискат корема.

Мен ме притеснява размерът на корема ми. Сякаш не расте, а си стои леко подпухнал.
Особено сутрин е много оскъден. След 3 денс влизам в 19гс и си мислех, че много ще ми личи, а то...

# 123
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Вчера гледах, че фитоназал спрей също може да се ползва от бременни.

За размера на корема е доста индивидуално и няма място за притеснение. С дребния чак в 7ми месец ми пролича истински. Сега също не ми личи толкова, но аз си имам и по принцип корем, та не прави впечетление. Нямате нужда още от големи кореми, по-нататък ще тежи достатъчно и ще растат така и така Simple Smile

# 124
  • Мнения: 921
Galeona мен ме притеснява че не усещам бебчо. Иначе ето виж и мойто коремче е малко, а утре почвам 18 седмица. Днес съм 17+6

# 125
  • Мнения: 1 104
Dream, и аз съм горе-долу така.
Просто като гледам какви коремчета има в интернет за 5ти месец и се шашкам. 😄
Иначе и аз не го усещам всеки ден. Или поне не осъзнавам, че е той.
Първия път беше около пъпа като гъдел и движение. Вчера усещах някакви вибрации, но доста по-надолу. Днес още не съм го усещала, въпреки че пих кафе, а то нали уж ги “раздвижва”.
Надявам се към 20-21гс вече всеки ден да рита.  😄

# 126
  • Мнения: 921
Ох и аз се надявам... Преди 2-3 дби го усетих, но оттогава нищо 😁
А днес корема си го виждам по-малък от предните дни.
Абе дано всичко да е наред и това да са ни козметичните проблеми, ако мога така да ги нарека хах

# 127
  • Мнения: 346
Здравейте и от мен , не се притеснявайте и аз имам боцкания и болки , които са нормални усещам я да рита бебка през ден два и то едно или две ритничета или като съм се сгънала грам не и харесва 😂😂 и така се получават нещата аз сега почвам да купувам някакви неща , чакам доставка първото нещо което и купих е гнезденце намерих то на оферта розаво влюбих се и го взех, а също и чакам две одялца на кикабоо които бяха също супер сладки, сега ще мина през един страхотен магазин за дрешки 😍 и съм харесала комплект с една бяла шапка и панделки и много се вълнувам вече , относно количките съм се спряла на пег прего и хот мом пък ще видим де 😊

# 128
  • София
  • Мнения: 7 645
Здравейте,
Да ви кажа да не усещаш бебето - да, нетърпеливи сте и тнт
Ама аз като го усещах от миналата седмица от четвъртък до вторник всеки ден по  1 път. И от вторник до днес нищо и изперках.
Сега се връщам от преглед при случаен доктор, ами живо си е, свило се е удобно и си лапа пръста и си спи и така ....

Нито да усещаш, нито да не усещаш.
Ако не го бях усетила ясно нямаше дори да го мисля сега хахах Simple Smile

# 129
  • Мнения: 277
По-опитните мами може ли да кажат мнение за количките Cosatto
Например тази:
https://visvitalisbg.com/product/cosatto-kolichka-wow-xl-hop-to-it-ct3927
или тази
https://visvitalisbg.com/product/cosatto-kolichka-giggle-quad-3-v-1into-the-wild
Имат интересен дизайн, на доста сносна цена са в сравнение с Peg Perego, английски са, виждат ми се леки (втората особено). Няма много мнения в нета или поне аз не намерих ... та ако някой от вас има инфо?

Brayda разбирам те напълно. Аз днес съм точно 19 седмица и го усещам много рядко - вечер като полегна на дивана предимно. Някои дни изобщо. Така и аз се шашкам и ми идва да ходя на лекар да видя какво става ама от друга страна и много искам вече да се спра и да издържа повече от 10 дни да не съм ходила на ехограф. Ще видим до кога ще издържа и дали до 29ти ще е когато ми е реално прегледа.

Последна редакция: сб, 18 яну 2020, 16:40 от Sneji*

# 130
  • Мнения: 955
Galeona, с ниска предна плацента съм. Не знам дали пробожданията може да имат общо. Абе особено на тези като мен, на които всичко им е ново си е голям стрес.

# 131
  • София
  • Мнения: 7 645
Sneji - аз тая седмица бях на преглед и пак не издържах Sad
Ще гледам да не се шашкам толкова много, предполагам вече другата седмица (18-та) трябва да е по-често.
На преглед съм на 28-ми, дано всичко е на ред до тогава вече Simple Smile

# 132
  • Мнения: 3 984
И при мен беше така в началото. Тъкмо ги усетих хубаво и после три дни тишина. И се бях притеснил, но беше около Коледа, та имах с какво да се разсейвам.
Сега вече плътно всеки ден. Сутрин, обед, вечерня, няма пропуск.

# 133
  • Мнения: 38
Здравейте, отклонявам темите до сега за малко съвет. В 20г.с. съм и тази сутрин се събудих с болки в корема и ниско в кръста. Не са силни, по-скоро като МЦ. Звъннах на лекарката ми и каза да започна утрогенстан 2х2т вагинално и да увелича магнезия и но шпа. Лошото е, че не усещам облекчение, а и започна гадене и повръщане и замайване. Някоя от вас дали поставя утрогестан, дали е възможно да е от него?

# 134
  • Мнения: 1 104
Eve, не мога да взема отношение за утрогестана, но защо не отидеш до спешен център да те видят.
Виж си и кръвното, да не си вдигнала от притеснение, защото от там може да идват замайването и гаденето.

Общи условия

Активация на акаунт