Професионални серии за коса 132

  • 39 491
  • 767
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 509
И аз съм много доволна от тази маска, както писах в предишната тема. От продуктите на Lanza - това е този, който се отличава.

# 181
  • Мнения: 1 306
Някой може ли да сравни тази маска с
https://www.arlen.bg/product/9075/rehidratirasht-krem-za-gruba-i … t-balm-250ml.html
Ще се радвам на мнения, защото косата ми, по принцип, “не отразява” никакви хидратиращи продукти, дори най-прехвалените. Пример: при мен много харесваната маска с кафявата капачка на  Moroccanoil е един от най-безмислените и нищо-не-правещи продукти. А на маската на Joico съм абсолютен фен, както и на цялата серия. Те са единственото нещо, което наистина “работи” в насока хидратация при косата ми /гъста, дебел косъм, сухи дължини, боядисвам на месец и половина-два с безамонячна боя, ниво 7,5/.

# 182
  • Мнения: 5 366
Момичета купих си боята Permesse, тя е 100мл и се чудя сега ще ми стигне ли една или не. Моля ако някой се е боядисвал с нея да каже. Косата ми е до гърдите и е рядка( Не съм била никога с гъста коса, но доста се разреди след като родих Cry )
100 мл боя и 100 мл окислител няма как да не ти стигнат.

# 183
  • Мнения: 153
Скрит текст:
Здравейте,

Смятам тези дни да си купя отново 2 мин реконструктор на Aphogee защото от известно време съм само на балансирани серии + хидратация и искам да вкарам малко протеин в косата.
Интересува ме следното, какъв точно е протокола?
Елсстисайзър слага ли се за преуош?
Ако не се лъжа преди да сложа реконструктора трябва да измия с протеинов шампоан? Кой ще ми препоръчате ? ( тънка, изсветлена почти до 10 коса с много сухи и крехки дължини, права). Този на Aphogee или?
Аз мислех за керастас архитект, никога не съм го ползвала?
Добра идея ли ще е ?
Скрит текст:
P.S. И явно не ми понася всеки с протеини защото слеф Morroccanoil съм с тел на главата.

Та ако правилно разбирам, протеинов шампиан, протеинов балсам и после завършвам с хидратираща маска? ( имам на макадамия deep repair и ще купя therapiste, подходяща ли е някоя от тях)?

И също след какво и как се употребява кератиновия реконструктор на афоджи със зелен чай че сега видях че го имам и да употребя останалото количество по предназначение?

Мерси предварителноо

Аз ползвам точно Архитект шампоана преди 2-минутния реконструктор на Aphogee и комбинацията ми се отразява добре на косата. Simple Smile

# 184
  • София
  • Мнения: 5 566
Момичета, шампоаните от сериите за боядисани коси, с превес на протеина ли са по принцип?

# 185
  • Мнения: 2 970
Шампоаните за боядисана коса са с превес на хидратация,реконструиращите и възстановяващите са протеин.

# 186
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Agent Provocateur относно последния ти протокол-много продукти са това за една тънка коса със склонност към омазняване. Как е на следващия и по-следващия ден? Според мен еластисайзър,Епруваж по дължините и финиши са достатъчни.


*аличка*повечето пишещи в тая тема хич не сме привърженици на топлинното третиране хеле пък на валите. Не и ли мина най-сетне модата на тая идиотия?

Bettina а как се чувства в момента косата ти с балансирани и хидратиращи продукти?
Иначе всеки протеинов до балансиран шампоан би бил ОК. Препоръчаният Архитект е приказен за дължините и много коварен при проблемен скалп.
Не всички коси харесват Марокан особено пък руси пресушени. Много пъти съм писала за тоталното ми неразбирателство с тая толкова харесвана марка.
Реконструкторът със зелен чай можеш да го ползваш след всяка протеинова до балансирана маска.
макадамия deep repair и  therapiste са протеинови не се заблуждавай по описанията.
 И маската се слага преди балсама. Неговата роля е да запечата.

# 187
  • София
  • Мнения: 1 744
Аз си мислех че да хидратиращи тези маски.
Ами сега косата ми се чувства добре, като шампоани ползвам и редувам  Densifique, Therapiste и един на Tigi Bed Head.
Но искам малко да сложа протеин и понеже според мен тези шампоани не са протеинови си мислех за Architect. Но се чудя дали да рискувам, страх ме е от ефекта на топка тел, защото такъв имах и с толкова харесваната лалга.
Дали архитект има ефект като лалга?

И също чух че препоръчваш балсама за блондинки на керастаз, той какъв се води? Балансиран ли?

# 188
  • Мнения: 2 970
и двата шампоана на Керастаз,които използваш са як протеин...........

# 189
  • София
  • Мнения: 1 744
и двата шампоана на Керастаз,които използваш са як протеин...........

Значи няма смисъл да взимам Архитекта, мога да си ползвам протеинов реконструктор след тях?

# 190
  • Мнения: 1 746
Моля за съвет за подходяща термозащита за преса.Чуплива, руса и суха коса.Предварително благодаря!:hibiscus:

# 191
  • Мнения: 4 246
Моля за съвет за подходяща термозащита за преса.Чуплива, руса и суха коса.Предварително благодаря!:hibiscus:
Олио Напура - https://www.zlatnaribka.com/napura/napura-stilizirashti/napura-n … -na-kosata-150-ml

# 192
  • Бостън
  • Мнения: 13 504
Скрит текст:
Вариантът да се вкарва по-тежък протеин в дехидратирана коса е предварителната хидратация. В това е смисълът на дългите протоколи с еластисайзър и протеинови терапии след него на едно миене.
Вчера опитах вариант на такъв протокол и пиша, за да можете да ме коригирате и да мога да си направя справка след няколко седмици какво какъв резултат е дало.
1. Преуош с еластисайзъра - 1 час (моят е нар § касис).
2. Ш Редкен Екстрийм
3. М Епруваж
4. Б Редкен Екстрийм
(маската преди балсама ОК, нали!?!)
5. Епруваж за скалп
6. Редкен Анти-снап
6. Pureology Style + Care Infusion Pure Volume (a blow dry product and heat protectant in one, gives limp, color-treated hair incredible thickness)

Резултатът е хидратирана и маалко по-жилава коса, обемът не беше сериозен, но се усещаше. Много тънък косъм, бързоомазнаващи се корени, сухи дължини, боядисвам на 2-3 седмици.
Не ти ли идва доста маската - еластисайзър, маска, балсам ? Thinking
Чудех се, защото тази маска на Епруваж винаги довежда до по-бързо омазняване при мен, но реших да опитам, защото знаех, че днес (т.е. на 2-рия ден след последното миене) ще се наложи да я къпя пак.
За сметка на това, маската Moi Moi - хидратиращата , стана една от любимите ми - омекотява, и изрусените ми коси са доста подвижни и лъскави, но същевременно не ми утежнява никак, със сигурност ще продължа да я купувам.
https://www.zlatnaribka.com/lanza/healing-moisture-hidratatsiya- … -moisture-moi-moi
Агент, хвърли й едно око Wink косата ми е със същите характеристики като твоята - боядисана, тънка, мазни корени, сухи краища.
Задължително! Много благодаря за препоръката, *Бисквитке*!
Agent Provocateur относно последния ти протокол-много продукти са това за една тънка коса със склонност към омазняване. Как е на следващия и по-следващия ден? Според мен еластисайзър, Епруваж по дължините и финиши са достатъчни.

Макадамия deep repair и Therapiste  (и Densifique) са протеинови не се заблуждавай по описанията.  Препоръчаният Архитект е приказен за дължините и много коварен при проблемен скалп. И маската се слага преди балсама. Неговата роля е да запечата.
Мерси за коментара, Прицесо! Т.е. при тънка коса и когато се опитваме да избегнем утежняването и преомазняванете не е проблем да не се "запечата" маската с балсам!?

Имам и аз Архитект Ш+М... при първо ползване след прекъсване има ефект, не винаги УаУ, но има. При второто поредно ползване ефектът е по-слаб. На третото вече го няма?!?! Тези протеини не работят ли на принципа на натрупването!?

# 193
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Серията Архитект е тежка артилерия - поне за моята коса, повече от 2 пъти последователно използване, води до обратния ефект - става разхвърчана, вяла, никаква направо...Редкен екстрийм например/които също са протеинови/ не ми действат така. При всички случаи, редувам - 2 пъти протеин, 1 път хидратация, 1 път балансирана серия /напр.Медисютикълс/ и после отначало, веднъж, преди боядисване - ДПШ.

# 194
  • София
  • Мнения: 1 948
Бихте ли ми дали примери за балансирани серии?
При Керастаз мисля, че такива са Дисциплин и Денсифик, така ли е и имат и други?

Общи условия

Активация на акаунт