Празнично пролетна гобленарска темичка - 140

  • 27 672
  • 748
  •   1
Отговори
# 660
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Защо не покажеш за какво става дума, на някой може да хрумне идея как да се замаскира без разшиване или поне с минимално такова...знам ли, повече глави мислят по-добре от една Hug

# 661
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
и аз съм за показване, че ме гони любопитството, но бих те разбрала, ако не ти се показва.
че народът го е казал - много баби... Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 662
  • Мнения: 889
Здравейте,
Аз пак с питане, нищо, че нямам време за бродерия. Но си събирам идеи и планове, а живи и здрави да минат изпитите, ще премина и към изпълнението им. Grinning
Може ли да ми кажете как се монтира бродерията на тези календари? Благодаря ви! Flowers Hibiscus
Скрит текст:

# 663
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А, не! Мързеше ме просто да снимам и качвам. Simple Smile

Ей го на:


Там, където съм сложила иглата, трябва да е горната дъга на Р-то. Обаче, понеже съм се уляла с дължината на вертикалната част на буквата, дъгата отива пет реда нагоре.

# 664
  • Мнения: 983

За първи път ще бродирам гоблен като конците му са по този начин?Иначе търпение нямам да го започна....

# 665
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
марчела, не съм правила такъв, но предполагам, че е като картичките - тройно сгънат картон и бродерията се лепи между двата слоя, третия е за гръб на картичката или в твоя случай - за опора.


рися, само синьото ли е повече? всъщност няма значение, защото ти гониш и форма Sad няма как да оставиш буквата по-висока.
ани, Wink познато ни е чувството.
мен винаги ме сърбят ръцете като видя нов гоблен. и рязко ми минава като го започна, но това е друг въпрос. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 666
  • Мнения: 7 108
А, не! Мързеше ме просто да снимам и качвам. Simple Smile

Ей го на:


Там, където съм сложила иглата, трябва да е горната дъга на Р-то. Обаче, понеже съм се уляла с дължината на вертикалната част на буквата, дъгата отива пет реда нагоре.

Разшивай. Изобщо не е чак толкова много, аз си представях доста по-апокалиптично положение. Не си залсужава тези 50-60  бода има-няма да ги мислиш и да си разваляш настроението.

# 667
  • Мнения: 889
st. Dobri, не е като картичките. За тях съм проверила. На тези календари това е основата. Може би има някаква хартия, която се залепва само зад бродерията и затова не се личи на снимките?
Скрит текст:

# 668
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
бродерията е под картонче, с отвор с вълнообразна форма.
може картончето да е залепено върху основата, която показваш, но няма как бродерията да е залепена върху картона, а той да се вижда отгоре.
аз съм залепвала бродерия върху картонче за картичка с двойнозалепващо тиксо. по-добре стана със строителното на половинката, с канцеларско се отлепва бързо. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 669
  • Мнения: 11 913
Здравейте,
Аз пак с питане, нищо, че нямам време за бродерия. Но си събирам идеи и планове, а живи и здрави да минат изпитите, ще премина и към изпълнението им. Grinning
Може ли да ми кажете как се монтира бродерията на тези календари? Благодаря ви! Flowers Hibiscus
Скрит текст:

Основата е червеното, бялото лице отпред си е отделен лист картон с отвора. Залепяш бродерията към отвора и после цялото лице към основата. Това са заготовките на Зори Димитрова, има страничка във ФБ.
Ето ги моите показвала съм ги преди
Скрит текст:

# 670
  • Мнения: 889
Основата е червеното, бялото лице отпред си е отделен лист картон с отвора. Залепяш бродерията към отвора и после цялото лице към основата. Това са заготовките на Зори Димитрова, има страничка във ФБ.
Ето ги моите показвала съм ги преди
Скрит текст:
Много благодаря! Flowers RoseFlowers Tulip
Значи двата елемента са поотделно и чак като се монтира бродерията се залепят. А аз мислех, че само където е бродерията се слага нещо. Или още по-фантасмагоричния вариант, че бродерията се пъхва някакси в отворчето отпред, но по един вълшебен начин, че да не се намачка или повреди. Laughing

# 671
  • Мнения: 11 913
Честита Баба Марта! Много да сте здрави и засмяни!

Два елемента са да, показвам картичка, че нямам заготовка на календар

# 672
  • Мнения: 889
Честита Баба Марта!
Благодаря ти, mibobo!

# 673
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Честита Баба Марта, момичета!
Много слънце и прекрасни моменти ви пожелавам!

# 674
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Честита баба Марта и от мен! Да сте бели и червени, весели и засмени!

Общи условия

Активация на акаунт