Частни училища - информативно-дискусионна тема 33

  • 22 572
  • 781
  •   2
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 7 277
Според мен и трите са еднакво академични, но Иззи е по-малко училище и без опит още. В много отношения това може да донесе неудобства на клиента.

STEAM се учи в и трите - не е особено предимство.

# 61
  • Мнения: 6 301
https://azbuki-school.bg/detska-gradina/priem/
Азбуки са написали, че няма прием за ПУК за набор 2014г., Пипи кога го записахте за изпит вашето дете, преди Септември ли?

Още преди около два месеца казаха, че имат прекалено много записани желаещи за ПУК и спират приема на заявления. Записаха ни в списъка на чакащи, но знам, че вече провеждат пробни дни. Наши приятели са подали документи още през миналата учебна година.

Гаче ли е Харвард! Абе май наистина нещо много си повярваха напоследък всички ЧУ.

# 62
  • София
  • Мнения: 10 825
Екселската таблица върши работа ако има точни мерки: 3 етажа за едното, срещу 2 етажа за друото, 5 класа срещу 3, среден успех на випуска и т.н. Обаче отношение, методи, вътрешна динамика, та дори и локация (в някои случаи) не могат да се премерят на кантара и да се опишат в екселска таблица.
 Успех в избора!
Местенето от Питагор или Света София в Иззи ще е много по-лесно, отколкото обратния вариант. Само подсказка.

# 63
  • София
  • Мнения: 17 283
Аз не бих се замислила и бих записала в СС - заради традициите и последователността в качеството. Иззи тепърва има да се доказва, а Питагор са имали и добри и лоши години. С две думи, СС са по-скоро добре смазана машина и по-безрискови.

# 64
  • Мнения: 6 301
Браво, Ето о, голямо постижение си е, ако себе си имаше предвид. Аз лично не бих посмял да ти давам акъли. Човек, който е успял да подготви детето си да влезе в двете училища с най-най-труден прием и в най-нашумялото ново, знае много добре какво прави. Реши си сама и не слушай никого, щото някой, за да ти каже кво да правиш, първо трябва да е постигнал повече от тебе.

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
Винаги съм си мислила, че човек като избира нещо, вкл и училише за детето си, трябва да има ясна представа и критерии, какво точно иска.
Като си изясни тези въпроси, следва посещение на различни училища, проста екселска таблица и сравняване по тези критерии.

Човек колкото и да си мисли, че има ясна представа какво училище иска за детето си, когато дойде моментът същото това дете да е прието навсякъде, където е кандидатствало, настава голяма ен-лема. Преживях го с моите, когато излязоха резултатите от изпитите в седми клас и знаехме, че е 99 процента сигурно, че влизат по първо желание. Обаче кое да е първото желание? Изведнъж всички се оказахме пред труден избор. Този проблем го имат повечето деца, които са доста добри в повечето основни полета и имат много интереси, като да си в сладкарница с двайсет торти, но да имаш право да си поръчаш парче само от една.

Честито! За мен дилемата би била СС или Питагор.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 21:37 от Andariel

# 66
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
И като си направил всички тези неща, приоритети, таблици... и много ти е било ясно, но ако получиш отговорите и нещо почваш да не си сигурен.... Приоритети има, но във всяко училище има положителни и отрицателни неща... Та да...
Всички тези положителни и отрицателни неща си ги виждаш в таблицата и избираш, това, което в най-голяма степен се доближава до твоето разбиране и очакване от образованието/училището.

Няма как да предвидиш, дали детето ти ще се нуждае от частни уроци или не. Все пак в картинката е вкл и детето , което е много субективен фактор. Например колкото и да ми се иска детето ми да е гениален математик, дори да е в най-доброто училище за интеграли например, а самото дете се увлича от музика, няма как детето ми да стане гениален математик.

Анди, независимо колко торти има в сладкарницата, моят избор се свежда само до една, до любимата ми. Така е и с изборът на училища. Избирам това, което пасва на разбирането ми и очакванията ми за училише, както и на натюрела на детето.
Само за сведение, пред портите на училището на детето съм прекарала известно време, само за да видя кой влиза и излиза, как реагира охраната, какви хора влизат и излизат, как е организирано посрещането и изпращането на учениците.

# 67
  • Мнения: 419
E_to, щом имаш този прекрасен избор, твърдо и категорично Питагор. Бяхме на тяхната презентация-впечатлени сме. Отделно имаме много приятелски семейства с отлични отзиви от там. Математиката, по мое мнение, помага за всяка една област в живота, а щом Вашето дете е успяло да се класира, значи има доста развито логическо мислене. Освен това Питагор би бил отлична предпоставка за така мечтаното СМГ. Simple Smile
Лично ние даже нямаше да кандидатсваме в СС, защото ни притесняваше именно това психясване на децата на тема учене и успех и си мисля, че в Питагор определено това е по-балансирано. На фона на останалите училища в София, определено СС е най-добро, но за мен, след Питагор.

# 68
  • София
  • Мнения: 17 283
А мечтано ли е СМГ наистина? Simple Smile За детето на е.то става въпрос, за мен знам, че не е Wink.

# 69
  • Мнения: 6 301
Това със списъците е съвсем американско, пише го във всички щатски книги, ам за реалностите тук не е много приложимо. Изборът на училище включва страшно много неща, които не са количествено измерими. Включва много лични усещания, които са строго индивидуални и не могат да се вкарат в таблици. Прекалено е опростенчески такъв подход, когато касае бъдещето на детето. Такъв подход върши работа, когато си избираш телевизор, кола или телефон. Изборът на училище е съвсем друга работа.

Деми, според мен много грешиш. Ето ти си пример как таблиците не вършат работа. Ми като ги попълниш с грешно инфо? А повечето от твоето е такова, според мен.

# 70
  • Мнения: 419
А мечтано ли е СМГ наистина? Simple Smile За детето на е.то става въпрос, за мен знам, че не е Wink.
За майката по-скоро, детето едва ли е наясно на този етап. Simple Smile
Ами, може би, за доста мечтани училища ще му отвори врати занапред. Пристрастна съм определено... детето ми например по-добре се чувстваше на изпита в СС и, ако ни бяха приели и на двете места, не знам какво бих избрала- моите или неговите усещания. Всичко е относително.

# 71
  • София
  • Мнения: 17 283
Така де, за майката Simple Smile

Иначе, не, не става с таблица, има прекалено емоция в избора на училище. Все едно гадже да избираш с ексел, не става Grinning

Браво на детето иначе!

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
Дарвин и той писал списък  с две колони - да се оженя - да не се оженя. Писал, писал и всичко било в колонката "да не се оженя". После най-емоционално се оженил. Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 16 197
Е_то, училището не е цел, а средство. При избора прецени, ученето в кое от двете (СС или Питагор) ще доведе до по-добри крайни резултати в 7 клас.

Всъщност, ако някога, когато малкия ми син го записвахме ПУК, четях бг-мама, щях да заложа на СС.

# 74
  • Мнения: 419
Браво на детето наистина! Simple Smile

П.П. И с това рязко вдигане на таксите в СС... но това е дъвкано вече.

Общи условия

Активация на акаунт