Мами в Италия 17

  • 17 574
  • 274
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 475
Краси ,направо ми стана мъчно за баща ми...3 часа е висял и се е разправял...  #Cussing out накрая се е развикал,та чак охраната са викали..цялата тази работа е извън границите на нормалното  Crazy ...
не можели да изчислят колко време съм била в чужбина и не ясно защо времето до 2003 година е специално и изобщо не го признават...дори и да не си бил в Бг...
било важно,че си избрал личен лекар...  Shocked а на времето ,когато течеше офанзивата за избирането  му ..твърдяха ,че е задължително.. #Crazy

  не знам..аз се отказах да се занимавам..
  

# 16
  • Мнения: 5 475
Дани, хубава двойка сте!  Hug
Вижда се  дечицата от кого  са взели! Wink
  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 427
Даниела,голямата ти щерка е като твое ксерокопие!!!
Кога сте се женили и къде,в Бг-то ли?
Красенце,не се ядосвай,нищо не се променя в таз държава ,уви,всички само се тюхкат ,оплааакват.Само нервите заминават на кино.Майка ми пък я осъдиха и и бяха сложили и запор в-у заплатата защото не си била плащала парното в апартамент който е продаден от преди 10 години!!!Та сума пари похарчи по доказване на това че през периода от 2000 до 2003 година не е била собственника дължащ сумите на ТЕЦ-а.Нещата се оправиха ,ама с нерви и излишни пари на вятъра,които естественно никой не и възтанови.Добре че имам страшна леля адвокат,която непрекъснато занимаваме с глупости.Да е жива и здрава!
А иначе аз личен лекар в БГ никога не съм имала...хахахахаха!!!
Кеф!Поне това да не го мисля!
Как е адреса на това НОИ да отида да видя за какво става в-с?Гери?

# 18
  • Мнения: 3 388
Дани, много хубава двойка сте  Grinning
С това здравно и аз се ядосвам, майка ми питала еднa позната, kоято работи в НОИ и тя й казала, че не трябвало нищо да правя. Ако съм решила да ползвам безплатно здравно oсигуряване в Бг, внсяла съм си осигуровките и толкова. Но нали междувременно ме водят нередовен платец ... хмм ... Гeри, наистина, къде се прави справката, по Егн ли?

# 19
  • Мнения: 1 100
www.noi.bg

ПО ЕГН: и аз току Що се проверих: ми казва, 4е съм с прекъснати здравноосигурителни права и толкоз. Crossing Arms Мен ме е осигурявал само Университетът, докато бях студентка( до 2003г.) и тогава имах ли4ен лекар. След завърШването автомати4ески се е е прекъснало осигуряването Hug

# 20
  • Мнения: 1 100
Дани наистина: хубава двойка сте и хубави де4ица имате  bouquet В бг ли е била сватбата и преди колко време, я кажи Wink

# 21
  • Мнения: 3 388
www.noi.bg

ПО ЕГН: и аз току Що се проверих: ми казва, 4е съм с прекъснати здравноосигурителни права и толкоз. Crossing Arms Мен ме е осигурявал само Университетът, докато бях студентка( до 2003г.) и тогава имах ли4ен лекар. След завърШването автомати4ески се е е прекъснало осигуряването Hug

аа, верно, аз бях правила справка преди известно време и ми изписа точно това- лицето е с прекъснати здравно-осигурителни права .. е, дотук добре, а после ...  newsm78
Сега ви оставям момичета, мъжо си дойде, взема душ и излизаме- отиваме на гости. Хубава вечер от мен и приятен уикенд  Grinning
Ако ми остане време утре ще ви навестя за мъничко  Wink  А в неделя живот и здраве сме в Svizzera
Чао и цунки  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 2 427
Аааа бе момичета,изместиха  ни на втора страница...ама вие изобщо не пишете!
Ха добро ви утро!!! Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 6 798
Добро утро!
Кафенце? newsm78 Laughing

# 24
  • Мнения: 6 167
Добро утро и от мен! Днес спах до 9.15!
В момента пия кафенце ( първо, но не и последно)

Айде, кой е днес тук да си говорим! Аз до обяд съм либера.

# 25
  • Мнения: 1 545
Ето ме и мен! Лени, ти кога ще си идваш в София?
Леле, какъв кеф да спиш без климатик на отворен прозорец, хладничко....

# 26
  • Мнения: 2 427
Клеми ,OOO Yeahhhh!
ЛЕНИ КАК ТАКА ЩЕ СТАВАШ СЕГА..АУУУ НЕ МИ СЕ МИСЛИ КАКВО СТЕ ПРАВИЛИ СНОЩИ С ДАМЯНО.КУЧО ГО НЯМА ДА ТИ СЛУЖИ ЗА ОПРАВДАНИЕ!!!Ми то затова сънуваш бебешки колички после цяла нощ,не сме винофни ние тука!

# 27
  • Мнения: 6 167
Ох, за здравните осигуровки коментар нямам, сега ще отида директно там да проверя ситуацията.Но ми писна от тия кретени.

Владко, изчетох ти препятствията в началото в Италия и много се смях. "Прескачайте дечица..." луда.

Като дойдох тук по-миналата Коледа за 1в път вече се бяхме влюбили много с Дамианко ганко.
Но той понеже мъдричък и каза, че ще разберем дали сме двойка, когато дойда , видя къде е
и тн. Да ти кажа , изобщо не ми хареса. Тоест, аз съм от София, свикнала съм на съвсем друг ритъм. За мен истерията беше начин на живот в големия град. И къщата не ми харесваше - аз съм възпитана по др. начин, по-апартаментски да кажем. Хората мечтаят за къщи, трева, плетени столчета - аз искам мезонет в центъра в индустриален стил. Та , наистина, доста доста драматично беше. После дойдох за лятната ваканция и видях нещата от друг ъгъл.
Лека полека много ми хареса, като Водолей обичам свобода, мобилност, пътуване, простор. И вода, много вода. И това и намерих тук. Като ми залипсва блъсканица отивам в Болония и там наваксвам.Но се усещам вече, че ходя предимно на шопинг и си планирам деня да посетя и туй онуй култура ( йейе) , но след няколко часа искам да се прибирам.
Обаче ме ужасява това пътуване , защото да работя в Болоня означава да пътувам всеки ден към 30-40 мин до центъра, а после ако работата не е в центъра още  Crazy
И на връщане... ужас.  За хората това е нормално, но аз никога не съм пътувала и в София, работата винаги ми беше достъпна пеша. та, ще видим. Но мисля, че е мечта да работя там през деня, а привечер да се връщам в къщи на красотата.
това, което ме стряска наистина е това, че масово никой не знае английски.
В началото направо се ядосвах, сега вече не ползвам английски при контакта, тъй че виждам в това предимство.


деска, в сряда пристигам ( на 3ти)!
Ей, да споделя.
Искам да си купя едно моторченце тип Веспа. Някой има ли такова нещо? И може ли да се намери за до 1500 евра? Искам да е с по-стабилни гуми и основа по-широка...
Но може и за догодина. Трябва ли ми лиценз?  лесно ли се кара...

  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 804
Добро утро и от мен !  bouquet
Мерси за децата ми ма те на картинка наистина са ми много милички .
Аз се жених в София ,мисля че беше в община Средец , щото в Оборище ни искаха още куп документи и на нас не ни се правеха .
Аз дойдох в Италия , през 2000 година след престой от месец и половина си се прибрах обратно .Та 2001 в края де се върнах при съпруга който беше намерил квартира и така до ден днешен не съм се прибирала в БГ .
При първото ми идване не знаех грам итал. език , а и с арабския бях бая на вие та всеки божи ден плачех и ми беше много кофти , зълва ми милата беше бременна и като ме гледаше как се мъча каза на съпруга ми ,че за мен ще е по добре да си отида докато той не си намери работа и не намери квартира пък аз само това и чаках щото ми беше много криво да нямам с кой да си бъбря .
Вторият път вече като дойдох имах по-богат речник от думи на 3-тия ден почнах работа като бабеситер и за месец и половина говорех що годе добре ,сега говоря по-добре и от някои италианци .Не съм ходила на никакви курсове , а само използвах речник и една книга за учене на езика и така в общи линии това беше .
Самира вече е добре та пак почна с белите .
Тук има такива гръмотевици и малко припръска но само утежни положението вече е такъв задух та едвам дишаме .
М току що заваля по силно така искам да вали цял ден , но едва ли ще ме огрее .

# 29
  • Мнения: 2 804
Лени , ако имаш патент нямаш нужда от книжка за моторино , иначе втора ръка може и да намериш .
Десита , приятно изкарване на  ваканцията в БГ.

Общи условия

Активация на акаунт