ОСМИ клас преполови, зайците напериха уши

  • 27 972
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 768
Еха, Русалче, обобщи ни добре. Heartpulse Седмокласните следиш ли ги? Аз наскоро надникнах и набързо се изнесох с мръсна газ от темата - не искам да си спомням.
aniK
😆😁с мръсна газ казваш 🤣🤣🤣
Обаче, щеш не щеш, ще си припомниш след някоя и друга годинка Sad Ако  не греша, двама твои мъника си чакат реда...🤔

Освен ако до тогава нещо не се промени към по-добро. Както се казва “ а дано, ама надали”

Мисля си че с вторите/третите е по-спокойно? Или само мечтая..?

# 61
  • Мнения: 2 394
С второто е още по - голямо напрежение, поне при мен така стана. Иска му се на човек да оправи грешки допуснати преди - добре, че приключих с това, трети път нямаше да го понеса.
Русалка, много хубаво се е получило! Flowers Bouquet

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
звездица, с набор 2010 ще се мъчим пак, а на сестра ми близначките са 2016 (тя разчитала била на мен, че ще съм била добила вече много опит) Confounded
silver pearl, май си права - с малката отсега ми е притеснено, следя я зорко, кроя планове в кой клас да започнем и уроци. За най-малките... ще му мисля тогава Grin

Обаче гледам, че оставили във втората част по математика само 3 задачи (нашите нали бяха с 5), останалите 20 си остават наблъскани в първа част. Хората петиция подписват... Не съм наясно с промените. Дали пак ще направят първата част задължителна, а втората - пожелателна, както беше преди нас Thinking Ако има нужда и ние да подпишем, да помагаме!

# 63
  • Мнения: 3 964
Не толкова седмокласното напрежение ме изпъди от темата, а прекалено сериозният тон. "Бело, розово, червено" било глупост, имената на най-популярните гимназии били как беше - таен код на съзаклятници /оф, не помня точно/. А когато се опитах да опровергая твърдението, че на НВО се преписва /масово/, бях зле насолена.  Протягаш ръка към кутре да го погалиш, то я захапва. Звездица май също си беше изпатила.
Дори в най-голямото напрежение при нас цареше добронамереност и разбирателство. Колко съпреживявахме със Скулптурата...
Седмокласните не са гостолюбиви. Ще се оправят. Дидева е с тях, а има освен хапещите много активни и разумни потребителки.

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 03:02 от Шарлот

# 64
  • София
  • Мнения: 11 692
Дори не ми е минавало  през ума да влизам в седмокласната тема.
Радвам се,че приключих със седмокласната одисея и предпочитам да си гледам спокойствието.
А и тук ми е добре,калто и на реалните срещи.
Русалке пак си се вихрила с римите.Heart Exl

# 65
  • Мнения: 561
Ех, Русалчице, пак ме усмихна широко. 😂😂😂
Веднага разбрах Шарлот за какво говори, като спомена седмокласната. Не за кампанията, а за атмосферата там.
Аз съм изключително доволен именно от факта, че тук цари добронамереност, толерантност и хумор. Търпите даже двама ... марсианци сред всички Венери. Joy
Страшно си почивам да си бъбря с вас за перални и домашни точно поради това усещане на общност и съпричастност. Затова се получават и ще се получават и живите срещи.
Късметлии сме, да знаете.
Тия дни се изумих от една дама, която в Школо на съобщението за родителска среща нападна супер гневно класната, че това били тъпотии предвид електронния дневник. Друга дама съвсем културно й  отвърна, че за повечето е важен личния контакт с учителя и допълнително инфо, а срещата не е задължителна и съответно може да не идва. Получи едно :"Коя сте Вие, че ще ми казвате какво да правя!".
Та, комуникацията е трудна работа, минава през много фактори и филтри на личностните характеристики и затова смятам, че сме щастливци с това, което сте/сме изградили тук. Grinning

# 66
  • София
  • Мнения: 17 988
Аз не се интересувам от астрология въобще, ама имам бегли спомени от четено някъде, че  при съвпадение на  Марс и Венера  женските и мъжките сили работят в унисон,  демек хората тук представляват приятна компилация  от марсианска мъжка прагматчиност и фина женска тактичност от Венера.  И затова са  готини. Псевдоанализ  а ла Русалка..Laughing

От време на време чета, Ани, седмокласната, но без да се включвам. Имам  познати (макар и виртуално само ) майки и ми е драго да чета, че децата им се справят Simple Smile. И спокойно, първенци си оставате вие с набора на Слъчнева и Санака. Някога и  майките на набор '95 бяха железни ( не само с купоните си и  майтапите, те даже заедно ходеха по екскурзии извън БГ), но  са вече неактуални, понеже децата им като завършили през 2014 са вече бая големи.

 И аз някога си мислех, че второто кандидатстване е по-леко. Не че беше особено тежко, ама понеже бяха две накуп, купонът беше голям. Ако не те изнерви едната, то ще е  другата, а често и двете накуп. Ани, готви се като леля за такава близначкова фиеста след има-няма десетина години. Но ти ще си с много опит натрупан, докато аз имах само едно минало по този път дете.

Не съм видяла петицията и вероятно ще се изкажа неподготвена. Но ако няма части (позитив е  несъмнено човек да си разпредели общото време за всичко), ще отпадне вариантът да се излиза преди края на тези 2,5 часа, за да не се смущават работещите. А  децата с по- сериозни пропуски, които принципно не работят по по-завързаните задачи и при сегашната схема след част 1/бивш модул 1 излизаха, ще почнат да се въртят от нищоправене, да шумят, тоест да пречат на решаващите. Или?

# 67
  • Мнения: 722
И аз наскоро си мислих, че Русалка отдавна не е творила. Радвам се, че сме успеели да я вдъхновим. Свежа и забавна както винаги Flowers Tulip
И аз един-два пъти съм влизала при седмокласните само, а си мислех, че ще ги следя зорко. Жалко, че е толкова сериозно там. Такава разтуха и помощ ни беше общуването. Моят следващ напън ще е с набор 2011, май няма друг от тук... но засега нямам усещане да се включа във второкласната тема, толкова е важен микроклиматът... тук е страхотен Heartpulse

# 68
  • Мнения: 11 818
Na_Vesi_Pateto, наистина май имаме късмет, но сигурно и нямаше да е същото без вас! Хем класически кокошарник сме, хем си имаме две петлета за баланс! Wink

Русалче, все така да твориш! Gift Heart Аз също не вникнах в петицията, за да изкажа мнение, затова и питах тук..

Моят втори 7 клас (след 3 г.), за съжаление, със сигурност ще е много по-труден - този път ще се наложи да вниквам във всичко и да имам дейно участие, да ръчкам, следя.. С каката не разбрах нищо, само финансирахме, дори не отварях да погледна как се подготвя! Тя си следваше сама целите със силна мотивация и желание и 1 г. , подготовка беше достатъчна. Даже като ви четях тук колко сте навътре в нещата и винаги в час, ми беше неудобно. Simple Smile С малкия ми син мисля още догодина от 5 клас да се почваме, поне по математика, макар там да е най-силен. Но е много бавен и още няколко други специфики, които се надявам да изчистим, затова трябва да започнем отсега. По едно време дори си мислех да си спестя всичко това, знаейки какво ще е, и направо да се насочим към частно училище, но няма да е.. Вярвам, че ще потръгне и ще си заслужават усилията! Сега да отметнем новото НВО за 4 клас  - и това ми дете ще е поредното опитно зайче на МОН!

Много са различни децата, може би е и до пол. Simple Smile Но каката като е бързак, така оплеска НВО по математика с грешния чертеж, бързайки в четенето на условието.. Вчера пък много бързо и рано излезе от олимпиадата по ФЕ, а сега се притеснява, че на съчинението написала 2 думи по-малко от минималната бройка и дали ще й го прочетат.. Иначе писала за мен! Bowtie С какво я вдъхновявам и пр. (вероятно й е било най-лесно, ама все пак ми стана такова едно хубавко).

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 14:48 от Сиси ♥♥

# 69
  • Мнения: 1 919
Кокошкарник с петле и паток. Как да не е забавно при нас. Аз приключих с НВО. Ще видим какво предизвикателство ще е ДЗИ в 12-ти клас и матурите в десети.
На моята девойка най-слабият предмет й се оказа философията. Хем се запали по психологията. Дано да си й остане влечението,  въпреки бетонираната петица.

# 70
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Аз съм с номер 2 в моменга в 7 крас-умен,но устат,разсеян и енергоспестяващ-връща ми се с лихвите за спокойствието с големия преди 4 години...
Та Русалке ако визираш в частност мен според моето скромно виждане въобще изобщо не се справя,но просто май нямам нерви повече да се разправям с него-ще влезе където иска,а че за мен зтанията са по-важни е нещо далечно и второстепенно...
Така че на тези с номер 2 пожелавам децата им да са здрави и трудолюбиви-др си идва на мястото.

# 71
  • Мнения: 2 394
Като ви чета, мъчно ми става за себе си. Поне с едно от децата ви са ставали лесно нещата. Моите и двете щяха да ме уморят за една бройка.
  Flowers BouquetМного е приятно тук в темата, научих много и във всяко отношение сте от голяма помощ.

# 72
  • София
  • Мнения: 17 988
И теб, Светле,  визирам, и други форумни майки, имащи и по-големи деца, и майката на дете от бившето ОУ на децата ми Simple Smile

# 73
  • Мнения: 4 066
Сиси, в същото положение съм и аз, живи и здрави, година след вас. Сече й пипето, но много я мързи.

# 74
  • София
  • Мнения: 7 049
Абе, оставете седмокласните на мира! Joy
Просто са друг типаж, да речем, че са по-големи индивидуалисти, което е странно за участници във форум, защото това предполага участие в общност. Да, темите им са сериозни, така си ги харесват. По-лесно намират нужното инфо, но пък от моя гледна точка много изпускат от неформалното общуване с останалите. А колкото повече се опознаят и сближат, толкова повече помощ ще получат, не само в страшния 7 клас.
От нашата седмокласна тема, опознах уникалното чувство за хумор на една сериозна потребителка, която смятах за много страшна и авторитетна. Е, в моите очи си остана авторитетна, но извън форумните контакти разбрах, че е много добър човек! Heart
Всеки сам избира как да се държи с хората и със себе си, носейки си и последствията от това.

Общи условия

Активация на акаунт