Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 77

  • 40 838
  • 765
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 778
Момичета, след цветна снимка на едничката ми тръба, само този месец пропускам.....демек на следващия мога да започна процедура. Също искам да питам и ако тръбата трябва да се махне, колко време трябва да изчакам след това за ин витро?

# 376
  • Мнения: 384

Alba, PRP е плазмотерапия, която има подмладяващ ефект при жени около 40-те години с лош АМХ. Взима се кръв от жената, която се обработва и се инжектира в яйчниците. В резултат от нея, след като 3 месеца я правихме, на третия месец извадихме 3 яйцеклетки без стимулация. В моя случай това си е цяло чудо, така че аз лично съм много доволна, че го направих. Чела съм статии, че при жени в менопауза, след PRP цикъла се възстановява и забременяват!

# 377
  • Мнения: 6 041
NIA2019, колко процедури направихте и може ли още на първия МЦ след първата PRP процедура да се пробва пункция или се чака някакъв период, за да подейства? И аз съм на тази вълна сега и ми е интересна темата.

# 378
  • Мнения: 3 505
NIA2019, колко процедури направихте и може ли още на първия МЦ след първата PRP процедура да се пробва пункция или се чака някакъв период, за да подейства? И аз съм на тази вълна сега и ми е интересна темата.
Може да се прави пункция. На мен ми направиха, но ембрионът не се разви правилно и не стигнах до трансфер. Терапията е още експериментална, хващаме се за нея като удавник за сламка. Не ми е известно да има забременели след нея в България.

# 379
  • Мнения: 217
Да споделя и аз. Имам няколко PRP процедури,  все още не съм постигнала успех, но бях с много лоши показатели. Наближавам 40 години, хормоните ми бяга сходни с тези на жена в менопауза. В момента, след терапиите, имам почти всеки месец по два фоликула, цикълът е редовен и хормоните са в норми. За съжаление при мен качеството е същинският проблем. Ембрионите спират развитие на 2-3 ден. Пия разнообразни добавки, но не виждам особен ефект. Знам, че PRP се поставя и в матката, вероятно за подобряване шанса за имплантация. Нямам опит с това му приложение. Поздрави!

# 380
  • Мнения: 384
NIA2019, колко процедури направихте и може ли още на първия МЦ след първата PRP процедура да се пробва пункция или се чака някакъв период, за да подейства? И аз съм на тази вълна сега и ми е интересна темата.

Здравей Боби, всъщност и при трите ПРП процедури, направиха и пункция, 2 в 1 Simple Smile просто първите 2 месеца нямах яйцеклетка, а на третия имах 3. Така че според мен след 3-тото ПРП вече резултата е бил най-забележителен. Но аз съм с АМХ почти 0, ако имаш добър резерв, може да си вадите всеки път Я. и да замразявате Е. Аз на третия месец правих свеж трансфер на 2 бластоциста, но за съжаление неуспешно. Не съм сигурна дали е експериментално, според мен вече доста често се прилага. Доколкото разбирам и в Турция много успешно се прави, но там цената е космическа!

# 381
  • София
  • Мнения: 2 051
По напред в темата също питах за PRP знам, че слагат и в матката, въпросът ми е, дали на някой пациент на д-р Персенска е правено, на яйчници или матка, или се прилага само на пациентите на д-р Стаменов?

# 382
  • Мнения: 384
По напред в темата също питах за PRP знам, че слагат и в матката, въпросът ми е, дали на някой пациент на д-р Персенска е правено, на яйчници или матка, или се прилага само на пациентите на д-р Стаменов?

Тя не прави ПРП, защото не вярвала в ефекта от процедурата. Затова ако неен пациент настоява за това нещо, го пренасочва към д-р Стаменов или Цветков. Това го е казала на моя приятелка, която я е питала за ПРП.

# 383
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
По напред в темата също питах за PRP знам, че слагат и в матката, въпросът ми е, дали на някой пациент на д-р Персенска е правено, на яйчници или матка, или се прилага само на пациентите на д-р Стаменов?
Тя не прави ПРП, защото не вярвала в ефекта от процедурата. Затова ако неен пациент настоява за това нещо, го пренасочва към д-р Стаменов или Цветков. Това го е казала на моя приятелка, която я е питала за ПРП.
Потвърждавам казаното от NIA2019 - на един от последните ми прегледи /мисля ноември беше/ я попитах за PRP на яйчниците и тя каза, че според нея нямало ефект от подобни процедури и тя не ги практикува, но ако държа да ми се направи ще ме пренасочи към колеги които го правят в клиниката.
То това после ми беше и едната "сламка" за която се хванах да се опитам да се прехвърля при Цветков, ама тц.....не стана.

# 384
  • Мнения: 3 505
По напред в темата също питах за PRP знам, че слагат и в матката, въпросът ми е, дали на някой пациент на д-р Персенска е правено, на яйчници или матка, или се прилага само на пациентите на д-р Стаменов?
Тя не прави ПРП, защото не вярвала в ефекта от процедурата. Затова ако неен пациент настоява за това нещо, го пренасочва към д-р Стаменов или Цветков. Това го е казала на моя приятелка, която я е питала за ПРП.
Потвърждавам казаното от NIA2019 - на един от последните ми прегледи /мисля ноември беше/ я попитах за PRP на яйчниците и тя каза, че според нея нямало ефект от подобни процедури и тя не ги практикува, но ако държа да ми се направи ще ме пренасочи към колеги които го правят в клиниката.
То това после ми беше и едната "сламка" за която се хванах да се опитам да се прехвърля при Цветков, ама тц.....не стана.
Ако акцентът е бил върху преместването, може това да е било причината. Аз давах зор за ПРП, като не съм имала претенции кой да се занимава с мен. Обидно е да не ни дават достъп до лечение, което се предлага в болницата, защото сме били разпределени при лекар, който счита, че няма смисъл. Ако дадеш зор и ти направят процедурата, вероятно ще последваш съдбата ми на прокажена. Може пък вече да са си изгладили неразбориите и да има канален ред как се действа в тия сучаи. Тихомирова също не прави ПРП, но на нейните пациенти я прилагат и тя си ги следи после, доколкото знам.

# 385
  • София
  • Мнения: 2 051
Напълно съм съгласна с теб, че след като се предлага в клиниката дадено лечение, редно е всички да имат достъп до него, независимо на кой са пациент. Мисля, че същото е с офис хистероскопиите, д-р Персенска прави май само стандартни.
Иначе като цяло аз съм доволна от нея, имаме добра и откровена комуникация, пращала ме е по спешност на преглед при д-р Стаменов, защото не беше сигурна.
Въпросът е, че май вече се сдобих с лигавица, която не расте от естрофем и виагра, а имам замразени ембриони и не мога да направя трансфер.
Случайно прочетох за тази терапия, д-р Шефкетова е придобила сертификат да я прилага в Токуда, в последствие разбрах, че се прави и в Надежда.

# 386
  • Мнения: 3 505
Не знаех, че и Шефкетова я прави. В Надежда я правят от година и нещо в яйчниците, за матката нямам идея.

# 387
  • София
  • Мнения: 2 051
Публикацията беше за лигавица на матката, не знам дали я прилага на яйчници.

# 388
  • Мнения: 1 845
Момичета,
вчера 11 ден от мц лигавицата ми беше 9 мм и докторката ми иска да правим ЗЕТ на 4.03, та дай Боже да се размразят единствените ми ембриончета и да си ги прибера, но имам следните терзания:
1. след обяд ли се отива за ЗЕТ(първи ми е) и ако не се размрази нито 1 и не се стигне до трансфер за този ден дали дават болничен?
Не съм в добри отношения в началството и не искам да се обяснявам какво правя...
2. Ще поставяме РВМС, но какво друго бихте ме посъветвали да направим или неправим?
Ембрионите са ни 6 дневни, но ще ги върнат на 5ти ден-така ли е?

# 389
  • Мнения: 410
Момичета, след цветна снимка на едничката ми тръба, само този месец пропускам.....демек на следващия мога да започна процедура. Също искам да питам и ако тръбата трябва да се махне, колко време трябва да изчакам след това за ин витро?
Здравей,
На мен още на другия цикъл ми направиха Ин витро, защото тръбата беше само запушена (без хидросалпингс). Това беше при втората ми цветна снимка, когато и аз имах само една тръба. А когато при първата ми цветна снимка се видя хидросалпингс  още на другия цикъл ми направиха лапароскопия, при която махнаха съответната тръба и бяха махнали срастваня на другата и на следващият цикъл бях бременна. Така, че няма нужда от големи паузи, спокойно! А на всичко отгоре може и да имате право да кандидатствате по фонда, сега май се чака за заповед много малко време около месец, два. Пожелавам Ви успех!

Общи условия

Активация на акаунт