Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 77

  • 40 773
  • 765
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 19 687
Имайте предвид, че дамата на Информация е буквално претрупана. Била съм свидетел как просто не може да вдигне телефона, защото е лудница - хора чакат за болнични, куриери пристигат, някой идва с въпрос и какво ли не. Знам, че е супер досадно, но просто бъдете настоятелни. Тя е страшно мила и със сигурност ще се отзове.

# 106
  • Мнения: 69
Правила съм доста такива. Преди търпях повече. Миналия месец подскачах на стола и, в крайна сметка, пак се наложи с упойка. Обикновено е около 5 минути, но на мен винаги ми са се стрували като часове Close

Благодаря ти, Christi.

Дали това не е и някакъв конкретен момент, когато ни боли повече от друг път?
Много се надявам да изтърпя болката, за да не се налага упойката...
Не може ли човек да пие нещо обезболяващо преди това?
Те не ти ли дават и там нещо?

# 107
  • Мнения: 19 687
Не, нищо не ти дават. Проблемът е, че за биопсия примерно боли моментно, докато тук той си оглежда матката и не става за секунди. Какво те притеснява в упойката? На мен това ми е любимото в цялата работа Grinning

# 108
  • Мнения: 69
Не, нищо не ти дават. Проблемът е, че за биопсия примерно боли моментно, докато тук той си оглежда матката и не става за секунди. Какво те притеснява в упойката? На мен това ми е любимото в цялата работа Grinning

А на мен ми е най-големият ад.
Имам някакви ужасни страхове, които няма как точно да обясня.
Имам две упойки там, но и при двете се чувствах съвсем различно.
В момента не мога точно да се подложа на трета...

Аз май предпочитам да издържа на болката, отколкото цял ден да съм неадекватна и да ми е лошо. На мен ми действат много зле и после повръщам и прочие..

Чета, че при някои жени минавало доста леко.

# 109
  • Мнения: 273
Ако пак Ви се наложи, поискайте да Ви сложат антиеметик в упойката. Това е нещо против повръщане и го добавят към Пропофола ако помолите и кажете, че без него повръщате и се чувствате зле. Без него и аз съм много зле, повръщам и получавам панически атаки. С него и на мен, като на Кристи, упойката ми е любимата част. След това ставам и заминавам и все едно нищо не е имало сутринта. Един път даже ски карах след пункция; толкова нищо ми нямаше.

Успех!

Не, нищо не ти дават. Проблемът е, че за биопсия примерно боли моментно, докато тук той си оглежда матката и не става за секунди. Какво те притеснява в упойката? На мен това ми е любимото в цялата работа Grinning

А на мен ми е най-големият ад.
Имам някакви ужасни страхове, които няма как точно да обясня.
Имам две упойки там, но и при двете се чувствах съвсем различно.
В момента не мога точно да се подложа на трета...

Аз май предпочитам да издържа на болката, отколкото цял ден да съм неадекватна и да ми е лошо. На мен ми действат много зле и после повръщам и прочие..

Чета, че при някои жени минавало доста леко.

# 110
  • Мнения: 26
Момичета, някой да знае дали в събота работи лаборатория и манипулационната в болницата? Благодаря
🍀😉😊

# 111
  • Варна
  • Мнения: 563
Момичета, някой да знае дали в събота работи лаборатория и манипулационната в болницата? Благодаря
🍀😉😊

Работят Hands Plus1
Лабораторията мисля, че е до 21ч, а манипулационната е от 11ч до 16:30ч

# 112
  • София
  • Мнения: 7 645
На пункции след упойките ми беше адски зле, а съм имала упойки в друга клиника, за цветна снимка, за лапаро и не съм имала проблем. В надежда направо си издрайфах червата, едва ме пускаха да си тръгна.

Но учудващо на хистероскопията бях повече от добре, не съм казвала нищо да ми слагат, не знам какво са ми слагали. Бях подготвена вече да крия че драйфам, за да не ме държат цял ден там, а си станах като репичка.

# 113
  • Мнения: 69
На пункции след упойките ми беше адски зле, а съм имала упойки в друга клиника, за цветна снимка, за лапаро и не съм имала проблем. В надежда направо си издрайфах червата, едва ме пускаха да си тръгна.

Но учудващо на хистероскопията бях повече от добре, не съм казвала нищо да ми слагат, не знам какво са ми слагали. Бях подготвена вече да крия че драйфам, за да не ме държат цял ден там, а си станах като репичка.

Да, и при мен след упойката за цветна снимка усещането беше доста по-нормално. Не знам защо след пункцията също ми беше много зле. Може да зависи от анастезиолога.
За цветна снимка заспивах с минути, бавно и доста спокойно, докато за пункцията ме отрязаха за секунда, което ми е доста стресиращо...

# 114
  • Мнения: 273
Моят скромен опит с упойките на пункция е от Надежда и Аджъбадем Маслак в Истанбул.
И на двете места ползват Пропофол, това, с което предозира Майкъл Джаксън, след като го е ползвал с години като приспивателно.
В Турция първия път не им казах нищо и реакцията след това беше точно като първия път в Надежда: повръщане, панически атаки, дезориентираност.
След това им казвам да добавят антиеметик и се чувсвам чудесно, като  в Надежда. И на двете места ме хваща за секунди. Говорих си с анестезиолога в Надежда. Каза, че това е най-добрата и щадяща упойка, която съществува в момента, и за пункция сме упоени 10ина минути, със заспиването и събуждането.

# 115
  • София
  • Мнения: 23 165
Деган такова ли е?
Аз понеже все се оплаквам ми казаха че на всички слагат деган, ако се оплачем слагат и зофран.
Но пак си ми е зле целия ден от упойките.
Но и аз след хистероскопия си тръгвам свежаи добре поспала.

# 116
  • Мнения: 273
Идея си нямам.
Питайте анестезиолозите, поговорете си с тях докато чакате с краката във въздуха доктора и това между тях на изложба...

Анестезиолозите учат колкото гинеколозите, а са като част от мебелите: никой не им обръща внимание и две думи не им обелва, а от тях зависи доста и носят отговорност за нас. Аз всеки път гледам да наваксам и си говоря с тях за какво ли не докато дойде доктора; може би затова после все едно нищо не ми се е случвало сутринта Simple Smile

PS На мен ми казаха, че сме на Пропофол.

# 117
  • Мнения: 3 029
Бамба слагат Деган -да.Аз като съм казвала,че повръщам и ми е зле и са ми го включвали ,но на цветната снимка и на хистерото и после съм била добре.На пункции обаче не слагат и после ми е толкова зле..че вече ги правя без упойка.

# 118
  • София
  • Мнения: 23 165
Ами аз анестезиолозите разпитвам, ама повечето хич не са разговорливи.

# 119
  • Мнения: 3 029
Не са...долу на ЦС беше друг и на хистерото-не обичайните на пункции и бяха много любезни и внимателни.И не слагат деган на всички,а само защото изрично съм казвала колко ми е зле-сигурно не са искали да оповръщам фоайето Simple Smile)))И това не е на пункциите както казах..

Общи условия

Активация на акаунт