Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 77

  • 40 587
  • 765
  •   1
Отговори
# 315
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Да споделя и аз нещо. Декември правих стимулация, извадиха 7 Я, пет се оплодиха, не стигнахме до трансфер, една част дегенерираха, други две бяха с хромозомни аномалии. Днес бях на преглед не в Надежда, а при лекаря, който ме следи в моя град. Каза, че в момента имам 16 антрални фоликула, че яйчниците ми от стимулацията са се размърдали и тези фоликули, които са били "заспали" са се пробудили. Посъветва ме още на следващия цикъл да направя стимулация, за да извадя де що Я има, както и че не ме съветва повече да изследвам ембрионите, а направо на 2-ри, 3-ти ден да ги трансферират. Това по повод на нечия публикация (просто не помня кое момиче писа), в която се казваше, че след всяка стимулацията показателите се влошавали (FSH r AMX) и приближаваме по-бързо до менопаузата. Ами явно не е така, момичета. Някъде даже бях чела, че всъщност ние имаме много Я - милиони, просто започват да закърняват яйчниците, фоликулите намалят и съответно и АМХ започва да намаля. Съжалявам, че  не се изследвах преди стимулация. Но в момента АМХ ми е 2.00, FSH - 5.4, LH - 9.00. LH вярно ми е завишен, но все пак е в норма. Та не знам има ли смисъл да продължавате на естествен цикъл. Защото със сигурност качеството на Я ни намалява и това с ваденето на естествен цикъл е добре, ако сме млади, ама ако сме на възраст, както аз карам 45-тата си година, по-добре с една две стимулации да се извадят повече Я, за да има по-голям шанс да се изкара качествена Я. Иначе тая качествената може да я чакаме дълго и даже да не я дочакаме, защото с времето все повече стават некачествени. Това е лично мое мнение, не искам да ангажирам никой с него.

# 316
  • Мнения: 178
Момичета, някоя от вас успявала ли е да се премести при друг лекар в клиниката? Това изобщо възможно ли е и как става?
Обмислям да се прехвърля при д-р Цветков, ако е възможно (стори ми се приятен и разговорлив на предишната ми пункция), тъй като д-р Персенска почти не говори, не обяснява нищо, прегледите ми траят по 2 минути, аз трябва да подсказвам кога се очаква овулация, за да не я изпуснем за пореден път (явно досието от предишни опити не се преглежда), никакъв коментар какво следва или причини за неуспех, а на последната ми пункция дори не беше написала дали ще има трансфер, та трябваше аз да си искам лекарства и да питам за PBMC. Но най-вече това, че за всеки опит аз отивам с големи надежди, а тя винаги е настроена за неуспех, не ми действа никак добре.
Последният път пък се наложи да звъня в клиниката, за да си поискам инжекциите (обясних, че работя в другия край на София и ми трябва поне час, за да отида), тъй като ЛХ беше започнал да расте, а вече имам няколко изпуснати фоликула на ЕЦ, но така и не ми се обадиха до 16 ч, когато трябваше да сложа Цетротида, та съпругът ми на място отиде да ги иска... Но вероятно за това причината не е в лекаря, а лошата организация, поради многото пациенти.

Здравей, аз се преместих от Персенска, при която останах със същите впечатления като теб. Не обясняваше нищо, не предлагаше нищо и т.н. Сега съм при Цветков, направих едно икси този месец - неуспешно. За мен е доста по-отзивчив, отговаря на въпросите ни и като цяло е по-ведър. Но въпреки това, имам чувството, че липсва индивидуален подход, май им идват в повече пациентите и ми се струват доста прехвалени всички...но да видим. Единственото, което не ми допадна е, че в деня на трансфера Цветков отсъстваше и трансфера ми го направи Персенска...аз все пак от нея избягах, та се получи тъпичко малко, амаа както и да е. Чакам сега за коментар.

# 317
  • Мнения: 89
Здравейте момичета , бих искала да попитам някоя имала ли е следния проблем и как го решихте. След неуспешен трансфер ноември месец сега чакам вторият ми цикъл, който вече се бави 72 дни. Проблема е че не само че го няма ами откакто го няма съм с горещи вълни денонощно и няма спане, а и имам огромна болка във ставите, пръстите на ръцете ми се подуха не мога да ги сгъвам почти. А от три седмици се опитвам да запиша час за д-р Стаменов да види какво се случва, но графика му бил доста натоварен и аз явно не съм на дневен ред Simple Smile

# 318
  • София
  • Мнения: 23 156
С блокаж ли беше трансфера?

# 319
  • Мнения: 89
Не този път нямах

# 320
  • София
  • Мнения: 23 156
Аз бих отишла при друг лекар.
За Стаменов може и да почакаш доста.

# 321
  • Мнения: 89
Аз бих отишла при друг лекар.
За Стаменов може и да почакаш доста.
Знам, за коментар винаги чакам по 3-4 месеца, но в случая не става въпрос за коментар, за това мислех че ще мога да се запиша да ме погледне какво става ако е необходимо някакви лекарства да ми даде.

# 322
  • Мнения: 1 842
Момичета,
Вчера бях на преглед за подготовка за зет след аборт преди 4 м.
На 9ти ден лигавицата ми беше 6 мм,имах 1 ф в ляво 15 мм и 1 в дясно 13 мм. Цикълът ми идва на 28 дни.
Въпреки тези едва 6 мм Перси не се отказва,а иска да правим зет 😣никакви лекарства не приемам за сега и винаги правя хубава лигавица,но този път май не.
Не е ли твърде тънка за 9ти ден?

# 323
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Момичета,
Вчера бях на преглед за подготовка за зет след аборт преди 4 м.
На 9ти ден лигавицата ми беше 6 мм,имах 1 ф в ляво 15 мм и 1 в дясно 13 мм. Цикълът ми идва на 28 дни.
Въпреки тези едва 6 мм Перси не се отказва,а иска да правим зет 😣никакви лекарства не приемам за сега и винаги правя хубава лигавица,но този път май не.
Не е ли твърде тънка за 9ти ден?

И при мен е така, но Перси твърди обаче, че е с хубава структура и че забременяват и с по-тънка. Все пак, има шанс да се вдигне до деня на трансфера, макар че при мен каквото е било на 10-ти ден, това е и на 14-ти пък и по-късно.

# 324
  • Мнения: 1 726
Явно е до структура за лигавицата, да! Защото и на мен Персенска, като ми видя лигавицата на 10 ден и попита, дали ми идва нормално цикъл без лекарства! А аз до сега такива проблеми НИКОГА не съм имала! И каза да пия Естрофем и тогава ще видим дали ще има трансфер! Та сигурно си има и нещо друго, по което си ги познават, освен дебелината!
А коя беше другата докторка, освен Персенска в клиниката!? Като записвах час и ме питаха при Персенска или при другата! Защото аз бях пациент на Шефкетова и трябваше да ме прехвърлят при някой!

# 325
  • Мнения: 73
Здравейте момичета , бих искала да попитам някоя имала ли е следния проблем и как го решихте. След неуспешен трансфер ноември месец сега чакам вторият ми цикъл, който вече се бави 72 дни. Проблема е че не само че го няма ами откакто го няма съм с горещи вълни денонощно и няма спане, а и имам огромна болка във ставите, пръстите на ръцете ми се подуха не мога да ги сгъвам почти. А от три седмици се опитвам да запиша час за д-р Стаменов да види какво се случва, но графика му бил доста натоварен и аз явно не съм на дневен ред Simple Smile
Shorti,аз също след трансфер бях с голямо закъснение и д-р Стаменов ме накара 10 дни да поставям уртогестан 2 пъти по 3бр. и ми дойде цикъл!:smile:Акоп искаш пробвай така или се консултирай с лекаря си!

# 326
  • Мнения: 464
Момичета,
Вчера бях на преглед за подготовка за зет след аборт преди 4 м.
На 9ти ден лигавицата ми беше 6 мм,имах 1 ф в ляво 15 мм и 1 в дясно 13 мм. Цикълът ми идва на 28 дни.
Въпреки тези едва 6 мм Перси не се отказва,а иска да правим зет 😣никакви лекарства не приемам за сега и винаги правя хубава лигавица,но този път май не.
Не е ли твърде тънка за 9ти ден?

И при мен е така, но Перси твърди обаче, че е с хубава структура и че забременяват и с по-тънка. Все пак, има шанс да се вдигне до деня на трансфера, макар че при мен каквото е било на 10-ти ден, това е и на 14-ти пък и по-късно.
Винаги съм била с лигавица около 6мм. Забременявала съм няколко пъти с такава, и ин витро, и спонтанно. След няколко аборта успях да износя и родя успешно. Така че прави са лекарите, структурата е по-важна.

# 327
  • Мнения: 87

Аз бих отишла при друг лекар.
За Стаменов може и да почакаш доста.
Знам, за коментар винаги чакам по 3-4 месеца, но в случая не става въпрос за коментар, за това мислех че ще мога да се запиша да ме погледне какво става ако е необходимо някакви лекарства да ми даде.



По- добре си запиши час при д-р Чапанова. За д-р Стаменов има доста да чакаш, а ако Чапанова види нещо притеснително, предполагам че ще се посъветва с него, още повече че си негова пациентка. Аз съм доволна от Чапанова. Но решението си е твое разбира се!

# 328
  • Мнения: 69
Момичета, някоя от вас успявала ли е да се премести при друг лекар в клиниката? Това изобщо възможно ли е и как става?
Обмислям да се прехвърля при д-р Цветков, ако е възможно (стори ми се приятен и разговорлив на предишната ми пункция), тъй като д-р Персенска почти не говори, не обяснява нищо, прегледите ми траят по 2 минути, аз трябва да подсказвам кога се очаква овулация, за да не я изпуснем за пореден път (явно досието от предишни опити не се преглежда), никакъв коментар какво следва или причини за неуспех, а на последната ми пункция дори не беше написала дали ще има трансфер, та трябваше аз да си искам лекарства и да питам за PBMC. Но най-вече това, че за всеки опит аз отивам с големи надежди, а тя винаги е настроена за неуспех, не ми действа никак добре.
Последният път пък се наложи да звъня в клиниката, за да си поискам инжекциите (обясних, че работя в другия край на София и ми трябва поне час, за да отида), тъй като ЛХ беше започнал да расте, а вече имам няколко изпуснати фоликула на ЕЦ, но така и не ми се обадиха до 16 ч, когато трябваше да сложа Цетротида, та съпругът ми на място отиде да ги иска... Но вероятно за това причината не е в лекаря, а лошата организация, поради многото пациенти.

Ужасно е това, че подхождат към Вас сякаш няма да успеете.
То, ако докторът не вярва, ние в какво да вярваме точно?!
Сменете се, щом не се чувствате добре и настоявайте.
Направо бих им казала, че съм клиент там и си плащам доста добре, така че да бъдат така любезни да изпълнят желанието ми.
И аз последния път не останах доволна.
Не стига, че умрях от болки, ами и и наистина никой нищо не ми обясни, та трябваше да се връщам да питам.
Но вероятно денят беше доста натоварен и може би това е причината.

# 329
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Момичета, някоя от вас успявала ли е да се премести при друг лекар в клиниката? Това изобщо възможно ли е и как става?
Обмислям да се прехвърля при д-р Цветков, ако е възможно (стори ми се приятен и разговорлив на предишната ми пункция), тъй като д-р Персенска почти не говори, не обяснява нищо, прегледите ми траят по 2 минути, аз трябва да подсказвам кога се очаква овулация, за да не я изпуснем за пореден път (явно досието от предишни опити не се преглежда), никакъв коментар какво следва или причини за неуспех, а на последната ми пункция дори не беше написала дали ще има трансфер, та трябваше аз да си искам лекарства и да питам за PBMC. Но най-вече това, че за всеки опит аз отивам с големи надежди, а тя винаги е настроена за неуспех, не ми действа никак добре.
Последният път пък се наложи да звъня в клиниката, за да си поискам инжекциите (обясних, че работя в другия край на София и ми трябва поне час, за да отида), тъй като ЛХ беше започнал да расте, а вече имам няколко изпуснати фоликула на ЕЦ, но така и не ми се обадиха до 16 ч, когато трябваше да сложа Цетротида, та съпругът ми на място отиде да ги иска... Но вероятно за това причината не е в лекаря, а лошата организация, поради многото пациенти.
Здравей, аз направих опит да се преместя от Персенска при Цветков м.декември, но ми отказаха.
Копирам ти от мой пост по темата:"Трябвало да имам бележка от лекуващия лекар, че ме пренасочва към него.......... Е как да отида при Персенска и да й кажа, че не искам да съм вече неин пациент.... Много тъпа ситуация..... Sad  И ако тя не се съгласи, к'во правя тогава - от два стола на земята Disappointed
На всичко отгоре ми уточниха, че дори и да взема бележка от Персенска за пренасочване пак доктора можел да откаже, всичко зависело от натоварването му и явно дали искат да си прехвърлят пациенти. Офффффф "
Може и заради възрастта ми да е отказал......вече не знам какво да си мисля.
А тук пък съм писала по друг повод как обикновено ми протичат прегледите с Персенска - пост №52
https://www.bg-mamma.com/?topic=1131182.45
Ще ми бъде любопитно дали ще успееш да се прехвърлиш при Цветков, от сърце ти пожелавам успех!

Общи условия

Активация на акаунт