Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 77

  • 40 732
  • 765
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 217
Съжалявам, че не мога да се включа с точни дати, но на 29.02 бях на преглед при него и тогава каза категорично, че ще отсъства през месец март и то доста време. През април спомена, че няма да го има 3 дена...Дано някой друг се включи с повече конкретна инфо. Лека вечер!

# 481
  • Пловдив
  • Мнения: 432
Момичета, искам да ви попитам, някоя Пт вас имала ли е кафяв, слузест секрет, който  се появя на салфетката, при забърсване, след ходене до тоалетна? / извинявам се че  описвам ситуацията толкова детайлно /.
Имам такъв секрет от поне 6-7мес и не знам от какво може да е. Съответно се притеснявам и за трансфер при наличие на такъв секрет. Хормоните са ми в норма, не знам какво още да изследвам...
Ако някой е бил в такава ситуация ще се радвам да пише.

Мими на мен ми се е случвало като задържа фоликул - правил ми е проблем. Ако ти минава като слагаш утрогестан, може той да спомага да се пука фоликула. НЕ казвам, че е това, разбира се, просто предположение. Задължително си говори с лекаря за това, ако трябва си задръж салфетката и му я покажи

# 482
  • Мнения: 178
Момичета, на някоя случвало ли й се е да й се подуе лимфен възел на слабините? Месец съм след края на стимулацията и забелязах, че от едната страна се е подул и е болезнен, дали може да е свързано със лекарствата нещо, или...

# 483
  • Мнения: 217
Здравей! На мен ми се случи преди година. Аз сама допринесох за това да се подуе повече,защото в началото го обърках с подкожна пъпка. След като разбрах, че е лимфен възел, просто спрях да го опипвам и правех един път на ден студен компрес - малка бутилка студена мин. вода на мястото. Отшумя за една седмица. Оттогава не се е повтаряло.

# 484
  • Мнения: 69
Момичета, искам да ви попитам, някоя Пт вас имала ли е кафяв, слузест секрет, който  се появя на салфетката, при забърсване, след ходене до тоалетна? / извинявам се че  описвам ситуацията толкова детайлно /.
Имам такъв секрет от поне 6-7мес и не знам от какво може да е. Съответно се притеснявам и за трансфер при наличие на такъв секрет. Хормоните са ми в норма, не знам какво още да изследвам...
Ако някой е бил в такава ситуация ще се радвам да пише.

Здравей.
И на мен ми се появи след направени хистероскопия и биопсия. От време на време, по съвсем мъничко и то, когато влизам в овулация.

# 485
  • Мнения: 1 019
Кафяво слабо зацапване имах и аз след биопсия, беше около дните на овулацията, но само в цикъла след биопсията - преди това не съм имала. След хистероскопията пък получих леко подут лимфен възел - АГ ми каза че може манипулацията по някакъв начин да му е повлияла и затова така, но не било нещо страшно. Явно са нормални тези неща.

# 486
  • Мнения: 106
Здравейте момичета,изпратиха ми документите от клиниката,които трябва да изпратя до фонда за последният ни опит и след като ги разгледах видях,че пише на спонтанен цикъл така казал др.Цветков когато са ги подготвяли.Може ли някоя от вас,която е правила на спонтанен цикъл да сподели как се процедира в такъв случай,какви лекарства или инжекций се дават,защото ми казаха,че имам право на четри пункций по фонда и че лекарствата трябва да си ги плащам аз.Също и пускането на хормони.Благодаря и много успех на всички.

# 487
  • Мнения: 6 034
Ето какво покрива фонда на спонтанен цикъл:

Аз съм на спонтанен цикъл. Плащам си хормоните, ПКК, вирусология, Цетротид и Хориомон /Овитрел/. Не плащам пункция, оплождане, за първия не платих замразяване, а само съхранение. Не знам при втори дали се плаща за замразяване понеже до 2ри така и не стигнах. 3 от опитите ми изгърмяха без да извадим качествена яйцеклетка. За съжаление не се усетих навреме да попитам дали мога да си ги платя. Трансфер не съм правила все още и затова не знам при него какво се плаща.

# 488
  • Мнения: 38
Здравейте момичета ,имам  въпрос ,моля за мнение ,предстой ми ЗЕТ ,днес ми поставиха овитрел на 8 ден, Лигавица 8 ,в понеделник съм за първа кръв за лепило ,в сряда за втора ,кога горе -долу ,ще ме викнат за трансфер ,благодаря на всички и много успехи,и да питам Стаменов като няма да го има март ,кой ще прави трансферите според вас

# 489
  • София
  • Мнения: 10 642
Ако ембрионо е 5 дневен - трансфер в събота

# 490
  • Мнения: 106
Благодаря **Bobby** пожелавам ти много късмет и успех.

# 491
# 492
  • Мнения: 38
Честит празник мили дами ,бъдете здрави и нека всички изпитаме щастието да бъдем мами.Весел празник

# 493
  • София
  • Мнения: 3 412
Честит празник и от мен Flowers Hibiscus
Бъдете здрави, щастливи, обичани и нека всичките ви мечти се сбъднат, а на финала едно пухкаво бебче, което да изпълни сърцето ви. Gift Heart

# 494
  • Мнения: 83
Здравейте, дами! Честит 8-ми март! Пожелавам ви много поводи да се чувствате истински жени и дай Боже скоро всяка от нас да стане мама!
Втория ми опит мина. Уж хубав фоликул, супер хормони и след пункцията - яйцеклетка няма.. Като попитах Персенска каква може да е причината, сякаш се ядоса и ми каза, че многократно ми е казвала нейното мнение (а именно че с моя яйцеклетка не вижда особени шансове). Спомена дали да не пробваме другия път с малко стимулация, поне да съм имала 2 фоликула, но мен това ме притеснява доста, предвид онкологичното ми заболяване в миналото. Доста ми е объркано, но не мисля да пробвам със стимулация. Имам резултати от МБ, но не знам с кой да ги обсъдя, освен с вас, защото вече не съм в София. Да звъня на регистратура да питат Персенска какво да пия или не?

Общи условия

Активация на акаунт