Случи ми се нещо странно XXII

  • 85 191
  • 739
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 022
Ronald, вглеждането в себе си няма нищо общо с пари. Напротив, основното е да се издигнеш материалния свят и да прескочиш егото си. Надявам се да има хора в този тема, които ме разбират Simple Smile

Инаме, за връщането при близките си - сънищата, които сънуваме с наши починали близки,както и странни случки с тях са точно резултат от завръщането им. Тоест, те избират да не се преродят или на отидат на по-високо ниво, а да останат да бдят над близките си в последния си живот. Тук пак играе и егото при тях и не е много правилно, но е дълга тема Simple Smile

Интересно ще ми е да се включат и други хора, които имат понятие за какво говоря Simple Smile

# 646
  • София
  • Мнения: 11 542
КРр, имах предвид, че за да ми се отговори на въпроса, който зададох, вероятно аз ще трябва да си платя. А не да се вглеждаме в материалния си свят....

# 647
  • Мнения: 1 481
Не съм сигурна, че избират. Просто има нещо, което ги задържа, нещо несвършено, което ги свързва със света на живите и докато това нещо съществува, няма да се преродят. Не е необходимо да е друг човек. Може да е отмъщение или урок, който трябва да се научи. Вероятно и там се учат уроци, както и тук. 🤗

# 648
  • Мнения: 3 022
Аз знам, че ние сами правим изборите си и чертаем пътя си и тук и там Simple Smile

# 649
  • Мнения: 1 481
Разбира се Simple Smile
Всеки знае различни неща, няма как да се каже "Това е черно", а пък това - "бяло".
Аз смятам, че каквото правим там, е в следствие от изборите, които сме правили тук и това няма нищо общо с идеологиите на християнството.
Просто кармичен път.😊

# 650
  • Мнения: 1 129
Аз да продължа.... Искате ли?
4 ри години след катастрофата... Баба и дядо се натровиха с гъби! Те винаги са си брали гъби самички... До този момент.... Приемат и двамата в болницата и казват, че баба е много зле и не могат да направят нищо, оставят я в една стая и просто чакат края. Дядо започват хемодиализа, много жестока и болезнена. Аз не знаех нищо, учех в друг град и мама скри от мен. Всичко се случва в рамките на 3 дни.... Дошла някаква професорка от София, която казала,че все пак ще се опита да помогне на баба, а за дядо оставя го в нашата болница, защото било направено всичко. Майка ми излязла само за 10 мин докато изпрати линейката с баба и когато се върнала в стаята и казали, че дядо е починал точно в 17 часа.10 мин след това и звъннали от линейката, че баба е изпаднала в кома. Спомням си, че точно в този момент както си учех и сърцето сякаш ме сви... Не знам дали сте изпитвали едно чувство сякаш на вътрешна паника, без причина... И започнах да плача и само повтарях, че ще се случи нещо лошо. Съквартиранката ми се скара и каза да спра да си внушавам, но аз не мигнах цяла нощ. Сутринта в 6 часа мама се обади и каза, че дядо е болен и иска да ме види! Просто се сринах, веднага разбрах, вече знаех, че него го няма! Погребахме дядо и мама замина за София, баба беше 2 месеца в кома и трябваше някой да се грижи за нея! Постоянно сънувах дядо си, сънувах погребението и как си тръгваме и аз се обръщам и виждам как той стои облегнат на кръста и плаче! Чувствах колко е ядосан, угорчен и тъжен... Знаех, че не е в покой! И до днес като заприказвам за него... Винаги усещам това чувство сякаш съм бясна, ядосана, наранена... Мама ми даде кърпа от погребението на дядо, някаква баба и казала, че така ще успоим духа! Сънищата спряха за момент, но след време отново започнаха! Сънувах, че съм на село и дядо ме вика... Търся го по гласа му и накрая го намирам до едно ябълково дърво. Той къса ябълките и ги подава в ръцете ми... Хубави зелени ябълки, но щом ги докосна и се развалят... Минаха много години, често ходя на гроба му... Вече не го сънувам, но все още усещам, че е тъжен и ядосан...
Баба вече почти 15 години от случилото се е жива и здрава до нас! Но никога повече не бе същия човек, няма по-тъжен човек от нея! И тя често го сънува и ми казва, че дядо е много тъжен... Точно както и аз го чувствам до ден днешен 😭😭😭
Някой знае ли какво означава този сън?

# 651
  • София
  • Мнения: 5 623
Не знам какво означава, но имам малко сходна случка. Баба ми беше на 92г, но доста пъргава за възрастта си. Преди две години падна пролетта и беше на легло, тате се грижеше за нея. Беше ясно накъде отиваха нещата, от бърза помощ казаха, че няма какво да направят. Вечерта, когато почина, синът ми не спираше да плаче, тогава е бил на половин година. Малко преди майка ми да се обади, че е дошъл краят, изведнъж спря и заспа от раз. Ние с мъжа ми вечеряхме, а аз от нищото започнах да се смея. Не знам, ей така, без причина. Чак зловещо и налудничаво. Получих обаждането след минути. Никога не съм я сънувала, но никога не съм и няма да си простя, че не успяхме да заведем детето да го види.

# 652
  • Мнения: 2 514
Направете някакъв християнски обичай  или нещо лично , дори и у дома , извинете се , отидете на гроба , покажете снимка на детето .Или пред снимка на бабата  покажете детенцето .Простете сами на себе си . Все нещо пропускаме ,но не оставяйте вината да ви трови .Човек и не може непресъснато да е под напрежение ,че ако не направи нещо ,ще стане кой знае какво .Винаги има нещо несвършено .

# 653
  • Мнения: X
Честно казано, аз си падам малко "вещица"- супер странни неща ми се сбъдват само като си ги помисля, супер опасни неща ми се разминават по странен начин, блокирам много от машинариите в нас и офиса като съм ядосана и т.н. Ама не задълбавам в тази посока Simple Smile
Интересно, аз имам нещо като обратната дарба, нещо като гнева, който МamaNaMiro описва, изпитвам го когато някой въздейства на другите. Случвало се е жена да каже на близка конкретни неща, проклятие, и аз да чувствам такъв гняв и сила да кажа "това няма да се случи" - и сега, разбира се, може да е съвпадение, че наистина не се случва, но аз си го чувствам като сила.
Усещала съм го край "магически места", "заредени предмети" и тн.
Сигурно има и нещо общо с това, че аз като цяло съм човеколюбив тип, не съм мизантроп. То е лесно да обичаш близките си, но да си състрадателен с останалите си е някаква дарба като че ли...

# 654
  • Мнения: 1 886
Несиха, има просто такива хора- по- чувствителни ✌ Аз също много тежко премам чуждото страдание, а когато разбера че някой е починал направо се разболявам от мисли. Преди няколко седмици почина приятел на мм, който въпреки че дори не съм виждала няколко дни сънувах 😒

# 655
  • Мнения: X
Kaya, аз също доста емоционално приемам когато хората почиват. Много силно изживявам тази загуба, може би защото знам каква е болката на близките...

МamaNaMiro, настръхнах от разказите ти...
Аз също вярвам, че си имаме ангели, които ни пазят и ни помагат.

Мой много близък приятел почина преди години. Никой не каза в прав текст, че се е самоубил и как е починал, имаше само намеци, че го е направил. Сънувах го, че ми казва, че не е починал, а се крие от брат си.
Рядко сънувам починали, но когато се случи, определено идват с мисия...
Преди 1 г. баща му беше сложил отделен некролог на гроба, който изчезна малко след това (родителите му бяха разведени и брат му и майка му живееха заедно с приятеля ми). Пишеше, че не е имало човек, който да го познава и да не го обикне, и че живот се дава, а не се отнема... От баща му и приятели.
Беше странно...

# 656
  • Мнения: 3 022
МamaNaMiro, дядо ти е починал без да разбере. Не е желал и не е очаквал. Не е усетил какво се е случило и затова вероятно не може да намери пътя към душата и е закотвен тук на нашето ниво.

Сънят ти е ясно какво показва - иска да ти предаде, че е смятал, че гъбите са били ядливи и като ги е изял, са се оказали отровни (ябълките в случая символизират гъбите).
Добре е със семейството ти да помислите за някаква практика, с която да посочите на духа му пътя към душата,да премахнете гнева и тъгата му и да му покажете светлината. Иначе духа му дълго ще странства тук и ще страда. Пробвайте първо с нещо църковно, говорете с отец. Другият вариант е вече да се свържете с човек, който разбира тези дейности.

Иначе относно темата за чувствителността към чуждите емоции - и аз съм така. Това се случва, защото каналът за емоции е празен при нас и ние прожектираме чуждите. Реално, ние нямаме собствени емоции и попиваме това, което другите изпитват, но понеже го прожектираме и пречупваме, го усещаме с още по-голяма сила. Прочетете за human design.
https://www.ihdschool.com/get-your-chart
Ето тук можете да си направите картата и да видите кои канали са ви празни и кои пълни.
При мен почти всичко е празно, но за сметка на това са ми пълни три канала за получаване на информация. Имам възможност да виждам бъдещето и настоящето на хората, както и техни заболявания. То все още не зная как добре да го използвам и малко ме е страх. Иначе виждам го под формата на картини, също и когато задавам въпроси ми се отговаря (това вече е когато медитирам).

Последният път видях кои въпроси ще ми се паднат на изпита, а също и мястото, на което ще започна нова работа, както и датата.
Една позната имаше болки в стомаха и не знаеше какво е. При нея, когато се опитах да получа информация и в главата ви дойде думата сърце и после жлъчни сокове. Оказа се, че има проблеми с жлъчката, след като си пусна изследвания.
Доста случаи имам вече и доста странни неща ми се случват напоследък, но не е и мястото тук да ги споделям публично Simple Smile

# 657
  • Мнения: X
Иначе относно темата за чувствителността към чуждите емоции - и аз съм така. Това се случва, защото каналът за емоции е празен при нас и ние прожектираме чуждите. Реално, ние нямаме собствени емоции и попиваме това, което другите изпитват, но понеже го прожектираме и пречупваме, го усещаме с още по-голяма сила. Прочетете за human design.
https://www.ihdschool.com/get-your-chart
Ето тук можете да си направите картата и да видите кои канали са ви празни и кои пълни.
При мен почти всичко е празно, но за сметка на това са ми пълни три канала за получаване на информация. Имам възможност да виждам бъдещето и настоящето на хората, както и техни заболявания. То все още не зная как добре да го използвам и малко ме е страх. Иначе виждам го под формата на картини, също и когато задавам въпроси ми се отговаря (това вече е когато медитирам).
Интересен подход
Но не е такъв случая с емпатията и "чувствителността към чуждите емоции". Човек може да си има предоволно емоции, но като част от развитието си да е стигнал Адлеровата мечта за развито общностно чувство (Gemeinschaftsgefuehl), осъзнаването, че всички сме едно и си взаимодействаме и най-добре е да сме подкрепа и помощ един за друг.

# 658
  • Мнения: X
Случи ми се нещо наистина странно. Преди месец сънувах моя позната,която виждам рядко- сънят беше, че сме в магазин за дрехи и аз виждам малко показало се бебешко коремче, и я питам дали е бременна и тя ми казва- да. Днес виждам случайно въпросната жена, при което тя ми казва, че е бременна във втори месец.
Бях шокирана от това , че за пореден път познавам нещо на сън. Преди години тала бях сънувала друга позната,че е бременна, а иначе най-редовно на сън ми се явяват неща, които рано или късно се случват.

# 659
  • Мнения: X
Преди 18 години... Направихме много тежка катастрофа Аз бях 13 годишна. В колата бяхме вуйчо ми, дядо, сестра ми и аз! Шофьора зад нас заспива на волана и ни удря отзад от лявата страна... Аз седях на задна лява седалка. От удара пада задното стъкло, сестра ми изхвърча на вън, защото вуйчо ми натисна спирачката ряско и колата се извъртяла. Колата се търкаляла 50 метра по таван и беше смачкана до неузнаваемост. Аз съм спяла... По времето на удара и при самото търкаляне. През цялото време сънувах самата катастрофа, сякаш виждах всичко със затворени очи, а един женски глас ми говореше." Нали не те боли, нищо не усещаш, няма страшно, това е сако сън.... Нали не боли!" Събудих се на една поляна, когато се изправих, видях пред себе си ужаса... И до мен дойде жена цялата в черно, слезна от една кола и седна до мен, и започна да ми Плиска лицето с вода и да си говори под носа..." Ей такива като този убиха дъщеря ми, няма покой, няма да спрат" и изчезна, когато попитах сестра си, къде отиде жената, тя каза, че никой не е идвал при нас, няма никаква жена.... "Спокойно линейка та идва" това ми каза.... И се събидх в болницата със комоцио, напукан череп, разтегнати вратни сухожилия. До ден днешен не знам кой е бил този глас в главата ми, който постоянно ме успокояваше, че това е само сън и няма да боли... Коя беше тази жена, която спря до мен да ми помогне????
Баба ми е имала няколко операции като млада,които са били много тежки и в мислела , че ще умре. На последната й операция , вечерта преди нея, сънува жена в черни дрехи, която й подава ръка и я издърпва от дълбоката дупка, в която баба ми е била. На другия ден операцията минава успешно. Баба ми е разказала съня си на мед,сестра след операцията, при което сестрата Й отговаря,че много пациенти сънуват жена в черни дрехи и че това е образа на Дева Мария.

Общи условия

Активация на акаунт