Болката след секцио

  • 14 257
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 190
Елка1990,
и аз имах подобни епизоди с пронизване в дясно, после се премести в ляво... Гледаха ме на видеозон, нищо... Трябва да те прегледат.
Авторката на темата как се справя, добре ли е вече???
И моето секцио беше тежко, явно и от епидоралната упойка, краката ми месец и половина бяха слонски и едва вървях... Отделно и опъните по срязаното...

# 31
  • Мнения: 297
Болка-само при ставане, сядане, лягане и завъртане в леглото. С профенид, тези оболки изчезват и все едно не бях след операция. "Раздвижихаме", т.е.просто ми помогнаха да стана от леглото и ме придружиха, докато на собствен ход се преместих от реанимация до стаята ми. Цял ден не съм се спряла, защото детето беше под наблюдение в неонатологията,  а аз прекарах почти целият ден с близки и роднини, които идваха да ме поздравят, пред болницата. С детето останахме в болницата 10 дни(много тежка жълтеница). На ден 9, вдигнах Т 37.5. Пуснаха ми црп-беше леко завишено. На ден 10 ни изписаха, а на мен ми предписаха Авалокс за 7 дни. На осмият ден трабваше да се върна за Црп.Вече беше ок. В болницата нямах и капка лохии. 30  дни след секциото, ми дойде за първи път.Беше нещо страшно.Обилно. Съсиреци. На час по 2 от най-големите превъзки. Продължи 10 дни. От следващият месец, всичко си беше нормално.

# 32
  • Мнения: 572
Здравейте искам да ви попитам дали някой от вас е имал такива болки от едната страна пример мен ме боли от дясната повече долу ниско вече 19 ден след секцию болката се появи след махането на конци те ама пронизва ща болка дали е нормално

Нормално е до два месеца да чувстваш дискомфорт, но ако нещо силно те притеснява, поискай консултация с лекаря, който те оперира. Контролният преглед е задължителен.

# 33
  • Мнения: 177
Секциото ми беше преди 21 дни. С пълна упойка...Усещам силни болки( менструални болки ) най вече след като кърмя... Отделно мускулите на цялото ми тяло се напрегнати и все едно имам мускулна треска. Когато спя през нощта се събуждам, получавам някакви халюцинации от рода на това че бебето е до мен в леглото, а то си е в кошарата... Лохиите ми вече не са толкова червени, май са наред. В понеделник бях на преглед при акушер-гинеколог, изписа ми лечение, и на 08.03. съм отново на преглед. Много се притеснявам...Не мисля, че съм изпаднала в депресия...Но ми е много трудно. Особено се тормоза, че мъжът ми не ме разбира...и постоянно се караме, с когато се караме ми прилошава...

# 34
  • София
  • Мнения: 661
Болките след кърмене са по-скоро маточни контракции (самото кърмене ги предизвиква, за да помогне на матката да се върне в първоначалния си вид). И като цяло е необходимо време тялото да се възстанови физически от бременността - аз след като родих дълго време се чувствах много по-смазана, от колкото докато бях бременна (когато, всъщност, бях в чудесна кондиция).
Няма какво да си говорим, следродилният период може да бъде много тежък. Аз страдах от кошмарна инсомния след като се роди детенцето ми. Постоянно се будех с мисълта, че го чувам (а то, примерно - котка, кола, скърцаща врата...) Да си призная, продължи с месеци. Може би близо 7-8 месеца по-късно започнах да спя сравнително нормално (а детето ми от самото начало си спеше нощем перфектно - той спи, аз будувам). Тук трябва да уточня, че съм доста спокойна майка, но явно нещо подсъсзнателно или пък хормонално... Физически също може да е тежко - моят младеж първите месеци беше с ужасни колики и аз капвах от люшкане и друскане. Имах силни болки в гърба от кърменето и тн. И двамата със съпруга ми бяхме доста изнервени. Мога да ви успокоя, че отминава. Всичко си идва на мястото - вие привиквате с новата роля на родители, бебчето свиква с околния свят...и майчинството става чудесно преживяване. Просто първите седмици често са тежки и уморителни. Но минават бързо и се забравят.

# 35
  • Мнения: 17
Родих преди 3 месеца със секцио.Болки имах единствено при ставане от леглото и то търпими.Обезболяващи категорично отказвах.Още от следващия ден си вдигах бебето,слизах и се качвах по стълбите в болницата без никакви страшни болки.Единствено конците ми опъваха леко,но нищо нетърпимо.
Много се чудя на хора, които споделят, че не ги е болял о след секциото.
Повярвайте ми имам 2 операции и при двете болките бяха адски. Едвам можах да стана при първото раздвижване.,но се възстанових по-бързо от 1то секцио.

# 36
  • Мнения: 3 730
Родих преди 3 месеца със секцио.Болки имах единствено при ставане от леглото и то търпими.Обезболяващи категорично отказвах.Още от следващия ден си вдигах бебето,слизах и се качвах по стълбите в болницата без никакви страшни болки.Единствено конците ми опъваха леко,но нищо нетърпимо.
Много се чудя на хора, които споделят, че не ги е болял о след секциото.
Повярвайте ми имам 2 операции и при двете болките бяха адски. Едвам можах да стана при първото раздвижване.,но се възстанових по-бързо от 1то секцио.
Е, защото Вие сте се възстановили трудно и сте били с адски болки, трябва всички ли да сме така?
Ами не сме!
Както съм написала - имах изключително бързо възстановяване и никакви нетърпими болки!
Седмица след секциото си качвах сама количката до 2-рия етаж без проблем! Операцията ми също заздравя бързо и безпроблемно!
Всеки организъм е различен и не може така категорично да се изказвате!

# 37
  • Милано
  • Мнения: 950
Родих преди 3 месеца със секцио.Болки имах единствено при ставане от леглото и то търпими.Обезболяващи категорично отказвах.Още от следващия ден си вдигах бебето,слизах и се качвах по стълбите в болницата без никакви страшни болки.Единствено конците ми опъваха леко,но нищо нетърпимо.
Много се чудя на хора, които споделят, че не ги е болял о след секциото.
Повярвайте ми имам 2 операции и при двете болките бяха адски. Едвам можах да стана при първото раздвижване.,но се възстанових по-бързо от 1то секцио.
Е, защото Вие сте се възстановили трудно и сте били с адски болки, трябва всички ли да сме така?
Ами не сме!
Както съм написала - имах изключително бързо възстановяване и никакви нетърпими болки!
Седмица след секциото си качвах сама количката до 2-рия етаж без проблем! Операцията ми също заздравя бързо и безпроблемно!
Всеки организъм е различен и не може така категорично да се изказвате!
Благодаря ви сърдечно за изказаното мнение!На 52 години съм,първа бременност,инвитро и отскоро колкото повече наближава толкова по-тревожна ставам.Благодаря ви❤️

Общи условия

Активация на акаунт