🍒Черешката на тортата🍒 - сезон 14 (Тема 3)

  • 45 780
  • 1 059
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 9 557
Гергана се справи добре, но и тя подхвана темата, за семейството и животът на Малък Тошко, а би трябвало като домакиня да каже нещо за себе си.
Какъвто и да е Тодор, ами ясно, че пие точно защото цял живот трябва да се извинява ли, какво, че е внук на дядо си.
Аз на негово място бих си тръгнала.
Гергана и тя не е цвете за мирисане.
Всички знаем, за аферата й с един министър на културата, та и пост в правителството и бяха дали.

кой, кой?
булките порязаха гери от злоба, за да спечелят. дребни мишки.

# 601
  • Мнения: 1 463
Защото като домакиня е длъжна да предразположи всички гости да се чувстват добре. Но ми направи впечатление, че вместо да тушира въпросите около Славков, тя се включи в разпитателен режим.
Написах, че иначе в кухнята се справи.
Просто да не се вадят кирливи ризи, защото и тя има.

# 602
  • Мнения: 1 695
Всеки си има своя вечер и е редно с него да се занимават, ако не - той някак да обърне темата и да разкаже за себе си, не да се втренчват в друг участник /още повече със заядливи коментарчета/. Тази вечер ще го видим злобното Пепе дали пак няма да съска над Тошко с изтърканите вече коментари относно чашката ИЛИ ще слушаме за любимата Дания.

# 603
  • Мнения: X
Гергана и тя не е цвете за мирисане.
Всички знаем, за аферата й с един министър на културата, та и пост в правителството и бяха дали.
Бре, палавница. Не съм го чела това нещо никъде.
И да, не биваше и тя да подкача Тодор за пиенето.

ПП. Информирах се, то голям караминьол там... Пет телевизии и Биг Брадър намесен даже.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 12:28 от Анонимен

# 604
  • Мнения: 1 917
Най-накрая го изгледах снощният епизод...Гергана е класи над всички - интелигентна, сдържана, много хубаво сготви, посрещна ги и т.н. Джугани и Пепе много притивни, дори пиенето на Тодор и сухарското поведение и политическите глупости на Стоян са по приемливи за мен, отколкото змииската отрова на Гани и Антоанет.

# 605
  • Мнения: 2 015
Тодор Славков си носи етикета на пияница навсякъде. Затова снизходително всеки  може да се опита да се упражни на негов гръб, дори с идеята, че е доброжелател по темата за алкохола.
Тошко може да е мърляв, занесен и тн, но глупав определено не е.

# 606
  • Мнения: 5 685
Пепе-то каза, че Гергана вдигнала много летвата /за Джулиана не го каза/, което означава, че ѝ е харесало най-много при нея. Но на нея даде 9 т. /не разбрах защо/, а на Гани - 10. Странно оценяване.
Джулиана си каза защо не дава 10 т. - не ѝ харесаха разядките. Има право на мнение и вкус, така че е нормално да намали заради това оценка.
Хареса ми вечерята на Гергана, а и тя самата като домакиня, визия и глас.

# 607
  • Мнения: 1 695
Реално никой не е длъжен да знае вкусовете на тотални непознати хора и те да се обърнат и да кажат “давам по-малко точки, защото не ям еди си какво”. За мен тая оценка е представяне, атмосфера и дали това което ЯДЕШ е приготвено добре. Пепе ядяла три вида риба, примадоната, и заради това 9т. Детската градина. Дори скучния Стоян не ощети и не си измисли глупост, за да даде по-малко

# 608
  • Мнения: 1 429
Пепе ядяла три вида риба, примадоната, и заради това 9т. Детската градина.
Което е абсолютно тъпо, защото още в първото предаване тя каза,че няма да намали оценката,ако вечерята не е съобразена с нея и има месо(това ми направи много добро впечатление тогава).А снощи не стига че не беше някакво тежко месо като предната вечер,а риба и въпреки това тя намали оценката.Много странна им е логиката на оценяване понякога или просто правят някакви тънки сметки.

# 609
  • Мнения: 852
Смятам, че тук пропорционално се коментират готвенето и посрещането. Да не забравяме, че доброто отношение и вид, който да не смущава гостите са от първостепенно значение. В този ред на мисли се съгласявам с останалите коментатори, че не е ОК да се злепоставя човек с проблеми, особено така публично и особено, когато и ти си бъркал в кацата с меда.

На мен снощи Стоян ми направи много лошо впечатление да прави подмятания на Тошко (съвсем лични и не политически) и като висна на Гергана като дърта свекърва докато правеше октопода, направо... Close

# 610
  • Мнения: 148
Включих се в темата повече, за да коментирам кулинарните им умения и усета за посрещане на гости, но всички обсъждат всичко останало, та не издържах.

Аз от последните сезони нито едно ястие не разбрах как се прави гледайки предаването. Нито нещо интересно научих - какво са опитвали домакините ходейки по света, какво ги е впечетлило от кулинарна гледна точка. Нито Манчев коментира подредбата на масата - как е по етикет, как са го направили домакините, аналогични ястия от световната кухня или как са се правили навремето, или някаква интересна информация да са дали за подправки например?! Сомелиер да е коментирал кое вино е подходящо за дадено ястие, какъв е аромата, вкуса.... (така и реклама могат да правят, ама..... ББ, сеир да става. "Аз бих добавил малко босилек.... " - Манчев. Репертоара му го научих от едно предаване само. )
Та на мен ми е безполезно откъм кулинария и етикет това предаване, затова си обсъждам участниците и ми е забавно да чета коментарите ви.

# 611
  • Мнения: 6 493
Защото като домакиня е длъжна да предразположи всички гости да се чувстват добре. Но ми направи впечатление, че вместо да тушира въпросите около Славков, тя се включи в разпитателен режим.
Написах, че иначе в кухнята се справи.
Просто да не се вадят кирливи ризи, защото и тя има.

Съгласна!
Чудесно представяне, но 9-ката ѝ я пиша само заради втора вечер в която умишлено насочва разговора към друг (в случая Тодор) , за да не отговаря тя на неудобни въпроси. Естествено не е длъжна, но очаквах да парира любопитството тактично.

Сега какво се оказа с ДжуИлияни? Купили торта, поискали рецепта, та я погледали, побутнали, похапнали и Илиян облякъл потника до обърка собствена торта?! Smiley

# 612
  • София
  • Мнения: 3 078
На Джулиана гърдите сега предполагам са още по-големи от нормалното им състояние, защото я дават бременна в 9 месец, а тогава знаем, гърдите са двойни. Но язък, развали доброто впечатление от предишната вечер. Показа злоба и лошо възпитание.
Г-жа Навигация не ми е уау, нито като готвене, нито като характер, защото и тя не оставя на мира Тошко. А в началото се целува с него и само с него, иначе неприятно й било. Домът й ми хареса много.

Бившият мъж на Гергана бил продуцент на Биг Брадър.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 14:03 от Maidenly

# 613
  • Мнения: 9 201
Глас супер приятен.
Окепезена от пластики физиономия ..много неприятна.
Кухня сива скучна
Храна - патладжан -кисело мляко-катък  картофи с галета - октопод-риба която е тежка за храносмилане лефер и паламуд - (ризи-тестеното с пилето за Джиганка) и накрая тая повърня в чашка
  Прощавайте ама това е не добро съчетание  на продукти и много тежко!
Аз бих и дала 5 за старанието.

# 614
  • Мнения: 28 669
За мен лефера е една от най вкусните риби, които съм яла, а съм от морето! Скордалята и катъка не ме впечатлиха...така и не разбрахме това от тиквата дали беше вкусно!

Общи условия

Активация на акаунт