Фотоепилатори – въпроси и отговори – №2

  • 52 068
  • 782
  •   2
Отговори
# 690
  • here and now
  • Мнения: 4 239
Обмислям покупка на фотоепилатор, но има няколко неща, които ме разколебават. Подходяща ли е процедурата за чувствителна кожа? Появяват ли ви се подкожни косъмчета? Боли ли?
Набелязала съм си този https://www.emag.bg/fotoepilator-ipl-philips-lumea-advanced-250- … -00/pd/DTRC4DBBM/ тъй като прочетох, че повечето то вас го ползват. Има ли по-евтини, но надеждни варианти?
Точно този е от по-евтините и надеждни варианти, но цената му в момента е висока. Препоръчвам ти да изчакаш.

# 691
  • Варна
  • Мнения: 457
Някой беше казал, че космите не падали, а просто спирали да никнат, явно не е така, защото като си слагам стик дезодорант под мишницата и гледам как става в косми

# 692
  • Мнения: 66
Аз видях този. https://www.technomarket.bg/fotoepilatori/philips-sc1998-00-09167769
 Иначе да - само в емаг виждам 1997
Аз съм в дилема кой модел да избера, този има доп. Приставки, 1998 който също има приставка или 1994 който няма приставки но сякаш има повече функции.

Последна редакция: ср, 19 авг 2020, 13:19 от sty

# 693
  • Мнения: 12 845
Някой беше казал, че космите не падали, а просто спирали да никнат, явно не е така, защото като си слагам стик дезодорант под мишницата и гледам как става в косми
Принципно е вярно и по двата начина да го кажеш... Спират да растат действително, само че частта дето е била от умъртвения корен на косъма до повърхността на кожата постепенно излиза и си пада, тя няма къде да изчезне. Вече един път като са опадали, точно тези косми не поникват а просто ги няма.

# 694
  • Варна
  • Мнения: 457
Някой беше казал, че космите не падали, а просто спирали да никнат, явно не е така, защото като си слагам стик дезодорант под мишницата и гледам как става в косми
Принципно е вярно и по двата начина да го кажеш... Спират да растат действително, само че частта дето е била от умъртвения корен на косъма до повърхността на кожата постепенно излиза и си пада, тя няма къде да изчезне. Вече един път като са опадали, точно тези косми не поникват а просто ги няма.
И аз си мислех, че като опадат веднъж, дълго няма да се появят, но при първия ми по-голям интервал от 4 седмици, всички косми започнаха да се завръщат и сега опадват наново

# 695
  • София
  • Мнения: 3 679
Да дам и аз отчет
Двадесет дни на морето съм си бръснала краката чак на 19 тия ден и то не защото бе супер наложително. Космите бяха набори като за първи ден след бръснене.
Мустаци за двадесет дни - само 2-3 косъма. Ръцете не съм пипала още, но тук минавам с епилатор, а и сега дори да са излязли са руси и няма смисъл да махам.
Подмишници  минах с епилатор веднъж за 20 дни и то за 5-6 наболи косъма, но все пак ме дразнеха.
Бикини линия- супер не съм бръснала 10 дни и тогава космите бяха доста оредели, но интим- нищо не се е повлияло от фотоепилатора.
Днес светнах лице,интим, подмишници, за ръце и крака още се чудя защото съм доста почерняла и ме е страх да не се изгоря.

# 696
  • Мнения: 796
Аз видях този. https://www.technomarket.bg/fotoepilatori/philips-sc1998-00-09167769
 Иначе да - само в емаг виждам 1997
Аз съм в дилема кой модел да избера, този има доп. Приставки, 1998 който също има приставка или 1994 който няма приставки но сякаш има повече функции.
Какво значи повече функции, не са ли всички с едни и същи функции?
Питам, защото и аз съм в процес на проучване и избиране на фотоепилатор.
Аз загледах  PHILIPS BRI953/00 , някой може ли да сподели впечатления от модела?
Другото, което ме интересува е, ако няма накрайник за под мишници, може ли да се ползва този за бикини зоната- за под мишници?

# 697
  • София
  • Мнения: 5 139
Аз съм с BRI921 , нямам накрайник за подмишници, ползвам този за тяло без проблем. Само че намалявам степента, защото в противен случай ми пари.

# 698
  • Мнения: 66
Аз видях този. https://www.technomarket.bg/fotoepilatori/philips-sc1998-00-09167769
 Иначе да - само в емаг виждам 1997
Аз съм в дилема кой модел да избера, този има доп. Приставки, 1998 който също има приставка или 1994 който няма приставки но сякаш има повече функции.
Какво значи повече функции, не са ли всички с едни и същи функции?
Питам, защото и аз съм в процес на проучване и избиране на фотоепилатор.
Аз загледах  PHILIPS BRI953/00 , някой може ли да сподели впечатления от модела?
Другото, което ме интересува е, ако няма накрайник за под мишници, може ли да се ползва този за бикини зоната- за под мишници?
Ако се сравнят 2 модела (напр. 1994 и 1998)има повече изброени функции в полза на 1994, това имах предвид

# 699
  • София
  • Мнения: 2 061
Няма повече функции, а съществуващите са повторени по три пъти при описанието на 1994. Няма съществени разлики между двата модела.

# 700
  • Мнения: 66
Няма повече функции, а съществуващите са повторени по три пъти при описанието на 1994. Няма съществени разлики между двата модела.
Да, вярно,че така излиза. Благодаря Simple Smile

# 701
  • Мнения: 4 611
Извинете за глупавия въпрос, но след като се мине с фотоепилатора обезкосмява ли веднага? Падат ли косъмчетата? Или се обезкостявате с друго междувременно?

П.П. видях, че аутокоректа е написал обесКостява, вместо обезкосмява, но ще го оставя, защото е смешно Joy

# 702
  • here and now
  • Мнения: 4 239
Първо обезкостявяш Wink и после минаваш с фотоепилатора. т.е. минаваш на гладка кожа. Преди следваща процедура пак, междувременно пак, ако искаш.

# 703
  • София
  • Мнения: 5 139
Извинете за глупавия въпрос, но след като се мине с фотоепилатора обезкосмява ли веднага? Падат ли косъмчетата? Или се обезкостявате с друго междувременно?

П.П. видях, че аутокоректа е написал обесКостява, вместо обезкосмява, но ще го оставя, защото е смешно Joy

При мен не падат косъмчетата, но растежът става мноооооого бавен, а на места просто не поникват повече. Все пак поддържам с епилатор между процедурите, но това е защото ужасно ми се обърка режима на процедури и много ги разредих.

# 704
  • Мнения: X
Момичета, направих 4 процедури за подмишници и вече ми казва, че трябва само поддръжка, а космите през позитивна гледна точка са едва наполовина. Струва ми се рано. Нормално ли е?

Общи условия

Активация на акаунт