Фотоепилатори – въпроси и отговори – №2

  • 54 139
  • 782
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 628
Ако са леко пораснали има ли по-голям ефект или няма значение? Интересно ми е как ги хваща ако са обръснати. Иначе мисля на чакам някакъв черен петък, за да купя фотоепилатора. 500 лв ми се струват доста.

# 706
  • Мнения: 1 176
Ако следваме инструкциите, трябва зоната да е гладко обръсната. Когато пропусна косъм и го светна, остават петънца по стъклото на накрайника и мириша на пърлено.
Не знам каква е причината и кога/дали са променили технологията. Преди години като ходих в салон, изискването беше да имам израснал косъм на около 2-3 дни след бръснене. Не смея да го прилагам вкъщи - не за друго, не ми се рискува да си повредя епилатора.

# 707
  • Мнения: 27 971
Идеята е импулсите да отиват към частта на космите която е под кожата, а не към това което е над кожата. При по-дълги косми ефектът не е по-голям, а напротив.

# 708
  • Мнения: 1
Здравейте всички,

Аз съм новичка тук, регнах е специлано да дам инфо за PHILIPS BRI953/00 който ми пристигна днес, тъй като аз така и не намерих огранизирани отговори на всичките си въпроси преди да го купя. Надявам се да помогна като приложа снимки на ръководството за употреба, което отговаря на много от нещата които най-често са неясни и лично на мен ми помогна да разбера доста добре как работи.  Съжалявам ако не е в реда на правилата да слагам толкова снимки наведнъж - моля да ме поправите ако има нужда.

Прилагам снимки на упътването:











Най-важното според мен:
1. Може да се ползва от почти всеки тип кожа, освен МНОГО тъмна кожа или кожа с много светли косми, тъй като цвета на косъма (в корена си) е това коет 'приема' светлината;
2. Работи най-добре на светла кожа с тъмен косъм, защото така кожата не 'хваща' от светлината, а тя се приема най-вече от самия фоликул;
3. Приставките са едни и същи, единственото различно е размера на прозорчето им и леки извивки, които имат - според мен всяка може да сее ползва нявсякъде стига да иима пълен допир с кожата;
4. Не е добре да се ползва в слънчеви месеци и категорично пише да не се ползва на вежди и лице като цяло в месеци които хващаме тен; За мъже е забранено да се ползва на брада;
5. Изкуствен тен трябва да се премахне преди ползване на уреда; Кремове и олиа също трябва да се отмият;
6. Трябва да се премахне косъма преди използване на уреда; Важно е светлината да има достъп до фоликула/корена, за да забави растежа на бъдещи косми;
7. Този модел има настройка за препоръчване на степен на интензитет, но може да се ползва и такъв по ваш избор;
8. Космите имат цикъл на растеж и могат да бъдат 'облъчени' само в активната си фаза. За да се афектират всички косми трябва първо по-често (на две седмици за около 4-5 пъти) да се обработят желаните зони, за да може тези косми, които не са били активни и следователно афектирани предния път да се хванат в следващия, така се оеднаквява цикъла и после само се поддържа веднъж на 4 седмици или по-рядко ако ефекта е много добър.

За друго не мога да се сетя в момента, питайте ме ако се сещате вие.

Щастливо обезкосмяване!

Последна редакция: чт, 27 авг 2020, 12:48 от annie_stavreva

# 709
  • Мнения: X
Готина рекламка.
Няма да я докладвам заради снимките и инфото.

# 710
  • Мнения: X
Здравейте всички,

Аз съм новичка тук, регнах е специлано да дам инфо за PHILIPS BRI953/00 който ми пристигна днес, тъй като аз така и не намерих огранизирани отговори на всичките си въпроси преди да го купя. Надявам се да помогна като приложа снимки на ръководството за употреба, което отговаря на много от нещата които най-често са неясни и лично на мен ми помогна да разбера доста добре как работи.  Съжалявам ако не е в реда на правилата да слагам толкова снимки наведнъж - моля да ме поправите ако има нужда.

Прилагам снимки на упътването:











Най-важното според мен:
1. Може да се ползва от почти всеки тип кожа, освен МНОГО тъмна кожа или кожа с много светли косми, тъй като цвета на косъма (в корена си) е това коет 'приема' светлината;
2. Работи най-добре на светла кожа с тъмен косъм, защото така кожата не 'хваща' от светлината, а тя се приема най-вече от самия фоликул;
3. Приставките са едни и същи, единственото различно е размера на прозорчето им и леки извивки, които имат - според мен всяка може да сее ползва нявсякъде стига да иима пълен допир с кожата;
4. Не е добре да се ползва в слънчеви месеци и категорично пише да не се ползва на вежди и лице като цяло в месеци които хващаме тен; За мъже е забранено да се ползва на брада;
5. Изкуствен тен трябва да се премахне преди ползване на уреда; Кремове и олиа също трябва да се отмият;
6. Трябва да се премахне косъма преди използване на уреда; Важно е светлината да има достъп до фоликула/корена, за да забави растежа на бъдещи косми;
7. Този модел има настройка за препоръчване на степен на интензитет, но може да се ползва и такъв по ваш избор;
8. Космите имат цикъл на растеж и могат да бъдат 'облъчени' само в активната си фаза. За да се афектират всички косми трябва първо по-често (на две седмици за около 4-5 пъти) да се обработят желаните зони, за да може тези косми, които не са били активни и следователно афектирани предния път да се хванат в следващия, така се оеднаквява цикъла и после само се поддържа веднъж на 4 седмици или по-рядко ако ефекта е много добър.

За друго не мога да се сетя в момента, питайте ме ако се сещате вие.

Щастливо обезкосмяване!
И кое е реклама? Магазин ли рекламира, линк ли е посочен?

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 5 703
Може ли да не се цитират цели чаршафи от текст, а като се прави да е в скрит текст?

# 712
  • Мнения: 27 971
Мисля, че имаше име на магазин или линк в първата версия на дългия пост. Явно е имало модериране. Иначе, полезен пост относно функциите на фотоепилатора. Simple Smile

# 713
  • Мнения: 2 259
И аз ползвам от година и половина BRI953, много съм доволна, че се реших на покупка, най-добре изхарчените ми пари в тази насока♥

# 714
  • Мнения: 5 832
Гал, не гледай какво пише, а как се повлиява растежът при теб. Докато не видиш задоволителни резултати ги прави на 2 седмици. При мен на подмишници най-бързо повлия, но бяха със сигурност над 7 процедури преди да ми останат по 2-3 косъма, които колкото и да святкам си стоят.

# 715
  • София
  • Мнения: 3 761
Момичета знаете ли дали може да се използва фотоепилатора при разширени вени/, не намирам в описанието /, а много похвалих уреда на моя приятелка, но това я спира

# 716
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 498
Здравейте, момичета! Нахлувам в темата с едно питане. Имам Филипс Лумеа, и съм доволна като цяло. Правя подмишници, триъгълник и крака. Най- бързо се повлияха подмишниците при мен. Мисля, че още след 4 процедура изчезнаха косъмчетата.
Въпросът ми е: В приложението на телефона ми след 5 процедура излезе" Сега няма нужда да бръсненете повече". Вие бръснете ли краката си например след 5 процедура, ако има косъмчета? И аз ще направя друга след 2 седмици, щото краката ми са до никъде, но 1 месец спирах, щото бях с тен, и по- предния се бях изгорила на няколко места по краката... Триъгълникът също има малко тук - там и се чудя дали да ги бръсна...Той е на 6 процедури.

# 717
  • Мнения: X
И аз да питам, бързо ли ви прегрява машинката? Като правя крака или ръце, ги разделям на по 4 зони (ляво/дясно и под/над лакът/коляно). Епилаторът прегрява още преди да съм приключила със зона.

# 718
  • Мнения: 5 832
И аз да питам, бързо ли ви прегрява машинката? Като правя крака или ръце, ги разделям на по 4 зони (ляво/дясно и под/над лакът/коляно). Епилаторът прегрява още преди да съм приключила със зона.
И първият и вторият ми загряваха бързо. Един цял крак го правя на 3- 4 пъти. Лице, мишници и интим ги правя без да загрее.

# 719
  • София
  • Мнения: 1 510
Фотоепилатор Lumea 1997 дали някога пада под 400 лв? Сега е на такава цена в Кауфланд с 20 % намаление.

Общи условия

Активация на акаунт