Препоръчайте добър проктолог

  • 19 815
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! Моля, препоръчайте добър проктолог в София. От предишни теми не става много ясно, а и мненията са едва две-три.

# 1
  • Мнения: 65
Моят съвет е да се консултирате с няколко, преди да вземете решение какво да правите. Стремежът на болниците е да правят операции, но те са в краен случай като решение. А и има доста варианти на операция и всеки препоръчва това, което той сам прави. Аз лично съм най-доволна от ВМА, но там не сме лекували хемороиди. Не препоръчвам в никакъв случай Токуда и др Маринов. Др Ходжаджиков също е добър вариант.

Ето по-подробно историята ми:

Имам проблеми от около повече от 3 години - всичко започна с хемороиди, впоследствие и жлъчни кризи. Ще се опитам да обобщя, за да бъда максимално полезна:
1) Първоначално се обърнах към др Живко Цаков в Онкологията. Не го препоръчвам. Болницата е държавна, но екипът там се държи все едно продава нещо. Ако не получат допълнително пари, просто не "успяват да открият проблема" и си правят устата за пари. Отношението не е като към болен човек, а като към страна в пазарлък. На мен докторът даже ми каза, че, "ако съм си била платила, вече съм щяла да съм оздравяла", при положение, че съм платила на каса всичко, което ми е било поискано. Направи ми колоноскопия, която не е описана. Имаше свивка на червото, която лично аз съм го умолявала да опише, защото просто колоноскопията е правена без упойка и аз бях там.
2) В крайна сметка, след скандал заради това, че не ме лекува, Живко Цаков ме насочи към др Желязков, който минава за проктолог. Той лекува само консервативно хемороидите и, когато нещата се влошиха, направо ме изгони от кабинета, защото ми бил казал да дойда за следващ преглед чак след 6 месеца, а "аз съм му се влачела на две седмици". Разбира се на него също всичко му беше платено. Когато си тръгвах, го чух да казва на сестрата, че имам сериозен проблем и той няма да се мъчи за без нищо. Не бих препоръчала този лекар на никой.
3) От там се озовах на улицата - буквално - след около 2 години "лечение". Една продавачка в магазин ми беше препоръчала доц. Филипов от болница Иван Рилски, който бил оперирал нейна позната от хемороиди. Още тя ми каза, че той обаче искал допълнително пари - минимум четирицифрена сума. Бях толкова зле и отчаяна, че вече наистина не ме интересуваха парите. Когато се обадих по телефона, се случи точно това - поиска ми пари. Въпреки щедрата компенсация, отношението беше повече от отвратително. Направиха ми втора колоноскопия - тя пак нищо не показа. Махна един хемороид - другите ги връзва др Ходжаджиков в Юнион клиник 6 месеца след операцията. Симптомите ми обачене отзвучаха напълно, макар да имаше подобрение.
4) Миналият декември реших да се оперирам от жлъчка. Оперира ме проф. Белоконски в ВМА. Мога само да кажа, че това е изключителен човек. В момента, в който чу колко проблеми имам, каза, че ще оперира той. Не ми поиска нио лев над официалната сума, която се плаща на касите на болницата. В болницата ме сложиха в самостоятелна стая, защото вече бях доста стресирана и дори не поискаха да я платя. Оказа се, че жлъчката има много сраствания. След операцията и проблемът с хемороидите се подобри. Оказа се, че сигмата, която толкова настоявах да се опише, е доста важна. Предстои ми още една колоноскопия.

# 2
  • Мнения: 40

Боже! Това звучи ужасно, не мога да разбера такива хора как де наричат лекари... Аз за това си ходя по доктори в родният град, понеже знам, че там ще ми се обърне внимание и няма да гледат колко да ме изръсят... Съжалявам за това, което Ви се е случило и дано нещата да подобряват!

# 3
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 351
Аз съм доволна от др Милка Пенева и др Делян Денев от Юнион клиник. В моят случай се касаеше за перианален абсцес и фистула в последствие.

# 4
  • Мнения: 2
Д-р Делян Денев Union clinik страхотно отношение гледа на пациента като истински лекар а не като търговец за което му благодаря.Прегледа се извършва от него като обяснява всичко което се вижда на монитора.Пациента гледа правената му манипулация на монитор не като в Он-Клиник да гледа бялата стена.Д-р Денев истински лекар-не търговец като Христозов от Он-Клиник.

Общи условия

Активация на акаунт