Аутизъм?

  • 2 564
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Здравейте! Тревожа се,че дъщеря ми (2г и 1 м)  страда от аутизъм .. не го мислих докато днес не попаднах случайно на една статия за аутизма .. някои симптоми наистина съвпадат със  поведението на дъщеря ми . Като например,че се прави че не ме чува , бърбори но не я разбирам , обича да си играе сама но пък това го отдавам на това че  до сега е била  единствено дете и е трудно да си споделя играчките и заниманията с други деца . Обича да реди  неща  едно върху друго събаря ги и се радва вика и мен да си играя със нея също любимата и игра е да иска вода и да я разлива чаша в чаша , казва няколко думички като мама,тати,сочи брачето си и казва бебе иска го на ръце  когато се ядоса хвърля предмета които и е в ръката  и казва сама  ноу , ноу  дава ми целувка когато я помоля ,  все ми взима ръцете и ме кара да и дам нещо било играчка или храна търси внимание винаги е усмихната дори когато е болна.Общо зето мисля, че е нормално но ме тревожат неините игри  като постоянно  редене и играта с вода и това, че не може все още да говори. Трябва ли да се притеснявам  наистина съм разтревожена Sad

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 01:32 от Ivelina.m

# 1
  • Мнения: 646
Детето е малко, ако му пускате детски на теблети, телефони и телевизор спрете, въведете режим на лягане около 8 вечерта. Това посъветваха моя приятелка и детето се подобри изключително много. За всеки случай е хубаво да се посети и логопед, за ваше успокоение и да ви даде насоки за работа с детето. Кажете от кой град сте?

# 2
  • Мизия
  • Мнения: 295
Аз смятам, че с детото Ви всичко е наред. Първата думичка на моят син беше на 2г. и 5м. чак. До преди две години (сега е на 6г.) обичаше тоя номер с чашите с вода. Ако желаете заведете го на специалист, но лично аз смятам, че всичко е наред.

# 3
  • Мнения: 120
Абсолютно споделям мнението, че ако детето гледа тв, тел и пр. трябва да се спре категорично, а не да се намали времето. Ранното лягане е много важно, а нещо, което може да Ви даде частица яснота са нивата на витамин Б12. Скоро четох научна статия, в която беше описано точно колко важни са нивата на този витамин, а особено пък при аутистите, защото набавянето му /ако има дефицит/ подпомага състоянието. Мисля, че статията беше на английски учени.
Дано всичко да е наред с детенцето, но не оставяйте нещата така! Посетете детски невролог, поне няма да навреди. Успех!

# 4
  • Мнения: 103
Детето е малко, ако му пускате детски на теблети, телефони и телевизор спрете, въведете режим на лягане около 8 вечерта. Това посъветваха моя приятелка и детето се подобри изключително много. За всеки случай е хубаво да се посети и логопед, за ваше успокоение и да ви даде насоки за работа с детето. Кажете от кой град сте?
Живеем в Белгия  днес имам консултация  при лекар  за да ни насочи дъли при специалист, изследвания или  просто да ме успокои че и няма нищо Rolling Eyes
Аз смятам, че с детото Ви всичко е наред. Първата думичка на моят син беше на 2г. и 5м. чак. До преди две години (сега е на 6г.) обичаше тоя номер с чашите с вода. Ако желаете заведете го на специалист, но лично аз смятам, че всичко е наред.
  благодаря ти ..  ще посетим лекар със сигурност
Скрит текст:
Абсолютно споделям мнението, че ако детето гледа тв, тел и пр. трябва да се спре категорично, а не да се намали времето. Ранното лягане е много важно, а нещо, което може да Ви даде частица яснота са нивата на витамин Б12. Скоро четох научна статия, в която беше описано точно колко важни са нивата на този витамин, а особено пък при аутистите, защото набавянето му /ако има дефицит/ подпомага състоянието. Мисля, че статията беше на английски учени.
Дано всичко да е наред с детенцето, но не оставяйте нещата така! Посетете детски невролог, поне няма да навреди. Успех!
  И аз съм чувала че този витамин че е  много важен  .    Ще направим пълни изследвания за всеки случай.  А има ли вероятност просто да не е готова да говори или  както казва свекървами много е '' разглезена ,, ? No Mouth

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 15:48 от AnMary

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Не може по една статия да си диагностицираш детето. Несериозно е.

Говори с педиатъра.
Ходи ли на ясла? ако ходи, питай там, те биха забелязали, ако има нещо за изясняване.

# 6
  • Мизия
  • Мнения: 295
Забравих да допълня нещо...
Моята майка работи като мед.сестра в ясла и както пише в горният коментар, персоналът пръв забелязва по-различно то поведение у детето.
Има няколко случаи, при които майка ми и нейни колежки са казвали на родителите, че забелязват нещо в детето, но родителите започват да вдигат скандал, че не е било вярно, а в последствие се оказва точно това, което са казали в детската градина. Моят съвет към Вас е почти същият като на aysalein: Поговорете с персонала в детското заведение. През тях са минали стотици деца и те имат поглед над нещата. Надявам се накрая всичко да се окаже единствено плод на Вашата развинтена фантазия. Прегръдки Simple Smile

# 7
  • Мнения: 103
Мили майки Благодаря ви за отзивите и за изчерпателните  коментари ! Знам че със един пост няма да сложа диагноза. Но ако поне една беше на моето място... чакам второто си дете всеки момент да почине Disappointed  как мислите ? Това моята развинтена фантазия ли е или просто страх паника която веднъж съм преживявала и най- големия ми страх се сбъдна ! Нямали да съм загрижена при най- малкпто подозрение Sad НЕ СЪДЕТЕ !    Затова днес бяхме на лекар и проблема,че не говори все още, може би е друг които скоро ще оправим също така лекарката се опита да комуникара със нея и се получи след прегледа и даде подарък тя се зарадва много  се възхити  като каза "уаааооу,, и започна да бърбори по  бебешки  . Лекарката ми каза че има нормална реакция и също ме посъветва да  кажа на учителките в яслата да я наблюдават .  Hug

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 21:05 от Ivelina.m

# 8
  • Мнения: 646
Ivelina разплака ме, съжалявам много за това през което преминаваш Sad
Сигурна съм, че всички отговори за добронамерени, просто прочетено, не казано е по- друго.

# 9
  • Мнения: 103
Ivelina разплака ме, съжалявам много за това през което преминаваш Sad
Сигурна съм, че всички отговори за добронамерени, просто прочетено, не казано е по- друго.
   благодаря ви за коментарите  все пак наистина  ме успокоихме  Hug

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 22:18 от Ivelina.m

# 10
  • Мнения: 2 058
Съжалявам за това през , което преминавате , но не е съвсем неоснователно притеснението ви като в никакъв случай не казвам , че е аутизъм . Не знам как е в Белгия, но в България при подобни съмнения се прави консултация с логопед , психолох и психиатър . Правят оценка и дават съвети как да се работи с детето . Витамин Б12 и Витамин Д също са важни в случая .Без таблети и телефони .

# 11
  • Мнения: 4
Здравейте, Аз съм майка на дете което е на 2 години и 3 месеца и съм много притеснена да не би детето ми да има аутизъм. Но съм и доста объркана защото хем има някой симптоми хем в следващ момент не. Например:някой път и викам на име не ми реагира изобщо, а ако и кажа искаш ли вода дори и с гръб към мен реагира и идва. Някой път тя си играе и аз така спонтанно  тя с гръб към мен и извика мая и се обръща. Не посочва с пръст, но мине ли кола или нещо друго с интерес го проследява. Играе си сравнително добре- например конструктор нарежда кубчетата на дъската прави кули и ги събаря и после пак. Не нарежда играчките в редици даже може да заспи както са хаотично върху тях. Нарежда дървени пъзели от типа където се захващат и се поставят на място. Вън на площадката като свободен електрон но не бяга от деца но не се заиграва но може да отиде да вземе играчка от тях или някой ако прави нещо и интересно се заглежда. Сънят и е добър не е изпаднала в нервни изблици, заревава ако не и дам нещо което иска но за кратко и после започва да се занимава с друго. От 2 седмици съм спряла телевизия и по специално бейби тв. Гледаше го от 1 година от там е научила бай бай кат кар. Сега ако го пусна се въодушевява и радостно започва да гледа. На някой детски направо подскача от радост. Извинявам се за дългото съобщение но съм много притеснена защо не винаги ми се обръща на името си. Благодаря ви предварително за отговора.

Последна редакция: сб, 30 май 2020, 14:00 от Ednamama82

Общи условия

Активация на акаунт