Обсъждане на имотни обяви-14

  • 21 175
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Скрит текст:
Скрит текст:
Не коментираме цените, а факта че облика на един квартал може да се промени коренно много бързо.

Не коментираш цените, а имиджа на квартала.
И как ББ не бил вече престижен? По какво се мери? Че няма споменаване тук ли? Просто няма предлагане, представи си, не продават. wwt?! /кой би помислил/

По статистика това е кварталът с най-висок ръст на цените 77% от не нам си коя година насам сравнено, в този форум прочетох линка.
Ама четете си темата преди да поствате, щото някои се опитваме от вас да се ориентираме изгодно ли купуваме 😜

Ще повторя, чети бавно : не коментирам цените, а това че един квартал може да се промени за много бързо. Не съм споменал думата имидж, но като стана въпрос - да навремето ББ се сравняваше с Иван Вазов и Лозенец, а сега с Гоце Делчев и Борово. Имиджа е паднал - факт.
Нещо пак си се объркал. ББ никога не се е сравнявал с Лозенец и Иван Вазов, ако говорим за истинския Лозенец, не за Хладилника, Кръста или Кошарите, да не говорим за Кръстова вада, която стана "Лозенец" от 10-ина години някъде. Винаги се е сравнявал със Стрелбище, Гоце Делчев/Мотописта и Хиподрума.  Никакъв имидж не му е паднал на Белите брези, все така си е в скъпите, макар и не в най-скъпите квартали на София.
НС има във всички желани квартали, най-вече там, където имаше повече къщи, и НС в смутните години между 1990 и 2002/3 се строяха напълно безконтролно.  Но това касае всички квартали, където има инвеститорски интерес, така че те пак си запазват вътрешното съотношение и по цени, и по имидж, като тези две неща са с 1 корелация.

Спориш за неща, за които просто не си запозната.
Всеки четящ може сам да прецени кой е запознат и кой не е Simple Smile Особено като тръгне да купува, защото не е наследил Simple Smile

# 61
  • Мнения: 9 797
Попея, аз не оспорих мнението на Таф, напротив - съгласих се с него.
А тъмният вестибюл е като кухньохоловете в НС, все е по-тъмно в дъното - колко по-тъмно вече зависи от изложението, етажа, осветеността на основният прозорец. Ако е север на нисък етаж, ако има дърво пред прозореца или по-висока сграда на отсрещния тротоар на тясна уличка и е запад, та слънцето вече да осветява от ниско - все разни варианти. Аз имам северни прозорци, но на висок етаж и без кооперации пред тях. Светло е от тях поне на 5-6 метра навътре в помещението, което е дължината на най-често срещаните холове, дори и такива с тъмен вестибюл. Само се моля да вземат да подкастрят кестените преди да са стигнали до моя етаж. Искам си светлото. Наши роднини имат хол с тъмен вестибюл западно изложение на Борис до бул. Пенчо Славейков, апартаментът е 2 ет. Ами тъмно си е, много по-тъмно от моя север - дървета, тясна улица, кооперации отсреща, въпреки че запад е по-добре от север.
И съм съгласна, че както и да пребоядисаш тъмно помещение, то все ще си остане тъмно. Осветеността ще е все същата, може би субективното усещане леко ще се промени, но само много леко. Но пък има хора, които обичат да им е по-тъмно, дори пускат щори и плътни завеси дори през деня, за да не им е светло. То хората сме различни, дано всеки да си намери това, което му харесва.

# 62
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Няма смисъл от тези спорове, всеки говори от собствен опит и наблюдения и най-големия такъв не е достатъчен за 100 % вярно твърдение, защото са капка в морето. Както каза Попея, дори аз, която съм в този "джаз" всеки ден няма как да има пълна картинка. Но ако дойде купувач и не му стига бюджета за Борово, Гоце Делчев, Хиподрума и т.н. ще му кажа, че ББ е по-евтино с 5-8 % и могат да се случат нещата и ще бъда права. Защото реално е така, правили сме го и го правим. Еххх да можеше с натискането на един бутон да видиш всички средни продажни цени на всеки квартал, по вид и тип строителство и т.н., както е много други държави...аххх... мечти.

# 63
  • Мнения: X
мандаринка, отговорих ти, защото ме беше цитирала и излезе, че съм от любителите на тъмните помещения, а аз изобщо не съм такава, точно обратното, искам много слънце вътре в имота, макар и с цената на по-големи разходи за отопление (защото големината на прозорците е фактор). Въпросът е да имаш късмета да съчетаеш и светло, и зелено, но ако не може, светло е с предимство пред зелено. За ТафТаф съм сигурна, че все някога ще излезе такова на мястото, където търси. Просто трябва да следи и да не се отказва.
За дърветата - напразно ги набеди за виновници за тъмнината, ако са широколистни, те лятото спомагат за охлаждането, защото засенчват с листата си, а зимата не пречат на слънцето, защото са без листа, затова и са желан елемент от биоклиматичната архитектура. Тъмнината в помещенията зависи много повече от другите особености на сградата и апартамента.

Томева, как си омайваш клиентите, си е твоя работа, но ако в ББ излезе хубаво жилище с прилични отстояния и гледка, а не сбутано и да гледа към захабено НС от 1990-те,  то няма да е по-евтино от аналогично в Хиподрума или в Стрелбище, или в Гоце Делчев, за еднотипно строителство.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 12:19 от Анонимен

# 64
  • Мнения: 2 315
Тоя спор го загуби, попеа. Дай да минем нататък.

# 65
  • Мнения: X
Джедаят, щом казваш....Laughing

# 66
  • Мнения: 976
Тоя спор го загуби, попеа. Дай да минем нататък.
Лично аз като гледам от всичките спорове губещ и печеливш няма.Всеки си гледа на нещата от неговата камбанария и си налага неговите възгледи за "живота" Simple Smile  което разбира се не е обективно, но какво да се прави......Форум е все пак ,  и всеки може да отсее по нещо за себе си.Все полза някаква ще има !

# 67
  • Мнения: 19 487
Четох един анализ, че 2020 щяла да бъде годината на купувача, дерзайте значи тези, които ще купуват. Аз бих постнала тук една обява за обсъждане в смисъл че първоначално апартаментът се предлага с паркомясто, после като позвъних се оказа, че паркомястото се давало под наем от този, дето продава апартамента, ама било много изгодно. Изгодно първите няколко месеца и после - по договаряне. Не бих взела посмъртно подобен имот, както впрочем и такъв в затворен комплекс - после непрекъснато ще дължиш едни суми на някого, който в повечето случаи те изнудва. Примери около мен бол.

# 68
  • Мнения: 976
@milittana   после непрекъснато ще дължиш едни суми на някого, който в повечето случаи те изнудва
Най после някой да го каже !!! Това убива ! Особено не дай боже стане нещо и приходите на семейството паднат, става адски стресиращо и обзема изцяло мисълтта.Лично потърпевша съм.Много дразнещ факт.Сега когато сме с орязани и намаляли приходи се усеща с пълна сила, преди не правеше впечатление.Депресиращо е поне за мен.

# 69
  • Мнения: X
Поддръжка на озеленяване, охрана и почистване няма как да са безплатни. Ако човек иска да живее в приятна обстановка няма как да не плаща.

# 70
  • Мнения: 19 487
Аз нямах предвид да живея в коптор, а да плащам и поръчвам тогава когато преценя и това, което на мен ми харесва, не това, което фирмата пропърти-мениджър иска. Разликата е очевидна смятам. А и в тези комплекси зная, че на един платил, има пет неплащащи тарикати, та ясно колко се и поддържа средата де. Както и да е, в случая се интересувах от апартамент с паркомясто за покупка, а не да купя апартамента и да дължа някому всеки месец за ползване на паркомястото.

# 71
  • Мнения: X
Аз нямах предвид да живея в коптор, а да плащам и поръчвам тогава когато преценя и това, което на мен ми харесва, не това, което фирмата пропърти-мениджър иска. Разликата е очевидна смятам. А и в тези комплекси зная, че на един платил, има пет неплащащи тарикати, та ясно колко се и поддържа средата де. Както и да е, в случая се интересувах от апартамент с паркомясто за покупка, а не да купя апартамента и да дължа някому всеки месец за ползване на паркомястото.
Напоследък в много комплекси договорите са непробиваеми. Няма вариант да не платиш. Така се гарантира, че винаги ще е добре поддържано., а това е наистина важно. Съвсем по друг начин се чувства човек когато го заобикаля красива среда.

# 72
  • Мнения: 2 315
Не се кефя на комплекси (самата дума е гадна). Да живееш зад ограда и да плащаш за това ми се струва ужасно. Има ли някакви особени предимства живота в комплекс освен, че достъпът на външни лица е ограничен до известна степен?

# 73
  • Мнения: 18 526
Ако плащането гарантира нормалност - да, подкрепям с две ръце.

Но наскоро потребителка беше разказвала много неприятна случка с неин колега, който получил заплахи след общо събрание, където направил забележка за озеленяването на комплекса, където са офисите им.
Сигурно трябва да се направят бял и черен списък на комплексите и обслужващите ги фирми.

# 74
  • Мнения: 2 315
А какво значи нормалност?

Общи условия

Активация на акаунт