боза ?

  • 6 792
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 5 535
Цитат на: Vache
Баща ми ми донесе в родилния дом боза, за да ми дойдела кърмата. Детската акушерка само като видя и й настръхна косата... Вика "Абе знаеш ли какви колики ще му образуваш на това бебе от тая боза!" Така и не я пих!

И на мен ми донесе мъжът ми в родилното и като гракнаха онези ми ти акушерки, можело да направи разстройство бебето, накрая санитарката на етажа пи боза.
Аз досега не съм давала на Детелина и честно казано ме е страх да и дам, защото има чувствителен стомах и не знам какви могат да са последиците.

# 16
  • Мнения: 3 926
Според мен, ако вие пиете и детето гледа и иска - дайте му 1-2 глътки. Ние давахме на сина на приятелката ми шоколад още на 3 месеца. Да опита детето - това не значи да го храниш неправилно, но то стои в шезлонга срещу нас, ние вечеряме и той се облизва - как да не му дадеш да опита Confused:  Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Assinka
Според мен, ако вие пиете и детето гледа и иска - дайте му 1-2 глътки. Ние давахме на сина на приятелката ми шоколад още на 3 месеца. Да опита детето - това не значи да го храниш неправилно, но то стои в шезлонга срещу нас, ние вечеряме и той се облизва - как да не му дадеш да опита Confused:  Grinning


 Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked

Какво да опита?????? Това значи, че го ХРАНИШ НЕПРАВИЛНО!!!! Не може да даваш на тримесечно бебе шоколад, ако ще да е най-миниатюрното парченце!! Пази боже... Shocked

# 18
  • Мнения: 4 390
Цитат на: Assinka
Според мен, ако вие пиете и детето гледа и иска - дайте му 1-2 глътки. Ние давахме на сина на приятелката ми шоколад още на 3 месеца. Да опита детето - това не значи да го храниш неправилно, но то стои в шезлонга срещу нас, ние вечеряме и той се облизва - как да не му дадеш да опита Confused:  Grinning


УЖАС!!!!!!!!! Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked
Втресе ме като прочетох!
Както е казала Vache - пази Боже! #2gunfire

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Assinka
Според мен, ако вие пиете и детето гледа и иска - дайте му 1-2 глътки. Ние давахме на сина на приятелката ми шоколад още на 3 месеца. Да опита детето - това не значи да го храниш неправилно, но то стои в шезлонга срещу нас, ние вечеряме и той се облизва - как да не му дадеш да опита Confused:  Grinning


Assinka, не се сърди на реакцията ни, обаче наистина е безумие да се дава шоколад или каквото и да е освен мляко на 3 месечно бебе. Аз съм давала и сокове, защото съм привърженик на ранното захранване, но те се въвеждат по определен начин. Александра сега е на 1 г. 8 м. и е яла шоколад няколко пъти, като общо взето са й давали, а аз не съм могла да откажа... Sick Става дума в близките 2-3 месеца

# 20
  • Мнения: 3 926
Не, не го приемам за "заяждане" Grinning  Но наистина смятам, че нищо не пречи при положение, че детето е здраво и вече се оглежда в света около него. Това от майка ми го знам, а тя е педиатрична сестра, при това е работила в недоносено отделение. Аз още на 4 месеца съм яла попара, а сега я препоръчват след 6-тия доколкото знам. Това не значи да изяде цял пакет зрънчо на 3-4 месеца, нито да му се дава блокче шоколад - само да близне детето Simple Smile  Та те от една чаена лъжичка сок могат да се обринат, но като тръгнат да пълзят (което може да се случи и преди общоприетото време) лапат какви ли не работи зад гърба на мама, колкото и да е блесната къщата. Това е по опасно от облизване на пръст с шоколад. Поне аз така мисля Grinning

# 21
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Assinka
Не, не го приемам за "заяждане" Grinning  Но наистина смятам, че нищо не пречи при положение, че детето е здраво и вече се оглежда в света около него. Това от майка ми го знам, а тя е педиатрична сестра, при това е работила в недоносено отделение. Аз още на 4 месеца съм яла попара, а сега я препоръчват след 6-тия доколкото знам. Това не значи да изяде цял пакет зрънчо на 3-4 месеца, нито да му се дава блокче шоколад - само да близне детето Simple Smile  Та те от една чаена лъжичка сок могат да се обринат, но като тръгнат да пълзят (което може да се случи и преди общоприетото време) лапат какви ли не работи зад гърба на мама, колкото и да е блесната къщата. Това е по опасно от облизване на пръст с шоколад. Поне аз така мисля Grinning


Значи... захранването няма нищо общо с пълзенето и лапането на боклуци... категорично не бих дала на дете на 3 м. шоколад, дори и да близне... Има време, цял живот ще яде шоколад. И ми е много смешно как на 3 месечно бебе като ме гледа ще му се прияде  Shocked . Такива работи стават след 1 г. Сега не мога да се отърва от щерката - само ме гледа в устата..., но дете на 3 м. изобщо не осъзнава такива неща. То ви е гледало от интерес, а не защото му се е ядяло нещо... на тази възраст храненето е инстинкт, не е осъзнато. Детето го боли стомаха от глад, то плаче заради болката и когато се напълни стомахчето то спира. Сходни са болките при колики... разбираш ли... глада стига до мозъка му като болка, а не като осъзнато "Яде ми се мляко"

И накрая ще ти кажа, като бъдеща майка да не се връзваш на глупости "Дай му да хапне, че е момченце, да не му стане нещо" Същото важи за бременността. Мен колежките ме караха да ям какво ли не, независимо дали ми се яде. Да не ми станело нещо... Е, да ти кажа никога през бременността не ми се прияде нищо конкретно, за което направо да примирам... Аз не се връзвах, ама е дразнещо такова нещо...

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Assinka
че нищо не пречи при положение, че детето е здраво и вече се оглежда в света около него.


Само още нещо. Тук няма нищо общо дали детето е здраво, а доколко е зрял стомаха. Стомаха на бебетата в началото може да усвоява без проблем само майчината кърма. Разбира се има изключения, примерно непоносимостта към лактазата (млечната захар) се проявява и към кърмата - Александра беше така. Когато майката по една  или друга причина не може да кърми се дава краве адаптирано мляко или соево мляко. Адаптирано означава, че дългите белтъчни вериги в кравето мляко са накъсани, за да могат да се възприемат от стомахчето на бебето. Адаптирано мляко се дава до 6 месец, после се заменя с частично адаптирано и чак след година се дава нормално краве мляко. Това разбира се, при условие, че детето няма алергия към белтъка на кравето мляко.

Така че, за попарата на 4 м.... Аз съм захранена с кисело мляко на 2 месеца, защото майка ми не е имала кърма и тогава не е имало Хумана и такива млека. Принудена е била. Може би и твоята майка е била принудена. Обаче това не значи, че и ние трябва да го правим това нещо... При ранното захранване попара се дава на 7 месеца. За късното - не знам... аз съм привърженик на ранното  Grinning

# 23
  • Мнения: 3 926
Благодаря за изчерпателната информация Grinning  И аз лично не се връзвам на фрази от сорта: "Яж за двама" и тем подобни Close  Водя се по собствените си желания Simple Smile  Далеч не мислех, че ще предизвикам дебат с това мнение Embarassed  И съжалявам, ако то ще "ядоса" някого Sad  А като бъдеща майка... Confused:  Да се роди живо и здраво, пък ако имам кърма (дай боже, аз се настройвам, че ще имам ) Sign Exclamation  ще си го кърмя докато може. А за шоколада и т.н. Confused:  Няма смисъл да продължаваме Grinning , че всичко тръгна от една боза Grinning  Целувки на всички Heart Eyes  Леки бременности, прекрасни бебоци и здрави дечица newsm10

# 24
  • Мнения: 768
Ако видиш как се прави бозата и какво плува в нея нито ти би пила, а най-малко би ти хрумнало да дадеш на бебето.
 Grinning
То и аз допреди да зная обичах боза, ама след като разбрах не сьм пила.
 Grinning
Давай му сокчета от плодове и зеленчуци ако искаш да пие разнообразни неща, ама все пак избягвай бозата.

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Assinka
Няма смисъл да продължаваме Grinning , че всичко тръгна от една боза Grinning


Ей това беше готино!  #Milti  #Milti  #Milti  #Silly

Общи условия

Активация на акаунт