Да му дам ли шанс или си губя времето?

  • 8 720
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 260
Цитат
gramii, точно децата са причината, защото той постоянно ми повтаря колко много ни пречат да бъдем заедно. Според него децата отнемат ценното ми време, което трябва да използвам за бизнес дела

Не мога да си го представя децата да пречат на родителите си.

Цитат

Ами никак не е приятно през ден да те гонят от дома ти, защото не си успяла да свършиш целия списък от задачи.
През дома ни минаха поне 7-8 жени, но никоя не можа да покрие изискванията му. Сега търся отново.
После сподели, че казвайки ми го само ме тествал да види реакцията ми. Не ми се играят такива игрички - "сега съм с теб, след малко те мразя". Уморих се!

Това ме навежда на мисълта, че проблема е съвсем друг, и умишлено се търсят поводи.
Все пак като последно решение може да опитате и варианта с временно разделяне, без да се развеждате. Мисля че това ще изясни обстановката. След това подробностите по решението ви, каквото и да е то, ще сложат ясен край на този труден момент.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Ще ти е много трудно сама с децата, но и да живееш така - в обиди, унижения и тотално незачитане - това е по-достойнството на всеки човек и такова отношение не трябва да се търпи и понася. И според мен бихте могли пробно да се разделите, като мъжът ти поеме финансов ангажимент към децата.

# 17
  • Мнения: 532
Пробно или временно разделяне вече опитах. Стягах си багажа и откарвах децата на друго място. След това по негова молба се връщахме отново. Самата аз си обещах, че повече нищо не може да ме накара да напусна дома ни и да подложа децата на трудностите, които имахме. Те за нищо не са виновни. Просто са деца. Самият той не желае да си отиде, поне засега...

Това ме навежда на мисълта, че проблема е съвсем друг, и умишлено се търсят поводи.
gramii, мислех че може да е заради друга жена, но това противоречи изцяло на принципите му, но кой знае...

# 18
  • Мнения: 1 451

gramii, мислех че може да е заради друга жена, но това противоречи изцяло на принципите му, но кой знае...


Те принципите се променят. Та нищо не пречи това да е причината. Работел много за да ви осигури. Ако това е така, значи сигурно е отговорен тип и би се помъчил да намери свободно време и в къщи да ви обръща внимание.
Имам един приятел дето пред жена си все се оправдава с голяма заетост в работата (има си личен бизнес), а преди няколко дена научих от друго място, че си имал любовница.

# 19
  • Мнения: 5 370
Wright, заради четирите слънчица долу мисля, че трябва да седнеш...и да РАЗМИСЛИТЕ заедно. Не е никак лесно, мисля, да се издържат 4!!!-не 1 или 2-деца.
За решението ти да ги създадеш и отглеждаш всичките -шапка свалям.  bouquet
Но помисляла ли си каква ще ти е финансовата алтернатива, ако евентуално останеш сама? ooooh!

# 20
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ако останеш бедна и щастлива си заслужава, отколкото богата и нещастна и всеки ден и нощ да се упрекваш защо не си била твърда и не си взела правилното решение!?  Tired
Със сигурност ще ти бъде трудно, но мисля, че ако поговорите заедно ще намерите някаква алтернатива, ако ли нещата не се променят ..... мисли за щастието си и за това на децата ти! Защото и на тях не им е лесно, когато има проблеми в семейството!
Тук съм категорична - по-добре без баща, отколкото с човек, който си идва като на хотел вкъщи  Shocked
Дано де се замисли този мъж  да се промени!  Praynig
Желая Ви щастие!  Hug

# 21
  • Мнения: 532
Как да не мисля за финансовата страна........
Подала съм документи за работа и вече имах предложения от две места. Квалификацията и опита ми са добри и не съм имала проблем при намирането на добре платена работа, поне засега. Много ми е болно само като си помисля, че трябва да оставя дечицата някой друг да ги гледа, особено бебето в момента прохожда, а и го кърмя. Не че не можем, но защо трябва да е така  Cry Не виждам смисъл в магарешкия инат на съпруга ми, все пак не искам кой знае колко - малко внимание и уважение. Интимност, между другото, не ни липсва изобщо. Затова не мисля, че има друга жена.
Права си, ZLATNA, че домът ни за него е по-скоро офис и хотел с ресторант за преспиване с любовница... като любовницата му е и най-добрата служителка, готова на всичко, нооооо...........тя има "прекалено много деца", както обича да казва  Embarassed , за което е наказана.... Sick
Да споделя свободно време с приятели съвсем не отказва...винаги е готов Party

# 22
  • Мнения: 1 451
Значи проблема му са децата??? Ебаси човека.  Sick

# 23
  • Мнения: 4 473
Озаглавила си темата: "Да му дам ли шанс или си губя времето?"

wright, Той иска ли да му дадеш шанс? Нуждае ли се от такъв или ти се надяваш да е така?

# 24
  • Мнения: 2 327
И аз съм от тези дето ти се възхищават на подписа... Но явно няма пълно щастие.
Ако наистина му трябва известно време за да се закрепи - може би има смисъл да му дадеш шанс, но един. Ако проблемът са децата - май няма решение.
Все си мисля обаче че ако между двама не липсва любовта може да се намери решение на останалите проблеми.

# 25
  • Мнения: 532
wright, Той иска ли да му дадеш шанс? Нуждае ли се от такъв или ти се надяваш да е така?
Поиска да му дам шанс, ДА!
Обяснява колко важен е за него и всички нас бизнеса и че този зор няма да продължи повече от една-две години. В същото време постоянно ме "яде" за децата, особено за най-малкото. Чака да го моля за прошка, че не съм го послушала да не го родя, но аз вина сама нямам. Боли го, със сигурност, че съм дала публичност на отношенията ни и пита постоянно дали наистина искам развод, защото не може да повярва. На моменти изпада в ярост от безсилие, особено, ако има някакъв проблем в работата, изкарва си го на мен. На всичкото отгоре сме обградени все от самотни мъже, кой ерген, кой разведен, кой женкар и това никак не му се отразява добре. Нямаме нормално приятелско семейство с деца, което да му е пример за подражание. Cry Кой знае какво го съветват "добрите" му приятели.  Stop
Голяма любов между нас имаше, от моя страна все още съществува, но той не ми показва своята, само на думи... Confused

# 26
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Wright, цял ден гледам темата ти и се чудех дали изобщо да вземам отношение, най-малкото защото в подписа ми и едно дете няма. Но нещо ме яде отвътре и ще рискувам, пък дано има полза.

Мнението ми е да му дадеш шанс. Въпреки това, което казваш и възмущението на повечето писали, че му пречат децата, той ми изглежда отговорен - това е изключително важно. Освен това те обича. Това пък е най-важното. Нервните му изблици, лошите думи, които чуваш понякога са израз на безсилие не от друго, а от това, че е очаквал съвместният ви живот да протече по съвсем различен начин. Сама казваш, че той не е имал основание да очаква да се грижи и за свои деца. Но го прави. Както и за твоите. За жалост - за сметка на отношенията между двама ви. Мога да те разбера. Десет години чакам децата на скъпия да пораснат, отговорностите му да намалеят и най-накрая да имаме наше общо. Понасям и негативи - яд, нерви, изсипани върху мен ей-така, при някоя пропаднала сделка, при лоша оценка на децата, понякога просто без причина, за разтоварване на напрежението след крив ден или след среща с приятел, който видимо няма подобни проблеми. За капак и него го е страх да имаме дете. Той ме иска мен, изцяло. Смята, че едно дете би ме променило (вкл. външно), ще ме откъсне от него, ще промени чувствата ми, ще започна да го пренебрегвам... Би го направил, защото знае, че това е важно за мен. Достатъчно дълго време обаче сме заедно, за да знам, че мисленето му няма да се промени, нито начинът му на живот, нито навиците и това ще ми струва много. Но не бих допуснала да го загубя.

Ти вече имаш всичко това. Опитай се да го запазиш.
  bouquet

Последна редакция: сб, 29 юли 2006, 22:18 от CTramell

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Мен пък друго ме притеснява, как ще се чувстват децата, особено малкото, като поотраснат и започнат да разбират, че нещо в отношението на тати към тях не е както трябва?! Това е ужасна травма за едно дете.

# 28
  • Мнения: 5 140
Вземи това решение, което смяташ за правилно, но в никакъв случай не оставай с него само заради децата, заслужаваш нормален живот ...

Както винаги съм съгласна с Никол.

# 29
  • Мнения: 631
След като си задаваш такъв въпрос, значи че все пак има за какво да помислиш преди да вземеш решение.
Винаги съм вярвала, че човек заслужава втори шансно един път и изцяло подкрепям мнението на CTramell има много истина в него.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт