СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 556
  • 773
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 587
Дано да са фантасмагории, дано...

# 61
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Ами децата ни са добри, обаче когато се съберат само себеподобни на една възраст и без възрастни наоколо - променят се в "орки" и мозъчният им капацитет спада с 90% . Затова и аз какво ли не измислям, за да не я пускам на купони, шляене по улиците, а "зеленото" училище категорично го забраних, да не говорим, че е в учебно време, цяла седмица и то малко преди НВО.

# 62
  • Мнения: 569
Аз и на екскурзия тази година не го пуснах. Беше ми леко гузно, но като ми разказа после какво са правили съучениците му не изпитвам и грам угризение, че го спрях.
Събирали са се по стаите, купон с алкохол, цигари. Някои от съученичките му правили секс. Прехвърляли се от стая в стая през балконите, за да не ги хванат учителите, като минават на проверка, а са били на висок етаж. Косата ми настръхна, като го слушах. Дори и половината на това да е вярно е повече от страшно.

Уф, аз пък точно я навивам моята да иде на една екскурзия, че много затворена ми се види, а тя ми каза, че не иска защото щели да пушат да пият, да слушат чалга и да пищят по коридорите и по стаите.
Човек каквото си няма, за него си страда. Аз за ученето нямам притеснения, но все ми се струва, че малко излиза. Ще ми се приятели да си намери, саможива е някак, прекалено затворена. Все си викам, като смени училището, средата ..., ама то може ли все на това да се надяваш. Ами ако не стане и в новото училище и среда?

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Dodiela, моя също малко излиза, но на мен пък така ми е по-спокойно. Има 2-3 по близки приятели  и другото са само познати и съученици. Той и няма много време в интерес на истината. А в малкото свободно се лепва на плейстейшъна с брат си. Приятелите му също са седмокласници, всеки е на уроци някъде и трудно се напасват да излязат. Но за щастие той го е приел за нещо нормално за тази година и само повтаря как чака лятото с нетърпение. Grinning

# 64
  • София
  • Мнения: 476
Моята девойка няма време да излиза с приятелки, а и малкото свободно предпочита да си почива у дома. Нейното разнообразие са тренировките й и съм сигурна, че в този тежък период на децата спорта много помага и разтоварва.

# 65
  • София
  • Мнения: 8 932
Моята също не е по излизанията, а на домашни купони никога не е ходила, не съм чувала да са я канили на такива. Само е преспивала у приятелки, на които с родителите се знаем и те са били там. На екскурзии и зелено от пети клас не са ходили, нещо не се организират в техния клас. Тази година е доста фокусирана, та не вярвам да има забежки. Виж догодина ще е по-голям контролът, защото разликата е голяма - хем се успокояват след голямото учене, хем изведнъж си вярват, че са пораснали.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 446
При нас зеленото училище отпадна, защото някой "изпял" какви планове си правят някои от момичетата за него. Flushed Ръководството реши, че няма да си слагат таралеж в гащите.
Синчето излиза често, по светло все, и засега са или в мола да ядат, или в двора на училището да ритат. Цигари, наргилета, алкохол не го вълнуват за момента, но има съученички и съотборници, които вече редовно употребяват.

# 67
  • Мнения: 8 230
Dodiela, в нашия вход навремето имаше две сестри, с една година разлика бяха. Все се сещам как се оплакваше майка им, че едната не може да я накара да излезе, а другата не може да я накара да се прибере.
И аз мисля, че поотделно всички са разбрани и кротки, но като се съберат повече на едно място и започват да измислят само простотии.

# 68
  • София
  • Мнения: 476
Да добавя за зелените училища. При нас в седмите класове ги правят след матурите, което е страхотно. Училището й е основно, и тази екскурзия им е последна заедно.

# 69
  • Мнения: 569
Ох, живи да сте. Да си отдъхна, че не е само моето.
Моите (освен наборката имам и един шемет на 9) не са ходили да преспиват, обаче у нас ги събирам с удоволствие. Идват по 3-4 деца, играят на Xbox-а, цвъркат нещо, абе става веселба явно защото все не им се тръгва Simple Smile
Аз им готвя нещо любимо, правя палачинки и не ги закачам особено.

# 70
  • Мнения: 6 587
Додиела, децата, както и възрастните имат различни потребности. Когато детето си намери,,нейните хора,, нещата ще се променят.
Моята девойка излиза в събота със съученички да хапнат някъде и да се поразходят. Има приятелка от балета, и с нея излиза, но ние сме и семейни приятели. На купони са я канили- категорично възразих. Не е настоявала.

# 71
  • София
  • Мнения: 7 190
Е не знам какво да кажа просто.
Дъщеря ми е от лагера на купонджиите при това положение. Излизат с голяма група от съучениците си, но през събота и неделя. Абсурд и да ѝ откажем зеленото училище.
Много си обича приятелите. А и мисля са все добри деца от свестни семейства, познаваме се, макар и да не сме близки.
Все се надявам да сме направили каквото трябва като родители за изминалите 13 години...

# 72
  • София
  • Мнения: 3 610

Уф, аз пък точно я навивам моята да иде на една екскурзия, че много затворена ми се види, а тя ми каза, че не иска защото щели да пушат да пият, да слушат чалга и да пищят по коридорите и по стаите.
Човек каквото си няма, за него си страда. Аз за ученето нямам притеснения, но все ми се струва, че малко излиза. Ще ми се приятели да си намери, саможива е някак, прекалено затворена. Все си викам, като смени училището, средата ..., ама то може ли все на това да се надяваш. Ами ако не стане и в новото училище и среда?
Големият ми беше така. Никакви приятели до 7клас. Имаше едно дете, което си го беше набелязало за приятел и си го търсеше, но без нашият да има принос за това. Всъщност, още са приятели. На едно зелено беше възмутен, че децата след 22ч .тропали и слушали музика силно и той не можел да спи.Simple Smile  Обясних, че основно така се прави  по екскурзии, беше му странно.  В НЕГ обаче попадна на деца, които явно му бяха по-интересни и имаше какво да научи от тях и веднага си повиши социализацията.
Виж, наборът е доста по-комуникативен и събира компания, но много рядко излиза да се мотае някъде. Понякога след училище, ако е рано и ако няма много домашни. Освен за рождени дни, само няколко пъти е ходил на гости без повод, да поиграят на нещо, но за кратко. У нас по-трудно биха идвали деца, заради кучето. Питбул, доста емоционален покрай чужди хора и децата рядко се навиват Wink Не е лош, но докато се запознае, после пък досажда постоянно за лакомства и внимание.

# 73
  • София
  • Мнения: 3 561
Тази година няма да има зелени училища за моите, защото сме им подготвили уикенд в Лисабон в началото на април и после 9 дни Италия около 24 май и свободните дни около ДЗИ. Но те не знаят още и малкият си прави устата за зелено, но съм сигурна, че ще предпочетат нашите изненади. Особено тази за Италия ще бъдем с приятелско семейство с наборчета на малкия и ще е веселба.
Наборът не се е преучил, за да се притеснявам, че ще се разконцентрира, а аз се опитвам да го давам дзен - където, там...

# 74
  • Мнения: 3 491
Моите деца са  различни. Малкият ми син е много общителен, винаги е в центъра на компанията и всички деца искат да бъдат приятели с него.   Ние живеем в краен квартал и ако хората имат желание, се познават помежду си. Той познава всички възрастни и деца.
С него съм по-спокойна- споделя всичко /и радости, и тъжни моменти/. Много открито дете.
Притеснявам се за големия /за седмокласника/. Той е доста интровертен, общуването  с хората обикновено се изразява в ирония и самоирония.  Има малко, но много близки приятели. И е толкова лоялен към тях, че никога не би ги предал, дори и някой да направи нещо нередно.

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 16:53 от Amanda.D

Общи условия

Активация на акаунт