СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 506
  • 773
  •   1
Отговори
# 90
  • софия
  • Мнения: 25 435
В Дневник има статия, че щели да обявяват национална грипна ваканция, така че и при нашите маймуни ще дойде. Утре имат класно по БЕЛ. Кога ще го проверява госпожата, а тя бавно проверява, кога ще поправят не знам. Моята има около 7 оценки и мисля да е оформена, но винаги може да се провали на края.

# 91
  • София
  • Мнения: 385
Flowers BouquetFlowers BouquetМного забавно в тази тема, момичета Flowers Bouquet
И моят чака грипна ваканция, всеки ден броят със съучениците децата, които са болни в седмокласните класове и ми казва, че последните дни много са се увеличили отсъстващите. Към момента са горе-долу 8-12 отсъстващи деца в клас.
Иначе относно екскурзиите, ние нямаме пропусната до момента, особено пък ако е с нощувка. Знам от класната, че вечерите се дивее, слушат музика, викат, търчат, за алкохол не съм чула все-още да употребява някой. Има едно момче и две момичета, които пушат в класа, засега. Но моят определено е от "купонджиите" - където има екскурзия, излизане по моловете, рожден ден, все там да е.
С оценките сме горе-долу. По математика - твърдо 6, по БЕЛ се пребори и там за 6 в последния момент, но другите предмети... мъкаа. Има няколко петици, но най-проблемни се очертават биология (там целият клас са с по няколко двойки и тройки, тук-таме 4,5), физика и немски език. Между 3 и 4 е и ще го изпитват другата седмица.

# 92
  • Мнения: 6 586
„ Надежда всяка тука оставете, вие, що пристъпвате тук"...
😀
С ваканция, без ваканция- оформена е по всичко седмокласничката. Освен, ако не ги сюрпризират нещо .

# 93
  • Мнения: 47
И моята седмокласничка и тя е оформена. Явно очакват грипна ваканция.

# 94
  • гр.София
  • Мнения: 4 153
А при нас класното по БЕЛ е чак в понеделник.  Не ми пречи, де.
Харесвам учителката, но тя мноооого трудно и бавно проверява самостоятелни работи.  Даже им обяснила, че й трябва особено вдъхновение, за да им провери писанията.   И не си я представям да си причини пробни изпити- колко преразказа има да оцени!
А девойката я записах за пробните в Регалия.

Пп. Снощи щях да умра от смях с хаштаговете ви. Таман можеше да си спестя матурите.

И още ПП.   И аз препоръчвам 138 да се погледне за китайски. Следя от години една съфорумка - Zanda Ksurik.  Страшно интересен човек. Тя е в основата на въпросната паралелка. Пише във форума. MamaBlonde,  потърси й профила-ще прочетеш много за училището.

# 95
  • София
  • Мнения: 2 446
При нас, доколкото разбрах, зад идеята за ПИ стои директорката, а не учителите. Така че, ако им се нареди да правят пробни матури, няма къде да ходят Simple Smile

# 96
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
И при нас няма дори предгрипна обстановка..Предполагам, че ако има ще е съчетана с междусрочната..То и мин. година така беше - помня пловдивските деца изкараха тяхната и се върнаха на училище, пък в Търново дори не беше почнала още...

# 97
  • Мнения: 1 951
Благодарение на "опасността" от преждевременно приключване на срока в момента Димитър пише #EСЕ. По математика Satisfied
Било пожелателно, който иска. Никой не искал.  Но т.к. му трябва една шестица, за да затвърди срочната оценка, реши, че сега е момента да изпревари събитията, защото ако ги пуснат от понеделник във ваканция няма да има възможност. И седна да пише есето на тема "Математиката в живота ни", утре щял да го прочете и да си извоюва въпросната шестица. Самоуверен е. Ох.

# 98
  • софия
  • Мнения: 25 435
Дикси, твоят Митко, малкият на Стон и зетят (малкият на Светла) са ми любимите момчета Blue Heart

# 99
  • София
  • Мнения: 7 190
Есе по математика! 😊
Това е яко, обаче.
Ей така с подобно щуро, неординерно нещо може много да бъде заинтригувано хлапе в точно тази възраст.
А на всичкото отгоре се дава шанс и на по-нематематическите деца. Явно учител - попадение.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 569
Чета и се чудя. Да чакаш специално вдъхновение, за да провериш домашните. Есе по математика. Тези учители съвсем изтрещяха. Дали и аз да не почна да чакам вдъхновение да си свърша работните неща и да напиша едно есе на шефа?Joy

# 101
  • у дома
  • Мнения: 7 140



Чета за хубавите ви оценки и си мисля колко по лесно би било, пишеш до 5 желания и знаеш, че ще станат нещата.

Аз преди 4 години с др ми дете писах едно единствено желание-просто статистиката показваше,че е в първите 5 по бал за града ни и искаше профил,който даже приемаше 2 паралелки ,та не виждах смисъл да хабя мастило-тогава нямаше електронно подаване,а само на хартия. С набора абсурд да ми се случи-има да си цъкам поне няколко желания на компа за успокоение и застраховка.
Ние сме 2 ден грипна-др седмица явно ще ги гърчат за оформяне-аз си мечтая ако може да ни я удължат и понеделник и вторник-екстра ми е да не викам учи,пиши домашни и прочие..

# 102
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440



Чета за хубавите ви оценки и си мисля колко по лесно би било, пишеш до 5 желания и знаеш, че ще станат нещата.

Аз преди 4 години с др ми дете писах едно единствено желание-просто статистиката показваше,че е в първите 5 по бал за града ни и искаше профил,който даже приемаше 2 паралелки ,та не виждах смисъл да хабя мастило-тогава нямаше електронно подаване,а само на хартия.
Стана ми интересно - откъде се разбира на кое място сме по бал. Излиза ли някъде такава статистика преди  да почнем да пишем желанията? Може ли да видим как се движат другите деца?

# 103
  • Мнения: 21 455
Да, излиза. Но не навсякъде е еднакво подробна.

# 104
  • Мнения: 1 951
Дикси, твоят Митко, малкият на Стон и зетят (малкият на Светла) са ми любимите момчета Blue Heart
Благодаря, Звънче. Аз харесвам това, че той си живее по неговият, донякъде артистичен, начин и гледа ведро на живота, но точно тази година това не му помага изобщо. И постоянно трябва да се намесвам, да приземявам, да натискам...нещо, което е не е и в мой стил. Аз покрай него започнах да чета за зодиите и да навръзвам нещата Smiley Водолей. Хората са си го описали.

Общи условия

Активация на акаунт