СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 584
  • 773
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 491
И още ПП.   И аз препоръчвам 138 да се погледне за китайски. Следя от години една съфорумка - Zanda Ksurik.  Страшно интересен човек. Тя е в основата на въпросната паралелка. Пише във форума. MamaBlonde,  потърси й профила-ще прочетеш много за училището.
Стана ми много любопитно за китайския в 138-о. Освен това ни е удобно като място.
Но детето сякаш не проявява интерес. Наскоро взе да говори, че иска японски. В 18-о училище БЕЛ ли е водещата оценка? Проблем е, че ни е ужасно далече. Трябва да става в пет часа, за да може да стигне навреме с неговите сутрешни ритуали.
Дикси, много ми харесва това широкоскроено отношение към случващото се в тази неприятна учебна  година. Дано му провърви на детето!
п.п зачетох се в темата за не чак толкова елитните училища, ами баловете в у-ща като 133-то изобщо не са чак толкова високи. Мисля, че спирам да се притеснявам за НВО. Аз някак бях с усещането, че е задължително да се изкарат средно по над 85 точки и по двата предмета, за да е в прилично училище. А то изобщо не било така....Хич не обичам да се ровя в статистики, а ако го бях направила,  щях да си спестя бая нерви.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 07:56 от Amanda.D

# 106
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 331
Междудругото има едно ЧУ, което е т.нар "китайско" - ЧУ " Евлоги и Христо Георгиеви". Учат много китайски, но не съм проверявала дали имат прием след 7 клас.

# 107
  • София
  • Мнения: 3 564
В 18то приемът за всички паралелки е с равно значение БЕЛ и Математика, т. е. удвояват и двете оценки от НВО.
У дома, тази паралелка се очертава второ желание. Имам близка позната, която е зам. директор там и казва, че това им е най-силната паралелка. Всяка година по няколко деца отиват да учат в Япония с пълни стипендии.

# 108
  • Мнения: 3 491
Ха-ха,  вече започвам да се съмнявам и в достоверността на информацията за поправената оценка по математика след НВО. Защото един и същи човек ми каза за оценката и за това, че БЕЛ е водещата за 18-то:smile:

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 08:14 от Amanda.D

# 109
  • София
  • Мнения: 2 855
Дикси, искам да ти кажа, че познавам много видолеи като и аз самата съм водолей. Мъжките представители наистина го дават по - артистично, но женските са много настоятелни, изискващи и в интерес на истината всички, които познавам, много добре са си наредили живота.

# 110
  • Мнения: 3 491
Според мен на хората от въздушните знаци им е много по-важно усещането за лекота и радост от живота, а не това да се нареждат в смисъл на кариерно израстване и материални придобивки. Представям си как звучим  за хората на науката и за математиците в темата:grinning:

# 111
  • Мнения: 6 926
Аз цял живот съм в среда от "въздухари". Аз съм Водолей, Ния и баща й са Близнаци, а нашите са Везни. Много си ни е гот Simple Smile, свободата да правим каквото ни прави щастливи е най-цененото, всичко останало е "както дойде, важното е да сме живи и здрави".

# 112
  • София
  • Мнения: 7 063
Според мен на хората от въздушните знаци им е много по-важно усещането за лекота и радост от живота, а не това да се нареждат в смисъл на кариерно израстване и материални придобивки. Представям си как звучим  за хората на науката и за математиците в темата:grinning:
Да си математик, не означава, че не можеш да се радваш на живота. Отглеждам си такъв у дома, party animal, и все се чудя на кой се метна толкова социален и активен. За протокола, Дева е.

# 113
  • Мнения: 3 491
И аз съм Водолей, а детето Близнаци:grinning:
Не, нямах предвид, че не можеш да се радваш на живота, ако си математик, а че обсъждането на зодии вероятно им се струва глупаво

# 114
  • Мнения: 47 986
За китайската в 138 знам, че също ходят в Китай и доста се стараят- за учениците, които имат желание. Другите си избутват и толкоз.
За съжаление на нас 138 вече ни е далече и отпада като вариант чисто логистически, ще изкара 7 клас там и толкоз, ако му е много нисък бала, ще търся друго училище така или иначе, поне да не пътува, защото не желае да учи и китайски

# 115
  • София
  • Мнения: 3 564
Аз съм Водолей, мъжо е Лъв, наборът - Рибка, малкият синковец - Теленце, а щерката - Раче... Последната ще ни изяде главите, ако са ни останали силици и мозък след пуберските години на братята й.
Само си плюя в пазвата всеки път, когато се сетя, че този седми клас ще го минавам още два пъти:)

# 116
  • София
  • Мнения: 254
На мен любимата зодия ми е Водолей. Всеки от тях е уникален, независим от общественото мнение, талантливи са повечето и малко вятърничави, по интересен начин. Но децата ми са други зодии - Дева и Козирог Simple Smile
За 18-то училище като цяло отзивите изглежда са добри, дори и за стандартните езици немски и английски. И на ДЗИ резултатите са им високи. Само не ми е ясно какви профили имат освен езиците.

# 117
  • софия
  • Мнения: 25 461
Аз харесвам това, че той си живее по неговият, донякъде артистичен, начин и гледа ведро на живота, но точно тази година това не му помага изобщо. И постоянно трябва да се намесвам, да приземявам, да натискам...нещо, което е не е и в мой стил. Аз покрай него започнах да чета за зодиите и да навръзвам нещата Smiley Водолей. Хората са си го описали.
Зодията обяснява много Simple Smile Имах гадже Водолей. С него беше много забавно и леко.
Харесвам такива деца - цветни, будни, с идеи и различни. И трите ми любими момчета от темата са такива - умни, със собствено мнение, което не се страхуват да проявяват.

Моята мимоза донесе "браво" и 6 от класното по математика. Не мога да преценя дали е било трудно. Знаете, че изобщо не се занимавам. Писала е чисто и подредено.
Скрит текст:

Радвам се не заради оценката (има около 6-7 оценки като 2 от тях са 5-ци, а останалите 6-ци), а защото много искам най-накрая да започне да вярва с себе си и в това, което може и знае. Постоянно е "Провалих се", "Нищо не направих", "Нищо не знам". Вкъщи никога не сме се карали за оценки, което не означава, че нямаме изисквания, както и оказваме постоянна подкрепа. Не мога да преценя до колко сериозно тя има това мнение, но ме съсипва преди/след всяко контролно/класно/изпитване да я чувам да говори така. Няма увереност в себе си и продължавам да не разбирам как мога да помогна това да се промени.

# 118
  • София
  • Мнения: 7 191
Всъщност са толкова прекрасни тия деца - мечтатели, реалисти, луди глави, борци...
Ма това няма нищо общо с никакви зодии, да си знаете. 😁

# 119
  • Мнения: 8 229
Наборът е Скорпион. Не знам дали е от зодията или е наследил инатестите гени на цялата рода, но имам чувството, че една от основните цели в живота му е да проверява колко здрави нерви имам. Способен е да ме вбеси за секунди, никой друг не може да го направи.
Ако малко може да си поизглади чепатия характер, ще е супер.
Малкият е Дева и усещам как девойките ще го въртят на малкия си пръст.

Е, Red, нали знаеш - всичко хубаво е от възпитанието, за останалото е виновна зодията. И името. Моят е Виктор. Още като беше бебе си говорехме, че сме сбъркали с това име. Трябваше да е Тихомир. Да е тихичък, кротък и послушен. А учителката му в детската градина обясняваше, че положението е такова - всички Викторовци  са опърничави. И нейният син беше Виктор.

Общи условия

Активация на акаунт