СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 9

  • 21 548
  • 773
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 6 141
Джуди, и при моя съмнението тръгна от чуждия език. Учат немски в училище и понеже не се справя, го пратих на частни уроци, че този език ми е непознат. Там учителката се усъмни след известно време и препоръча специалист. Аз уведоми в училището, тамошните специалисти ме посъветваха да подам заявление и ще му дадат повече време за писмени изпити. Той е 4 клас, та му предстои и на него НВО. Не че има някакво значение, но да се чувства спокоен.

Санака, вазектомия? Joy

# 211
  • София
  • Мнения: 11 998
Ми, по неинвазивна ми се струва. Joy

# 212
  • Мнения: 24 467
И ние ще почиваме другата седмица!

Сара, а проблем с текстовите задачи имате ли?
На моя няколко години съм смилала разказвателни в схеми. Тъй свикна и като види схема на нещо - той е човекът. 😆

# 213
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Всъщност няма нищо страшно, наборката е с дислексия, не съм била тъпана, защото искам да ти кажа, че в някакъв етап се опита ми спекулира с тая работа даже, та бързо я срязах. Да, по-трудно й е, по-голямо значение оказваше в начален етап, сега не толкова, има нужда от повече повтаряне, за да запомни, но детето си държи отличен успех, макар и с твърди 5ци по БЕЛ и МАТ.
Зависи от конкретните затруднения, по принцип едно с едно еднакво няма. Големият ми син все още в един текст пише една ѝ съща дума ту правилно, ту грешно. Упражнения тип "открийте правописните грешки" бяха истинско изпитание за него. И никога не му стига времето при контролните по математика (дори, и когато знае какво да прави със задачите Joy).
Сега, в гимназията, съвсем съм изтървала нещата и положението е "нали нямам двойки, какво се притесняваш?".
За срочна само по математика ще е 3, а по специалните предмети е с 6 (но там оценяват работите с интервали от 0,25 и 6 е 6) - това е положението.

Трябва да направя стройна програма на дребния и да решава задачи през ваканцията, че се измъква като мокра връв....

# 214
  • София
  • Мнения: 1 570
Ха- ха, Judi,  ние сме с проблеми по история. Направо ви завидях за интереса. Ама толкова да не й е интересна на моята. Аз се пъна, атласи купих, да е по-онагледено, разказвам някакви уж интересни за мен неща, не става.

# 215
  • софия
  • Мнения: 25 458
Ми, по неинвазивна ми се струва. Joy
'Щото е на чужд гръб 😂

# 216
  • София
  • Мнения: 385
Момичета, сериозно ме замислихте с тази дислексия. И моят допуска правописни грешки и страшно грозно пише, всеки път му правя забележки и все казва, че се старае, но не можел по-хубаво. Наизустяването не му е силата, но виж задачи и формули, веднъж да му се изяснят/обяснят и няма грешка. Но пък е и страшен бързак - все първи предава контролни, класни, все първи написал.
Като малък имаше проблем с разменянето на някои букви при изговаряне на думи и от детската градина ни препоръчаха да го водим на логопед. Ходи няколко месеца, проблемът се изчисти бързо, но си спомням, че там много правеха упражнения за фината моторика, защото говорът и фината моторика били свързани.
Та, извинете ме за тъпия въпрос, но как се диагностицира дислексията и от какъв специалист?

По темата - и аз съм Водолейка, наборът е Козирог, а мъжът - Рак.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 17:48 от Selvaggia*

# 217
  • София
  • Мнения: 3 457
ОХ,разсмяхте ме с тия контрацептивни мерки.Особено на  чужд гръб...
То от толкова вино  в това грипно и тревожно време , така се опиянчвам, че заспивам рязко.Какъв секс- какви 5 лева.Щерката е лъв.Аз близнаци...Мъжа ми- просто ни търпи.Играе роля на умиротворител
За предстоящата ваканция вече съм направила програма.Само чакам програмата за втори срок за да фиксирам новите часове по школите.За щастие няма да почиват и ще си ходи на уроци.Тъй де- да не скучае твърде много.

# 218
  • Бургас/Варна
  • Мнения: 10
Здравейте! Майка съм на седмокласник и ви следя от известно време. Провокирана от разговора се регистирах, за да ви попитам дали някой друг има подобен проблем. Синът ми има проблем с краткосрочната памет - на момента научава материала, но след известно време все едно никога не е учил даденото нещо. Особено по математика е много видно - когато в теста или контролното има задачи, изучавани преди време, той просто не може да се сети как да ги реши. Много искам да му помогна, но нямам никаква идея как...дали има някакви специалисти, към които да се обърнем, изобщо ще съм благодарна за всякакви съвети и мнения?

# 219
  • София
  • Мнения: 9 111
Така да и се зарадвах на тази ваканция, все едно мен ме пуснаха в нея Hug !
Тъкмо навреме, преди да сме се изпотрепали с младежа из нас от юркане да сяда да учи и да спре да се разсейва Stuck Out Tongue Winking Eye .

# 220
  • Мнения: 24 467
Здравейте! Майка съм на седмокласник и ви следя от известно време. Провокирана от разговора се регистирах, за да ви попитам дали някой друг има подобен проблем. Синът ми има проблем с краткосрочната памет - на момента научава материала, но след известно време все едно никога не е учил даденото нещо. Особено по математика е много видно - когато в теста или контролното има задачи, изучавани преди време, той просто не може да се сети как да ги реши. Много искам да му помогна, но нямам никаква идея как...дали има някакви специалисти, към които да се обърнем, изобщо ще съм благодарна за всякакви съвети и мнения?

Виж темата ни за дислексията в подфорума общо образование.
С телефона съм, пътувам и тръска и не мога да копирам линка.
Там има много писано, вкл. сме обсъждали специалисти.
Иначе аз давам комбинирани тестове, от целия материал. Да не забравя много.


Май успях. Много тръска по пътя.
https://m.bg-mamma.com/?topic=957532

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 18:21 от Judy

# 221
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Момичета моля ви кажете ми изпита в Междучасие при Весела Михайлова на 25 или на 26.01. е и от колко часа 🤔? Затрила съм мейла и сега настана голямото чудене ...
quote author=bazel link=topic=1173478.msg40063291#msg40063291 date=1579863299]
Грипната ваканция дойде твърде късно за нас. Нашата се разболя от този вирус с гърлото и температурата. Но поне няма да подкашля в клас другата седмица. Утре има пробен по БЕЛ в Междучасие. Чудя се, дали ще имат пробни другата седмица за изпусналите утре болни.
[/quote]

# 222
  • Бургас/Варна
  • Мнения: 10
Здравейте! Майка съм на седмокласник и ви следя от известно време. Провокирана от разговора се регистирах, за да ви попитам дали някой друг има подобен проблем. Синът ми има проблем с краткосрочната памет - на момента научава материала, но след известно време все едно никога не е учил даденото нещо. Особено по математика е много видно - когато в теста или контролното има задачи, изучавани преди време, той просто не може да се сети как да ги реши. Много искам да му помогна, но нямам никаква идея как...дали има някакви специалисти, към които да се обърнем, изобщо ще съм благодарна за всякакви съвети и мнения?

Виж темата ни за дислексията в подфорума общо образование.
С телефона съм, пътувам и тръска и не мога да копирам линка.
Там има много писано, вкл. сме обсъждали специалисти.
Иначе аз давам комбинирани тестове, от целия материал. Да не забравя много.


Май успях. Много тръска по пътя.
https://m.bg-mamma.com/?topic=957532

Много благодаря, отивам да чета темата Purple Heart

# 223
  • Мнения: 5 160
От съобщението на НПМГ за неучебните дни (27.01.2020-04.02.2020):

Олимпиади, състезания и извънкласни форми не се отменят.

# 224
  • у дома
  • Мнения: 7 141
Zvanche,само да кажа ,че аз и Светльо сме Риби,а мъж ми е Рак-това последното,ако все още имаш колебания...
При нас удължиха грипната ваканция до сряда вкл-по нищо не са и почнали да ги оформят,та ще видим.
Само да отбеляжа,че днес сте писали все едно вие сте в грипна ваканция и без работа,а не децата-още дочитам.

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 22:36 от svetlaem

Общи условия

Активация на акаунт