Идеи за подаръци на близки и приятели в България?

  • 2 641
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 093
Не знам дали вече някои е дал тази идея, но ние подаряваме на приятели и познати  фланелки, от тези с градове на тях или лого на даржавата. Никак не са скапи и сам забелязала че хората винаги се радват на тях. Купиваме по 10-20 и така ако някои остане забравен като си отидем, винаги имаме подарак под рька.

# 16
Канада.

-тениски с индианци или лого
-Кленов сироп
-Айс-вино -често също с кленов сироп.
-Местна козметика (Lise Watier както и парфюмите и или други марки, които ги няма в бг)
-Маркова козметика (Guerlain, Dior) и марк. парфюмерия.
-Кухненски джаджи, форми (преди силикон, сега и аз самата минах на NORDIC WARE-не мисля че някой би отказал такъв подарък)

# 17
  • Мнения: 2 257
              Аз така като се замисля, излиза, че за хора на 50+ май не нося подаръци, поради липса на такива около мен (хора, не подаръци). newsm78 Сещам се за една само госпожа, която знаеш ли на какво се израдва като дете - на магнит за хладилник във формата на шарен, шарен папагал Crazy - знаеш ги тука флоридските джунджурии - папагали, миди, риби, раци и щуки....
              Хората от генералната публика, най-общо, се радват на бейзболни шапки с различни видове лого, на сувенири с името на щата или тениски от тоя тип....Подправки, за жените - по специфични, в разни шарени кутийки - например от Бахамите имаха успех разни местни подправки и дори сосове в малки шишенца, специално опаковани като сувенири, както и сухи коктейли в шарени кутии.
              Има разни течни сапуни и освежители за дрехи в красиви стъклени шишета, с камъни на дъното и изкуствени цветя в шишето - голям хит бяха едно лято Laughing
              На баща ми например (той си ми е млад татко Heart Eyes) най-редовно пращам пури от Кий Уест примерно....обаче ако знаеш разни негови приятели колко се кефят на тия пури....
              Възрастни хора биха се зарадвали на свежа, раздвижена рамка за снимка, ако пък е баба ти - с твоя снимка в нея ще е бижу. Ще си я сложи на бюфета и ще ти праща целувки всеки сутрин, обед и вечер.
              Наистина в БГ има всичко, но все пак хората реагират различно, когато си имат нещо специално от Америка и специално за тях донесено. Аз обаче поприключих с носенето на подобни неща - една две години са достатъчни, после вече става тъпо.

# 18
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 144
Ами аз като съм ходила извън Бг на бабите ми съм носила покривчици или таблички със забележителности от местата,които съм поситила,останаха много доволни.На майка ми пък и взимам или някаква дрешка  или някакъв комплект от боди шоп.

# 19
  • Мнения: 2 804
Аз пък за близките си ще взема по сервиз чаши от арабският свят сигурна съм , че нямат точно такива .
Отделно сувенири и украшения както за дома така и за тях , а за баба ми някой парфюм тя ще е много доволна щото си я познавам каква е и какво ще и се понрави .

# 20
   Изпращали сме/ носили май абсолютно всичко  от изброеното до момента. Знам 4е 80 % от нещата ги има и в Бг, но или са скъпи много там или не са преоритет за момента на дадения човек , а зная че би се зарадвал да го има.
  Друго за което се сетих е  дамска 4анта- хубав модел и скъпа, и брошки/ по мои наблюдения не се носят масово в БГ, но тукашните са интересни като модели/.

# 21
  • Мнения: 1 854
Много хубави идеи сте дали.
Аз сьм носила и шалчета, фьстьчено масло(че в БГ нямало избор и не било хубаво), холандски кашкавал, ядки(разни оризови японски миксове), бамбукови льжици за готвене, свещи в различни форми, сувенири, перли-маски за лице(били скьпи в БГ), ел.четки за зьби, козметика.Наистина има всичко в Бьлгария, но близките винаги се радват на чужбинското Mr. Green

# 22
  • Мнения: 98
Парфюми, дрехи за най- близките, за бабите съм носила шал, портмоне, зимен шал с ръкавици , красива рамка с моя снимка, за сестра ми много неща , но най много се радва на парфюми, а и винаги нося  много списания - Вог, Космополитан, Пийпъл ( много се кефят особено на по клюкарските)

# 23
  • Мнения: 5 183
Ние сме пращали/носили:
- сувенири, клю4одържатели, календари, птицата киви във вси4ките й варианти, покрив4ици, сувенирни химикалки
- новозеландски мед от манука - води се много ле4ебен
- ядки макадамия - много вкусни, сравнително скъпи, но типи4ни за тук
- шоколади с макадамия, а и не само
- тениски с надписи, птицата киви, овце и др. типи4ни за страната
- ръкавици, шалове... от НЗ вълна
- кремове от ланолин, извли4ан от вълната на местните овце
- Коластра местно призводство - все пак тук са едни от най-4истите пасища и т.н.
- албуми с наши снимки
- летни шапки с козирка - с надпис, птицата киви или овца ...
и какво ли още не
- парфюми
- на майка ми и сестра ми изпращам понякога обувки, защото носят голям номер и им е проблем намирането на хубави удобни обувки. Знам 4е с обувки винаги ще ги зарадвам, а тук има големи размери от вси4ко.

# 24
  • Мнения: 804
 newsm74 темичка. Остава ми месец до заминаването в Бг и вече се чудя какво да копувам. Докато работех в бижутерен магазин накупих доста бижута на сел Wink Мисля да взема тениски с лго от Вегас. За леля ми карти и зарчета от тук, тя и чичо са хазартен тип  Mr. Green За брат ми мисля някой готин спортен панталон и "оригинални" маратонки. Много ме заинтригувахте с лекарството за остеропороза, би било добра идея за баба ми и свекито, моля пишете как се казват и дали мога да купя без рецепта Praynig Календари и ключодържатели с дух на града ни, ще са добра идея за всички френдове, ще купя доста, за да не забравя някой Wink

# 25
  • Мнения: 5 183
Много ме заинтригувахте с лекарството за остеропороза, би било добра идея за баба ми и свекито, моля пишете как се казват и дали мога да купя без рецепта Praynig

Би трябвало да се купува без рецепта. Тук даже в супермаркетите го има. Те се водят хранителни добавки и са при витамините /поне при нас?. Имат разли4ни имена, но пределено запо4ва с Остео....Даже тук едната фирма така ги е кръстила "Остео 50+" или нещо подобно...

# 26
  • Мнения: 5 475
минах го тоя период на подаряването Mr. Green сега само поръчки изпълнявам.
верно всичко има вече и по-добре да им вземе нещо , което го няма и е специфично само за страната, от която идва. като сувенири. стига да го оценяват, че хора разни.

И аз така!
Обикновено никой не отказва типични италиански продукти,както и кафе.  Peace

# 27
  • Мнения: 804
Благодаря Маика  bouquet , ще се разтърся. Вчера това правих, копувах подаръци за Бг, но още не съм свършила Crazy Повечето ми приятлеки са или бременни или скоро родили, така че реших да нося подаръци само за бебетата Hug Накупих на сел бебешки дрешки Peace Остава и сувенирчета да взема и съм готова Peace

# 28
  • Мнения: 2 257
Петя, най-общо в суперите и в Walgreens има хапчета на соева основа, те са много добри за остеопороза, разбира се, ако състоянието на човека не изисква специални, по рецепта медикаменти.

# 29
  • Мнения: 5 183
Ето какво има в Щатите, според Гугльо:

Общи условия

Активация на акаунт