Идва зима мразовита, всяка плетките заплита! - тема 98

  • 46 315
  • 750
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 538
Изплетох няколко чифта за приятелки:

Много цветни и красиви !

# 676
  • Мнения: 452
Phloxx, браво, веднага пуловер, яко💪.
Някои неща, които не са лесни в ръчно плетиво:
Еднакова плътност при лицеви и опакови бримки
Красиви и стегнати крайните бримки
Визуално еднакрво изглеждащи свивки и наддавки глелащи в ляво и вдясно.
 Когато правим надлавки в реглан, било то от наметка или от конец между бримките - задължително в реглана да се в огледално положение.
Например при мен също свивки вляво и вдясно изглеждат различно, рускините много  начини измислят как да плетат бримките (завъртват ги различно https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=cjzfnYkDOKs ) ( https://youtu.be/iAGmD2ACbK4 ) да са еднаково изглежда.
 На всичко се изисква навик и практика.

Относно разхода машино и ръчно, обикновено ръчно излиза малко по-малко, защото с машина плетеш по-стегнато. Точно този пуловер плетох малко с по-голяма плътност, бях ограничена в преждата. Знам, че от кашмир с 550м/100гр плетат с игли 2,75-3,25 , на среден размер пуловер( 46) около 250-300 гр) , а някои успяват и в 200 гр .

Последна редакция: вт, 08 дек 2020, 08:58 от anji75

# 677
  • Мнения: 5 499
Анжи, много благодаря!

# 678
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 796
Знаех си аз, че ще ми мине котка и няма да започна пуловера и днес път:stuck_out_tongue_winking_eye:
Ами като имам шест котанки, няма как  Joy!
Всъщност цяла сутрин украсявах елхички, имам две и монтирах разни светлинки... Така че, утре сутрин започвам. Пиша тук, че да ме е срам, ако не почна.
На преждата пише да се плете с игли  номер 6/6,5 . Не помня обаче, ластикът с по-малък номер ли се прави!?

# 679
  • Мнения: 5 499
В моя модел пишеше, ластикът да се плете с един номер по-малки игли.

# 680
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
В моя модел пишеше, ластикът да се плете с един номер по-малки игли.
Обикновено, така се прави- ластика с половин или един номер по-тънки игли.

# 681
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 796
Armeria, Phloxx, благодаря ви!

# 682
  • Мнения: 6 977
Пускала съм го това клипче и друг път. Интересен и лесен  начин за  хубави наддавки, като се вадят новите бримки от  централната бримка на долния ред.
Плела съм го на пуловер реглан на ММ, но с 2 централни бримки - от дясната вадя дясно наклонената нова бримка, от лявата - ляво наклонената.
Повече ми харесва с 2 централни бримки, отколкото с 1, както е в клипа.
https://www.instagram.com/p/BrAIpnNDLx7/?utm_source=ig_share_she … hid=1kd99cm4imzev

Последна редакция: вт, 08 дек 2020, 18:45 от Diorela

# 683
  • Мнения: 1 538
Изплетох още един шал със смесени бримки, но явно някъде съм сбъркала в пренасянето или изплитането на последните от реда, защото сега шалът се нави и седи като руло. Изпран е, в момента се суши, с много желание го правих за едното дете и сега много ме е яд.

# 684
  • Мнения: 452




Шапка от мерино 2400м/100гр в 8 ката - 120 гр
Този  кашмирен пуловер, който го прах подред  3 пъти

# 685
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Изплетох още един шал със смесени бримки, но явно някъде съм сбъркала в пренасянето или изплитането на последните от реда, защото сега шалът се нави и седи като руло. Изпран е, в момента се суши, с много желание го правих за едното дете и сега много ме е яд.
Не си го слагай много на сърцето. Плела си го с удоволствие, научила си нещо, детето  има нов шал,...това не е малко. Утре ще го загуби някъде и сигурно ще ти е мъчно точно за този шал, който си изплела с грешки. Започвай новия и така отново ще бъдете поне двамата доволни.

# 686
  • Мнения: 1 538
Там е работата, че не разбрах къде точно ми е грешката. Ще гледам сега клипчета пак 😂

# 687
  • Мнения: 5 499
Пандора, мисля, че не си сбъркала, а просто си плела само лицева плетка. Тя се навива на руло винаги. 
Когато плетеш лицева плетка, винаги се започва няколко реда с друга плетка, която не се навива  - например ластична плетка, или по начина, по който ти беше изплетено първото шалче. Така краят остава плосък и задържа лицевата плетка да не се навива.

Анжи, не се сещам да си писала, колко тежи този пуловер горе-долу?

# 688
  • Мнения: 6 977
Цитат
Изплетох още един шал със смесени бримки

Предполагам, че не е плела лицева плетка, а пак жартиерна.
Без снимка, или обяснение как го е плела, само гадаем каква е плетката и каква може да е причината.

Последна редакция: ср, 09 дек 2020, 01:16 от Diorela

# 689
  • Мнения: 1 538
Като изсъхне ще снимам. Заппчнах я с 3 реда опакова и завърших с такива. По време на самото плетене започна да се навива така от двете страни. Иначе редувах опакова с лицева.

Общи условия

Активация на акаунт