Идва зима мразовита, всяка плетките заплита! - тема 98

  • 46 205
  • 750
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 47 981
Ооо за коледни подаръци е жестоко...да казвам ли, че си купих прежда за Хари Потър одеяло, дето съм планирала, а само се разсейвам Simple Smile
Сега и книгоразделител поиска щерката Simple Smile
Е много готини неща има! Необятно е Simple Smile

# 436
  • Мнения: 2 854
Много искам да се опитам да плета покривка на 5 игли, или обръч. Имате ли опит? Или да сте срещали в интернет четлива схема?

# 437
  • Балчик
  • Мнения: 740


Нова жилетка изкарах, цяяяло лято не успях.

# 438
  • Мнения: 5 379
Здравейте!
Опитвам се да разгадая завършека на една жилетка, която имам. Може би някой ще има идея, как се нарича този завършек, или как се прави?

Жилетката е купувана, жартиерна плетка. Става въпрос за вертикалното ръбче на двете предни части.

Отпред и отзад ръбчето изглежда като колонка от една бримка само лицева плетка.
На два реда от жартиерната плетка (лицев и опаков) се пада само един ред от ръбчето (една бримка).
Погледнато отстрани, ръбчето също изглежда като лицева бримка. Сякаш са две лицеви бримки, сгънати едната отпред другата отзад. Не разбирам как се получава такъв красив завършек. Аз се уча предимно от клипчета в интернет, но така и не се научих да завършвам редовете красиво. Ръбовете на плетките ми са винаги едни грозни и неравномерни, когато искам да е красиво, ги обрамчвам на една кука Blush

Много неясно е обяснението ми Confused ето снимки. За съжаление преждата е светла, не се вижда много добре.


# 439
  • Мнения: 3 632
Напоследък рядко срещам нови неща, които да ми харесат.
Това е едно от тях:
https://assiabrill.com/knitting-2/distitch/slip-ds-selvedge/

Или евентуално I-шнур на две бримки Confused

# 440
  • Мнения: 6 893
Флоксче, Анжи ми беше казала - двойная коромочная за такъв красив ръб. Демек, двойна крайна бримка.
https://www.youtube.com/watch?v=hRImXFvnjyA


Мравке, това твойто май е по-различно. Много ми хареса този ръб!

# 441
  • Мнения: 5 379
Благодаря, момичета!
Ант, и аз това идвах да кажа, този ръб е по-красив от моя, направо си е декоративен Hug рязко ми се прииска да изплета нещо!

# 442
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Напоследък рядко срещам нови неща, които да ми харесат.
Това е едно от тях:
https://assiabrill.com/knitting-2/distitch/slip-ds-selvedge/

Или евентуално I-шнур на две бримки Confused

Уау, това веднага си го записах. Благодаря!

# 443
  • Мнения: 6 893
С тези ръбчета се побърках направо.

AVA ROSE, много красиво жилетче! А и плетката е прекрасна. Може ли да споделиш как се плете?

Момичета, имам молба. Като пускате такива хубавини, давайте направо и как се плете. Simple Smile

# 444
  • Мнения: 47 981
Да, давайте, някои се учим Hug

# 445
  • Балчик
  • Мнения: 740
Жилетката е правена без схеми, само клип от ю туб  за "малинките" гледах клип, ще го постна по-долу. На парчета е плетено и след като заших гръб с предници изплетох качулката/ малко бримки наддадох в основата на качулката/, завърших с изплитането на общ ластик на предници и качулка, като оставях дупки за илиците, прикачих накрая ръкавите и заших копчетата. За мерки ползвах друга жилетка на детето.
 

-  "малинки", на руски клипа

# 446
  • Мнения: 448
Здравейте! Застудя и темата се ожеви, браво!
Още едня цака за красив ръб - плътно плетене. И при мен, ако не контролирам конец две последни бримки играят « хоро».
Дистеч края сега доста модерен стана, но не става със всички плетки, защото стяга много край и затова преди пробвате образец.

# 447
  • Мнения: 5 379
Анджи, моя проблем е точно неравномерната плетка накрая. Снощи гледах клипчетата на Ант и Диорела, гледах и още много други клипчета, и си мисля, че няма да се справя с тези завършеци. Те са за напреднали.

Много равномерно трябва да се отпуска конеца в последната бримка, за това се иска опитна ръка. Аз като си прекъсна някоя плетка за месец, и после бримките ми са различни Grinning
А и конеца се премята отпред, отзад, бримките се въртят, докато изплета един дълъг ред, ще забравя как беше точно, и ще го сбъркам. Не става на всеки ред да гледам клипчето Grinning

Плетох едно одеяло, харесвам си го, но все едно от няколко различни човека е правено. Даже и плетката на места е различна, хем беше на една кука най-простата плетка Grinning То едно е да гледаш и да харесваш, друго е да го направиш със собствените си ръце.

# 448
  • Мнения: 6 893
Флоксче, става. И аз се втрещих в началото, когато Анжи ме посъветва с двойная кромочная. Не успявах да я докарам, но потренирах на едно малко парче, гледайки клипа и свикнах. Като й хванеш логиката, е лесна.

Анжи, ако бяхме пред отваряне на нова тема, щях да предложа - Идва зима мразовита, всяка плетките заплита. Joy

# 449
  • Мнения: 26
Danilu, супер че получавате вдъхновение!
Мисля че нищо не трябва да се добавя към тази прежда, защото е сама по себе си вече е цветна, друго това е мохер не от тънек, затова от тази дебелина ще е доста пухкаво.
Една идея какво може от мохер да направите, в есени нюанси



Жилетка-трансформер. Плете се лесно : «бабушкин квадрат» 50*50 и дълъг шал , който се зашива от трите страни и на двете се оставя място за ръцете.

Искам го това, не мога да схвана конструкцията съвсем ясно, но ще почна с квадрата и в движение ще го мисля!

Последна редакция: сб, 24 окт 2020, 22:58 от MsWest

Общи условия

Активация на акаунт