На какъв подарък от чужбина бихте се зарадвали?

  • 1 740
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 877
Питай директно дали има нещо, което не може да намери тук.
Ако е майка ми и знам, че има нужда от лекарство против остеопороза, бих й го взела. За друга жена - не, може да се обиди. Нещо от рода на Oil of Evening Primrose или друго общоукрепващо - да.
Идват ми наум неща като хубава термокана, зигзагообразна ножица за шиене, хубави ортопедични чехли от рода на Scholl, нещо за масаж на гърба (не е задължително да има проблем), градинарски сечива (семената не винаги се хващат, ако климатът е различен); комплект от адски много формички за сладки, дискмен, абонамент за Ню Йоркър, ако говори английски...
общо взето не нещо свръхекзотично, а качествена версия на нещо, което и без това обича. На тази възраст хората често са настроени скептично към новите неща. Забелязала съм, че майка ми рядко използва нетрадиционните ми подаръци.

# 16
  • Мнения: 25 620
Жените българки над 50 години имат нужда от парички. Затова съветът ми е:





Жените българки под 50 години - също! Peace

# 17
  • Мнения: 1 809
Да определено тук има почти всичко,но или не е качествено или е твърде скъпо .Моята сестра живее в САЩ и носи или изпраща на майка ми различни добавки-за остеопороза предимно,витамини ..Освен това козметиката тук не е с такова качество.В това съм се убедила лично.!И...разбира се ,ако ти е много близък човек и няма да се почувства неловко ,просто можеш да попиташ от какво има нужда или просто да дадеш предвидените пари,за да реши сам човека за какво да ги използва. Peace

# 18
  • Мнения: 12
  bouquetЗависи от много неща. Ако живее в къща с двор, аз бих и подарила водни лилии, а и в чужбина като погледнеш каталозите има оферти за 15 евро - 6 различни видове /розова, бяла, жълта и т.н./. Ще си приспособи жената в какво да ги гледа, има много варианти и идеи, ще си го огради с камъни и езерото е говово. Аз си ги донесох моите от Германия и много хора им се радват. Гледам ги в две голями саксии за цветя без дупки отдолу, които купих от Бриголажа. Ако пък живее в апартамент, подкрепям другите майчета за семената за цветя - каскадни балконски цветя. Има едни шайби в които се посяват цветята, но незнам как се казват, а и в България не съм ги виждала, прикрепи и течна тор за цветя и подаръка е готов.
Много ми допадна и твоята идея за формите за печене!  bouquet

# 19
  • Мнения: 3 423
Ами като стана на 50-60, ако още имам зъби, бих се зарадвала на червен лакриц, че тук не съм го виждала, а в Америката го има в едни такива огромни опаковки, стига за цял месец. Ей, това най ме кефи.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Ами като стана на 50-60, ако още имам зъби, бих се зарадвала на червен лакриц, че тук не съм го виждала, а в Америката го има в едни такива огромни опаковки, стига за цял месец. Ей, това най ме кефи.
Оха, лакриц. Аз обичам и червен и черен, всякакъв може да ми се подарява. Mama B ме зариби и с още едно нещо, салмиякки пише - и него вече го искам Grinning  На мен можа да ми се подаряват всякакви чужбински храни, нехаракетерни за Бг, като да има лек превес на сладките.

# 21
  • Мнения: 2 495
Нямам идея за конкретния случай newsm78Иначе аз бих се зарадвала на мобилен телефон, последен модел, там са по-евтини Laughing

# 22
  • Мнения: 1 462
Ароматизирано кафе - да.  Също може и Hershey's Symphony.  Но зависи каква е целта на подаръка - символично, материална подкрепа или е за свекървата?

# 23
  • Мнения: 817
Аз където и да пътувам винаги нося някакви сувенири характерни за дадена култура или макети на забележителности от мястото от което се прибирам.
Например от Париж бях помъкнала промишлени количества с Айфеловата кула , от Тунис разни папируси ,от щатите статуята на свободата.Но това са подъраци по скоро за познати , а на близки като майка ,сестра ,свекърва......... нося квот се сетя ,дрехи ,бижута , и т.н. Blush
Задължително от безмитните магазини купувам козметики ,парфюми ,гримове ........... .
ти си предцени за какви отношения става въпрос ,но неща като лекарства ,гъба за баня  тем подобни мен лично биха ме обидили..............А и Бг не е няква държава от третия свят в края на краищата - лекарства има Peace

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Подправки или някоя специфична манджа. И аз като ходя при приятели в чужбинско, такива неща нося.

# 25
  • Мнения: 1 800
На хубава маркова дрешка за детето.

Общи условия

Активация на акаунт