ВИЕНА тема 12

  • 48 889
  • 827
  •   1
Отговори
# 645
  • Viena
  • Мнения: 3 582
Само в градския транспорт и в болница са задължителни маските,за Виена.

# 646
  • София
  • Мнения: 3 114
При полет с австрийските авиолинии все още е задължителна FFP2 маската. На летището във Виена също, но не се спазва стриктно - когато летях през май, имаше доста хора без маски.

# 647
  • Мнения: 507
В хранителните магазини също отпаднаха но почти не виждам човек без маска. Хората са предпазливи и съобразителни.  Аз също мисля че е правилно.

# 648
  • Мнения: 98
Здравейте. Пак да попитам, че получих формуляр PTC  за попълване при чекиране на Wizzair, който пише , че задължителен при влизане в Австрия. Нали отпаднаха изисквания за сертификат и тест. Този формуляр проверяват ли го, задължителен л и е, много не ми е ясен за какво е?

# 649
  • Мнения: 5 267
Currently, no Pre-Travel-Clearance is required when entering Austria, a тук е написано в оригинал в сайта на министерството. Давам ти заедно с линкове, за да аргументираш, ако някой изведнъж реши да ти иска нещо Blush

Скрит текст:
Elimination of the mandatory registration for pre-travel clearance
Exempted from the mandatory registration for pre-travel clearance are among others travelers who
- enter from a state or region not listed in Annex 1 and
- have stayed exclusively in a state or region not listed in Annex 1 for the past ten days and
- can present a proof of low epidemiological threat.

Този анекс е празен, значи всички са изключени от изискването за формуляра:
Staaten und Gebiete mit sehr hohem epidemiologischem Risiko
Derzeit kein Staat oder Gebiet. / В момента никоя държава или област.

# 650
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
Дали този хотел ви се струва удачен за 1 ден престой във Виена?
http://www.booking.com/Share-TNxMFB
или
http://www.booking.com/Share-g212E2
Някой запознат с района може ли да каже дали е добър?
Понеже пристигаме вечерта на летището и трябва да хванем влака за Будапеща в 11ч на следвашия ден, търся нещо близо до гарата, за да се наспим и да хванем лесно влака, като същевременно ми се иска да можем да се разходим около хотела вечерта и да хапнем на някое хубаво място наоколо.

Последна редакция: нд, 12 юни 2022, 11:11 от NBM

# 651
  • София
  • Мнения: 5 138
Аз много харесвам окологаровия район - някога там бяха две стари челни гари, които разрушиха заедно с много ненужни стари сгради наоколо. Така се освободи огромно място за новата централна гара и вторичен градски център около нея.
Повече бизнес уклон има, лъскаво, високи сгради, стъкло, светлини.
До старата Виена имате удобен транспорт или около 45 минути пеша

# 652
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
Благодаря, много са ми полезни твоите мнения.
Замислих се, че може би ще ми е по-приятно да се разходим наоколо, а на сутринта имаме време да стигнем до гарата, затова оглеждам малко по-централни райони. Дали този хотел е на място, където ще има къде да се разходим и хапнем вечерта?
http://www.booking.com/Share-5RBZ9t

(иначе този вторият, който съм дала по-горе, страшно ми хареса, обаче има само стаи с единични легла)

# 653
  • София
  • Мнения: 5 138
Благодаря, много са ми полезни твоите мнения.
Замислих се, че може би ще ми е по-приятно да се разходим наоколо, а на сутринта имаме време да стигнем до гарата, затова оглеждам малко по-централни райони. Дали този хотел е на място, където ще има къде да се разходим и хапнем вечерта?
http://www.booking.com/Share-5RBZ9t

(иначе този вторият, който съм дала по-горе, страшно ми хареса, обаче има само стаи с единични легла)
Отсядал съм в хостел на няколко преки запад / югозапад от този. Там си е жилищен район със стари, хубави сгради на по 4-6 етажа основно. Ако идеята е просто да ходиш един вид да си направиш крачките, разбира се, но никой район на Виена не може да се мери със старата централна част. Ресторанти има навсякъде.
Ако трябва да избирам между тези двата, ще избера първия. От гледна точка на това, че бих предпочел по малко да разнасям багажи, веднъж до хотела и веднъж от него до гарата обратно.

# 654
  • Мнения: 80
Здравейте, може да е питано и преди, но все пак да питам и аз - влакчето S7 от летището до Praterstern си е директно, без да има нужда от прикачвания някъде, нали правилно съм разбрала?

# 655
  • София
  • Мнения: 5 138
Здравейте, може да е питано и преди, но все пак да питам и аз - влакчето S7 от летището до Praterstern си е директно, без да има нужда от прикачвания някъде, нали правилно съм разбрала?
Да 🙂

# 656
  • Мнения: 80
Здравейте, може да е питано и преди, но все пак да питам и аз - влакчето S7 от летището до Praterstern си е директно, без да има нужда от прикачвания някъде, нали правилно съм разбрала?
Да 🙂

Чудесно, благодаря за отговора! Пътуваме във вторник и ще прекараме няколко дни във Виена, Халщат и Залцбург - дано всичко е наред Simple Smile

# 657
  • София
  • Мнения: 563
Привет,
толкова време непътуване си оказва влиянието. Пътуваме с австрийските авиолинии и възнамерявам да сме само с ръчен багаж - та въпроса ми е, до колкото разбирам, може освен него да се вземе и дамска чанта/чанта за лаптоп? с най-икономичния от икономичните билети сме Simple Smile Да няма изненади на летището.

# 658
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Може дамска чанта. За куфара ръчен багаж е до 8 кг. Случвало ми се е да мерят на летището във Виена, преди проверката за сигурност.

# 659
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Хоп- при вас. Купих спонтанно билети за септември с отиване до Виена и връщане през Братислава. Букнах и апартамен в района на Millennium Tower и започвам да ви чета. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт