ВИЕНА тема 12

  • 48 347
  • 827
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 710
Според  мен този пас ти дава съответните отстъпки и предимства и после си вилнееш според собствените усещания. Няма логика да има нещо организирано. Часовият диапазон за влизане би трябвало да е поне час два.
В горен пост си писала за катедралата. В св.Стефчо входът не е платен, само асансьорът ако искаш да се качиш на кулата. Тази гледка обаче имаш и от заведението отсреща, както и от ресторанта в Щефъл на Кертнерщрасе - не е скъпо, шницел 19 евро, кайзерщмаренът им обаче не ми хареса.

мама САННЯ, Разсмя ме... Аз харесвам дворци, но след Версай, който посетих 2 пъти и прекарах доста време там, надали нещо друго ще ме впечатли... Музея на Сиси, апартаментите и може би съкровищницата ще ми са интересни...
Е това вече е въпрос на лично усещане. Аз също обичам дворци, но руските ме впечатлиха много повече от Версай, особено Царское село. А Шонбрун вътре ми харесва повече от Версай, но по други причини. Градините на Версай обаче са по-обширни и богати от тези на Шонбрун.
 Музеят на Сиси е малък, но има интересни лични вещи, напр. свързани с хигиената.
В съкровищницата има интересни експонати, но при тази фул макс програма не виждам къде да я сместиш. Част от корпуса на Хофбург, но на друго място е входът, не при императорските помещения /които в Шонбрун са по осезаемо впечатляващи/.

Според мен съкровищницата си струва. И ако изборът е между имп.апартаменти+колекцията на Сиси+порцеланите от една страна и съкровищницата от друга, не бих се колебала и бих избрала второто. Аз не си падам много по дворци /ако не броя Петерхоф наистина Heart Eyes/ и  ако имам 5+ дни, бих включила Хофбург.

# 91
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Такси от Вин митте до летището е около 35 евро.

# 92
  • Мнения: 4 730
И ние имаме промяна в полета с 15мин. Дали ако веднъж са променили полета, по-късно могат пак да го променят? Човек си прави едни планове, после се чуди как да променя транспорта в последния момент...

avia, за съкравищницата и аз съм навита повече... За колко време се разглежда долу горе?
Аз за сега Белведере и Хофбург в единия ден, а Шонбрун и природо-историческия музей за втория ден, евентулно вечерта на виенското колело. Понеже разбрах, че градините на Белведере са безплатни, те в работното време на замъка ли само могат да се разглеждат или и след 18:00 също може? Въобще те оградени ли са или като парк без огради са? Rolling Eyes

И още нещо, за мен ако си купя карта за транспорта Vienna city card за 72часа от 29 евро, дете на 8 години безплатно ли пътува с мен (или нещо не съм разбрала)?

# 93
  • столицата
  • Мнения: 3 760
Засега мисля да сме с градския транспорт. Щом Маги са успели за самолета в 6ч би следвало да хванем в 7.30ч., но никога не е зле човек да е подсигурен.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 710
Съкровищницата, според мен, за 1,30-2 ч. може да се разгледа спокойно, без препускане.
Безплатни са градините на Белведере. Ако харесвате галерии, влезте в горно Белведере,  Албертина. Кунстхисторише е изумителен, но за там е нужно доста време. Влезте, ако имате възможност, в Хундертвасер - там за 40-50 мин. се разглеждат картините.
Ако имате свободна вечер, има варианти за правостоящи места в Щатсопер за 8-10 евро.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 22:59 от avia

# 95
  • Мнения: 8
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали брънч- заведение, с добра като  количество и цена храна?

# 96
  • София
  • Мнения: 1 324
Здравейте! Бихте ли ми препоръчали брънч- заведение, с добра като  количество и цена храна?
Писали сте ми на лс. Но сте забранила получаването на съобщения и не мога да ви отговоря

# 97
  • София
  • Мнения: 1 324
Здравейте! Може ли да ми кажете от коя гара хванахте S7 и билетите на място или предварително си ги бяхте взели? И ако сте били с карта,ако правилно съм разбрала се закупува само билет за 2,40 евро? Благодаря!
Гарата е Wien Rennweg Bahnhof.
Билетите си ги взехме на място от гарата, има автомати за билети.
Бяхме със седмична карта за 17.10 € и с нея билетът за влака в една посока ни излезе 1.80€.

# 98
  • Мнения: 8
Много благодаря за бързия отговор! А предложения за брънч?

# 99
  • Мнения: 912
Две - три думи за нашето пътуване, ако може да са полезни за някого:
Палзвахме Виена пас - ами за мен беше супер, много удобно и ни даде възможност да видим доста неща - например, в галерията разгледахме само една зала (имаше експозиция Караваджо и Бенини), в природонаучния също само определени неща и после съкровищницата - не би си струвало да плащаме билети и да не гледаме всичко, а ако гледахме всичко - трябваше да е едно от двете.

За трансфер за ранния полет ползвахме дадения по-напред в темата контакт на българина, който осъществява трансфери - много сме доволни - всичко беше точно. Действително, в този ранен час цената е 50 евро.

Квартирата ни беше чудесна и много близо до спирката на буса за летището - ако някой иска да ползва този вариант с ранния бус - може да погледне Олд Виена Апартментс в Букинг.

# 100
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Австийците за самолет. Пак следващия уикенд са на 173 лв. с ръчен 8 кг. Направо ме е яд че нямам възможност да отида, има и хотели в 3 и 1 бецирк за 120 евро, ще помисля, ядосвам се.

# 101
  • Вестерос
  • Мнения: 38 198
173 ми се вижда скъпо, нашите бяха около 90

# 102
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 483
Сигурно си морска мама. За СФ тази цена си е повече от ОК. И България ер не са имали такава, с тях най-евтино съм летяла за 202 лв.

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 193
Предстои ни посещение на Виена в началото на април. Днес купих самолетни билети от Виена до Бургас за 10Е на човек. Сега остава да хвана намаление и в другата посока  Wink Активно следя темичката, много полезна информация намирам тук, благодаря!

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Сигурно си морска мама. За СФ тази цена си е повече от ОК. И България ер не са имали такава, с тях най-евтино съм летяла за 202 лв.

А защо не летиш с Лауда от софия за 9 евро? Пак има ръчен, макар и малък, но може да се закупи и голям куфар и пак по-изгодно ще стане?! Остриан еърлайнс вече поне 1 път на ден полета им е operated by Lauda.Ако говорим за качество, де.

Общи условия

Активация на акаунт