Вирусът в Китай - COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019)

  • 952 440
  • 21 677
  •   1
Отговори
# 6 570
# 6 571
  • Мнения: 6 166
Относно децата и митовете за вируса:

https://www.youtube.com/watch?v=i0ShJruunDE

# 6 572
# 6 573
  • Мнения: 7 692

Това е от 25.02. Румънският министър го опроверга вече.

# 6 574
  • Мнения: 3 061
За Шумен по-рано днес казаха, че пробите са изпратени в София и резултатите ще са готови в петък. А сега казват, че резултатите са отрицателни. Аз че не блестя с акъл, не блестя ама днес нали сме сряда и по календара,  който ползвам  до петък остават поне 48 часа?
 Ей това как стана.....Ма мноооо сме добри.....За час два и са готови резултатите......
Дали????

# 6 575
  • София
  • Мнения: 1 234
Маските в Солун са се изчерпали за часове, веднага след положителния тест на 38-годишната жена. В момента има  още един заподозрян заразен от Керкира, преместен в гр. Янина.
Гърция е подготвила 13 болници за приемане на  болни от коронавируса. Първите 43 легла са в готовност още от началото на февруари- 03.02, след като ден преди това министърът на здравеопазването е заявил, че е почти сигурно, че вирусът ще се появи в Гърция.
От CNN Greece

# 6 576
  • Мнения: 28 622
Благодаря. По медиите не се коментират, за това допуснах че няма.

# 6 577
  • Мнения: 1 536
Скрит текст:
Цъкнах. Само трябва да ги платя. На второто пише, че се доставя за един работен ден.




40 евро за еднократна маска, това ли е цената?
Това отгоре е кутия с латексови ръкавици а долу е една маска за почти 40 евро.
Цената е супер завишена . Където се продават все още онлайн са все с такива и по-страшни цени.По добре си ушийте от няколко пласта плат.

# 6 578
  • Мнения: 7 692
Благодаря. По медиите не се коментират, за това допуснах че няма.

Сложили сме онлайн брояч на заболелите по страни в началния пост. Може да го използваш, обновява се постоянно.
Линкът към BNO news в Туитър също има онлайн брояч, те по принцип светкавично въвеждат нови случаи.

# 6 579
  • Мнения: 9 276
Кога е късно? Многократно се каза - няма спирачка за болестта. Виждате - едно огнище потушаваш, нови идват. Всички казват, че е неизбежно, като грипна вълна. Превенцията отиде на кино още преди 20 дни. Сега там, където има добро здравеопазване, ще се справят.

Не приемам подобно пораженческо поведение. Многократно казах, че да спрем вируса, т.е. да го елиминираме е вече късно. Никога не е късно до му попречим поне да не ни зарази всички.

Сега стратегията е митигация.

Последна редакция: ср, 26 фев 2020, 19:47 от LillyM

# 6 580
  • Мнения: 6 166
Според мен превенция, ако може да се каже че може да има такава е:

1. Да не е пипаш по очи, нос, уста с немити ръце, колкото и да те сърби.
2. Антималарийни. Търсих в аптеките, нямало. Ще потърся пак.
3. Всякакви мазила, чайове, сокове, антибиотици дори, лекарства, отвари и прочие за симптоми на грип и по-точно за симптомите на корона вирус, а те са:
- температура
- болно гърло
- кашлица, хрема
- отпадналост

Ако пропускам нещо, допълнете.

# 6 581
  • Мнения: 2 324
По новините ни съобщават нова вълна - грип Б, наред с новините за коронавируса. Едва ли е случайно. Не искат да създават паника, че всичко е коронавирус. А за маски, проверете в малки железарии. Днес купих малко, пристигнали днес, естествено на нови цени.

# 6 582
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Тестът на учителката от Виена е отрицателен. Сега критикуват затварянето на училището и казват, че това е трябвало да стане чак ако тестът е бил положителен. Но нали пък до тогава контактувалите с нея ще са вече навън и ще контактуват, и с други хора. Мисля, че изказването, че критиката по отношение на затварянето на училището до излизане на резултатите е, за да не се предизвиква паника. Ако тестът беше положителен, щяха да казват, че са постъпили правилно и това е грижата други граждани да не бъдат засегнати. Всъщност написана по този начин новината, аз лично я виждам като изказване по удобния начин. Критика нямаше до излизане на резултата. Всъщност си оставиха вратичка да коментират както е удобно за момента.

# 6 583
  • Мнения: 7 692
Крути мерки

# 6 584
  • Мнения: 6 166
А всъщност, при 50% от случаите тестът е отрицателен, докато не стане накрая положителен. Инкубационният период го вдигната на 21 дни, а после на 27, задади човека от Тексас. Даваше интервюта от Ухан по ютуб, после го взеха обратно вкъщи, тестваха го .. здрав бил и сега да видиш.

Общи условия

Активация на акаунт